SVA a odvody

Platila som vlani 602 eur SVA-odvody. Tento rok mi prisiel sek platit 618, 24 Eur, je niekto, kto ma takto platit tiez, ci len mne jedinej to tak zvysili?

Tiez sa pytam, ako je to s dôchôdkami z Rakuska, ked opatrujem legalne 7. rok, tak ako to bude? este robim, ale uz v lete budem slov. dôchodkyna. Ako o to treba ziadat a vsetko okolo toho napiste mi prosim. dik. Maja

Pre Hanku, ja to chcem tiež vedieť, ale vidiš, nikto nepiše.

Áno, aj mne toľko prišlo a platila som 602 a teraz 618, 24

Bože ženy toto považujete za zvýšenie? tých pár eur? a čo maju tie ženy povedať čo im prišlo 1400 a viac Q. Dôchodok si vybavíte v mieste bydliska čiže na sk. Ak pokračujete v rakúsku pracovať rakúsky dôchodok máte čas vybaviť až po skončení podnikania, v opačnom prípade vám budu sťahovať 5, 1% z dôchodku

Take, co platia 1400 eur odvody, take zarabaju aj ovela viac, tak preco pisete, ze neplacte… ja neplačem, ja len konstatujem, ze ako je to? vdaka, ze sa ozvala este jedna pani, ktora ma tak isto. Co sa tyka dôchodku, zrazaju sa tie percenta 5. 1 %, ale predsta len nieco dostanete a ste v pluse. Preco vy som nemala poziadat so slov. dôchodkom aj rak. alikv. cast, aj to je aspon nieco a tak mozno 3 roky, ktore este chcem pracovat, z Rakuska mi nedôjde nic. Ci nie?