Svetový deň životného prostredia - 5. jún

  1. júna si každoročne pripomíname Svetový deň životného prostredia, ktorý je celosvetovo venovaný ochrane životného prostredia a šíreniu dôležitosti enviromentálnych myšlienok medzi ľuďmi. Tento deň je spomienkou na prvú konferenciu OSN o životnom prostredí, ktorá sa konala v dňoch 5. až 16. júna 1972 v Stockholme pod heslom “Je len jedna Zem”.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/13883-svetovy-den-zivotneho-prostredia-5-jun

No niektori si stale neuvedomuju, ze planetu mame len jednu :confused:

Tých svetových dní je nejako veľa, nezdá sa vám? Keby ste sem pomaly každý deň nepridávali aký je svetový deň, tak ani neviem že ich toľko je.

kazdy den nieco :smiley: to mi uz pride az smiesne

1 Like

Aspon pri tomto dni by sme si mali vstupit do svedomia, ako nevedomky ale predsa nicime zdravotne prostredie a mali by sme sa snazit to napravit!

no tento den by mal byt aj v kalendari + by si mali ludia uvedomit a deti by sa mali viac vzdelavat

1 Like

Veru taká tá poriadna osveta by veru podaktorým neuškodila

to ano ked vidim niektore tie deti ako z frajeriny zahodia obal z dzusu na zem, tak by som im dala vyzbierat vsetky papiere z okolia. cest vynimkam :slight_smile:

nooo tak to ani nehovor. niekedy mam tiez na to jedy. ja som mala velke jedy na ruska este zo zaciatku korony ked sa muslei nosit. plne parkovisko pred lidlom ich bolo, v kosikoch proste vsade, lebo ludia neboli schopni ich proste zahodit do toho smetiaka

chcelo by to viac sa venovat uz detom ohladom zivotneho prostredia

Hlavne im ist prikladom aj doma. Tak sa toho naucia najviac ak budu v nejakych principoch vyrastat a budu tak vedene

To je zaklad lebo deti castokrat napodobnuju prave spravanie rodicov.