Svetový deň darcov krvi sa bude 14. júna sláviť aj v SR

Zdôrazniť dôležitosť darovania krvi je cieľom Svetového dňa darcov krvi - v nedeľu 14. júna 2009. V tento deň Národná transfúzna služba (NTS) SR otvorí dvere svojich pracovísk v Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Martine, Nových Zámkoch, Poprade, Prešove, Trenčíne, Trnave a Žiline



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6404-svetovy-den-darcov-krvi-sa-bude-14-juna-slavit-aj-v-sr

Daval som krv 40-raz. Janskeho plaketu som aj tak nedostal. Asi tam prestanem chodit.

Firma Sony z Nitry ma k darcovstvu chrapunsky pristup. Ja mam zlatu plaketu a bol som v decembri medzi prvymi ktorych vyhodili z prace. To je chrapunsky pristup tejto firmy k 14.junu a k dnu darcov. Nepoznam firmu kde by mali horši a chrapunskejši pristup. Teraz ma možu…!

ja chodim darovat krv preto, ze chcem a nie kvoli nejakym oceneniam

v jednom pises, ze mas janskeho plaketu, v druhom, ze ju nemas. trochu si to uprac :wink:

Ja tiez chodim, plaketa je pekne uznanie, ale nic z nej nieje, treba sa im pripomenut SCK-kom.

Nestačí vám, že darovaním pomáhate dokonca zachraňujete život ? Chorý potrebuje vašu / našu krv a nekalkuluje! Ďakujme za možnosť pomôcť čo keď raz budeme v pozicií chorého… ?