Súdny psychológ - detský - Bratislava

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o kontakt na dobrého detského (súdneho) psychológa. Máme dosť vážny problém s dieťaťom - je to na osobnú a dlhšiu diskusiu. Ďakujem. Zlata

Nikto nevie poradiť?

Skúste zájsť na oddelenie sociálnej starostlivosti o maloleté deti, tam Vám poradia detského psychológa a určite budú vedieť aj ktorý je aký. Je to v pohode, tam poradia všeličo /zákony, lekárov…/, ked je to záujme dieťaťa a neplatíte za tie rady nič.

Ak je to k súdnemu konaniu, tak sa vám môže stať, že jedného zaplatíte, ale vám bude určený druhý, teda budete musieť zaplatiť aj jemu, preto je dobré vedieť v akej veci je potrebné takého psychologa, a či to nebude mať dohru na súde, ak nie je vylúčená takáto verzia, potom je lepšie ak sa zoberie detský psychiater, v druhom obvode to máte MuDr. Štúrovú na Babuškovej 3, 02/43412265. Je to dobrý psychiater, tam vám stačí parere od obvodného lekára a máte to to isté ako súdny psychológ. Tu sa môže urobiť kompletné nielen diagnostikovanie, ale môžete dostať aj kompletné rady. MuDr. Štúrová bola, ale už tuším to zložila, bolo to náročné súdnou psychiatričkou.

Ďakujem pekne, je to pre potreby najprv naše a neskôr možno s dohrou na súde - už nám na peniazoch nezáleží, ide o zdravie dieťaťa, naozaj vrelá vďaka.

Potom ak ide aj o psychické zdravie dieťaťa, je pre vás najlepšia pani Dr. Štúrová. Má bohaté skúsenosti, pomôže a určite to aj zaváži pri ďalšom preukazovaní starostlivosti o dieťa. Sú to veľmi chúlostivé a bolestné záležitosti, preto je dobré, ak do toho zasahuje niekto skúsený. Držím palce a veľa zdravia pre vaše dieťatko.

Dobry den pani doktorka. Chcem Vas poziadat o pomoc. Moj expriatel si ziada moje dve deti do vychovy (ma dalsie 3 deti s inymi dvoma zenami). Pravdepodobne nezvlada platit vyzivne a tak sa s nim uz skoro rok sudim, nakolko skusa vsetko, aby deti vyhral. Manzelia sme neboli ale sudca sa priklana k vzajomnej vychove (mesiac u neho, mesiac u mna), s tym samozrejme nesuhlasim, lebo zije v inom kraji, cize niekolko kilometrov dalej. Nemam chut sa o rok sudit znova, lebo deti budu musiet nastupit do skoly. Kedze som s tym nesuhlasila, detom navrhnu detskeho psychologa, ktory ma zistit, kde deti chcu byt. Mala ma v januari 3 roky. Maly mal v septembri 4. Trochu sa toho obavam, lebo otec tvrdi, ze u neho deti vravia, ze chcu byt s nim a u mna zas tvrdia, ze chcu byt so mnou. Neviem si predstavit taky vztah, aby som sa od nich kazdy druhy mesiac na mesiac odlucila. Viem, ze v tomto mi pomoct nemozte, ale sudca nakazal, aby som si sama vymyslela otazky, ktore budu predlozene detom a s tymto chcem poradit. Nemam s tym skusenost a tak neviem, ake otazky by som mala pouzit pre psychologa, ktore bude davat detom. Otec sa im totiz nevenuje, kedze uz skoro rok preraba byt, deti chodia k babke na cely vikend, nic im nekupuje, odo mna uz dostali kopec darcekov a otec im ani len nezavolal ked mali narodeniny. Napriek tomu mam pocit, ze syncek taha viac k nemu ked je s nim, aj ked sam sa k nemu nepyta, ale ked je u neho, vzdy pride ako zakriknuty a trva minimalne hodinu, kym sa doma aklimatizuje a zacne mat veselu naladu a nie vaznu, akoby prisiel z pohrebu. Naopak dcerka je viac zatazena na mna. Som z toho zufala, pretoze on to bude tahat tak dlho, kym nevyhra aspon delenu starostlivost. Viete mi poradit aspon s tymi otazkami, ako ich formulovat, aby som sa vyhla dvojakej odpovedi dietata, aby mal moznost odpovedat jednoznacne a nie aj-aj. Velmi pekne dakujem.

