Stitna zlaza

Zdravim! Prosim vas, kto mate ake skusenosti so zmenenou cinnostou stitnej zlazy? Ste priberali po nasadeni liecby, ci skor schudli? Dakujem!

Zaleži na tom o aku formu štitnej žľazy ide. Niekto pribera, niekto nepribera. Sestra ma poblem stale pribera aj ked ola na liečeni no nepomaha musi sa kontrolovať.

Na štitnu žľazu sa liečim asi 5 rokov.Na váhe sa držím,ani nechudnem ani nepriberám.Pravidelne mi lekárka sleduje krvne testy a podla výsledkov upravuje liečbu hormonálnymi liekmi.Lieky je nutné brať pravideľne,v mojom prípade pravdepodobne doživotne.Netreba sa toho obávať.

No to záleží aj od toho, či je tvoja štítna hypofunkčná alebo hyperfunkná, liečba je v oboch prípadoch iná, ale logicky vychádza to, že váha sa mení len ak je naozaj veľmi narušený metabolizmus a liečba zabere. Kamoška mala hypotyreózu, zle jej trávilo a mala 120 kíl, našla si dobrú endokrinologičku, brala Eutirox či ako sa volá ten liek, začala sa zdravo stravovať, cvičiť a za rok schudla 40 kíl. Ale to je veľmi individuálne, nedá sa podľa jedného človeka povedať, ako bude postupovať liečba.

dobry den
ja sa chcem opitat ze ja som mala 17 rokov problemy so Stitnou zlazou ale uz mi ju odoperovali lebo som tam mala uzliny a uz je pol roka ze beriem Euthyrox 100mg ale ste nevedia mi upravit liek.a dost priberat a predtim som nepriberala

aj ja

ludia moji…stitna zlaza nie je na vine,ze priberate alebo chudnete…vas rezim zivota je toho vinou…zmente predovsetkym vas jedalny listok a rezim zivota o 180%…ak toto dokazete aj vasa stitna zlaza vas bude posluchat…no a samozrejme prestante z konzumciou roznorodych liekov…od liekov sa najviac pribera a hormonov ani nehovorim…vela zdaru…

Viete poradit endokrinologa?

Prosim ma niekto skusenosti s tym, ze mu vyoperovali celu stitnu zlazu, aky liek sa berie po operacii a ako prebieha operacia, je to tazka, mam ist tiez a neviem co robit…NINA

Má autoimúnne ochorenie štítnej žľazy negatívny vplyv na otehotnenie, tehotenstvo? ďakujem

ja som mala tiež problemy so štitnou žlazou.neviem podla čoho ale aj som pribrala a aj schudla.

Milá Nina, som týždeň po operácii štítnej žľazy. Mala som s ňou problémy asi šesť rokov. Bála som sa ísť na operáciu, ale už som mala tak zvačšený krk, že to bolo akútne.Zistili mi tam tri studené uzly. Teraz sa cítim veľmi dobre, hlavne mám malý krk. Ešte mi nenasadili lieky, ale budem brať tiroxín, myslím, že sa to tak volá.

Chcem si dat spravit celkove vysetrenie stitnej zlazy v Ľubochni. Vie mi niekto poradit ako na to?

Mam vnizenu funkciu stitnej zlazy a strumu.Lekarka mi odporuca operaciu. Bojim sa ze po nej budem musiet uzivat dozivotne lieky a bude my to sposobovat problemy rozneho druhu napr. aj psychicke. Ma s tym niekto osobnu skusenosť? Uľavilo sa niekomu po operacii?

Podarilo sa niekomu vyliecit ochorenie stitnej zlazy /znizenu funkciu a strumu/ alternativnou medicinou bez rezania? Ak ano, akym druhom alternativneho sposobu liecenia?

homeopaticky, liečbou, je tam viac liekov, teda je potrebné ísť k homeopatovi priamo, doporučujem ísť k Dr. Sivekovej, je to skúsená lekárka, tam by ste uspela, ale nečakajte zázrak na počkanie, aj tu je potrebný čas.

asai nevies ani o com hovoris, ked si povedal takuto blbost. ale ani ti to nebudem vysvetlovat ak ma nechapes tak si nastuduj viac o SZ a potom sa vyjadruj…

haha tak vecsiu blbost som este nepocula ak nevies ako funguje stitna zlaza a ako jej znizena alebo uvisena cinnost posobi na metanolizmus tak radcej sem nepis taketo bludy

Ahojte, poznate nejakeho dobreho endokrinologa v BA?

Kto z Vás bol na vysetrení v Ľubochni? Ozvite sa ako na to?