Marika, ja osobne nesuhlasim s nazorom, ze take male deti 3 a 4 r., by sa mali rozhodovat medzi dvoma rodicmi a vyjadrovat sa k tomu, u koho chcu byt a zit. Obe potrebuju bezpecie a zazemie a vy ako dospeli, by ste ich mali co najmenej zatazovat preberanim zodpovednosti, ktora patri vylucne dospelym rodicom, vo vasom pripade je to privelka zataz a zodpovednost a z mojho pohladu malo citlivy pristup sudcu, ak nieco take chce po vas alebo po vasich detoch. To, ze rodicia spolu neziju dostatocne zatazuje deti a rozhodnut a dohodnut by sa mali dospeli a nie stiepit detsku dusu este takymito otazkami. Poradte sa v poradni, kde vydavaju aj uradne vyjadrenia, o detoch. Logicke je, ze vas syn otca potrebuje a, ze je nie uplne v pohode po navrate od otca. Pretoze potrebuje a ma rad oboch rodicov. Preto sa skuste dohodnut a deti nezatazovat. Ak maju mat co najmensi negativny dosledok z vasho rozchodu, skuste najst medzi sebou dohodu v prospech deti a nie proti detom. Boj rodicov o deti, detom skodi, nie prospieva. A popripade si najdite pravnika, ktory chape, ze dieta 3 a 4 rocne sa na sude nema takymito otazkami zatazovat a nechajte sa nim zastupovat. Pripadne s manzelom navstivte psychologicku poradnu, kde vas odbornici usmernia a poradia ako deti co najmenej zatazovat a podporia vas snad aj v rozumnej dohode o detoch. Psychologicka, Rita Svihranova.

Ahojte, ja mam podobný prípad, rozvádzam sa a manžel sa hrá na dobrého a milujúceho otca. Pritom sa nikdy nezajímal o deti a nikam s nimi nechodil. Chce mi vziať mladšieho syna, ktorý má 10 rokov. Na súde súdna kurátorka povedala súdu, že mala málo času na zistenia, vypočula len maloletého syna a mňa a manžela nevypočula a nebola ani u nás doma. Manžel stále mamipuluje so synom a nahovára ho proti mne. A súdnej kurátorke povedal syn, že chce byť s otcom. Ako som toto počula, hneď mi prišlo zle a manžel na súde vravel, aby som nehrala divadlo! Tak som sa zľakla, že alkoholik bude vychovávať mojho syna, že som hned požiadala o ďalšie prešetrenie, ale to som nevedela, že súdny psychológ sa platí. Zatiaľ sme zaplatili každý po 300 euro, to je predbežne a neviem koľko budem platiť ešte. Už som bola u súdnej psychologičky a za dva dni to čaká syna. Bude vypočutý aj manžel a nič viac. Neprídu ku mne pozrieť ako bývam so synom, nepôjdu do školy. Ako takto možu určiť u ktorého z rodičov bude maloletý syn žit? Muž vie dobre manipulovať s ľudmi a je dobrý rečník. Som cela zhrozená z tohto systému. Kurátorka mala málo času na prešetrenie, súdného psychologa si musím platiť. A nakoniec dostane dieťa otec-alkoholik! A vobec neviem koľko ma bude ešte stáť súdny psychológ. :frowning:

Mmonika, zial tak to je, taky je zakonny postup. Poznam pripad, kde sa to taha 7 rokov a pre zaujatost boli sudni znalci meneni viac x, pretoze sa matke zdalo, ze aj tam bola manipulacia. Synovi velmi skodi, ak sa ako rodicia neviete dohodnut a je nahovarany proti ktoremukolvek rodicovi. Problemy by si rodicia mali riesit medzi sebou a s psychologmi v poradni, tak, aby co najmenej poskodili dusevny vyvoj deti. Pokuste sa hladat riesenie s manzelom v poradni, kde sa dododnete na najmenej skodlivej spolupraci ako rodicia deti. V rodicovskej roli by ste mali najst komunikaciu v prospech deti a nie proti nim, inak detom rozvod prinesie nasledky na dusevnom vyvoji. Ak partnerska rola - manzelstvo konci, neznamena to, ze nie je mozne byt este dobrymi rodicmi. Nemozem posudzovat, ci je alebo nie je vas manzel alkoholik, alebo len spolocensky popija, ako je to na Slovensku bezne. Ale v kazdom pripadne zvazte, ci budete branit kontakt syna s otcom. Syn otca potrebuje a alkoholizmus sa da liecit! Poradte sa s odbornikmi v poradniach lieciacich alkoholikov, a v spolupraci s nimi by sa vas manzel mohol pripadne liecit, ak naozaj plati, ze pije. Pripadne mozete poziadat, ci by vam niekto isiel na sud svedcit, zo skoly, znamych a podobne, ktory vasu rodinnu situaciu poznaju. Berte ohlad na to, ze by to nemal byt boj proti manzelovi, ale snaha o dohodu o spolupraci v rodicovskej roli, v “prospech dietata” nie proti dietatu. A deti lubia oboch rodicov. Nemozu za to, ze sa rodicia nevedia dohodnut. Pokuste sa syna, co najmenej zatazit vasimi problemami. Psychologicka, Rita Svihranova, www.psychoterapeut.zzz.sk

Prosím kontakt na detského psychologa, resp. psychiatra, rozvádzam sa, manžel požiadal o striedavú starostlivosť ani nie 5 ročnej dcéry - je vôbec šanca, že dieťa dostane človek, ktorému zobrali vodičák pre alkohol, počas vojny bol odsúdený za krádež? Sme z okolia Šarišských Michalian. Ďakujem

Zdravím. Je toto fórum ešte aktívne? Radí tu naozaj detský psychológ? Chcem sa trochu poradiť…

Ahojte, čitam Vaše riadky a som v podobnej situácii, môj bývaly zmiatol hlavu môjmu synovi tak, že už nechce ísť ku mne, ako keby mal strach. Riešim to aj u psychológa, dohováral bývalému, on si z toho však nič nezobral, robí si po svojom, keď som navrhla psychologické vyšetrenie, bývalý odpovedal psychológovi, že sa musí poradiť s právnikom… medzi časom som podala na súd návrh na zmenu úpravy práv a povinnosti rodičov k maloletému. Potrebovala by som radu, ako sa mám k malému správať, keď prídem za ním do školy? Vidím na ňom, že je smutný a nemá chuť komunikovať so mnou, malý ma len 6 rokov. Ďakujem za odpoveď.

Dobry vecer. Som otec dvoch deti. Syn ma 14 a dcera 4 roky. Rozviedolsom sa lebo ex si nasla priatela. Ten isiel pocase sedet za predaj a vyrobu psichotropnich latok. Ja som si nasiel priatelku byvame spolu deti ju lubia. Prednedavnom ex nas zacala. udavat na kuratelu za jej vymyslene vec. Kuratorka ma predvolala a bola vocimne zaujata isla ma poucovat a riesit za vymyslene veci. Ani to. nepresetrila. Proste ex jej nadiktovala vymysli a kuratorka ma isla za to riesit. Vie mi. niekto. poradit co mam robit?