Syndrom Karpalneho tunela - mam?

V polke septembra som zacala novu robotu. Problem je ze 4 dni na to som zacala mat problem s rukou. Rano som vobec nevedela pohnut prstami na pravej ruke, a bola uplne strpnuta, potrebovala som pol hodinu kym som to rozhybala. Teraz sice (aspon trochu) prstami hybat po rane mozem, a trpne len obcas, ale nemam skoro ziadnu silu v ruke (rano), zas trva aj pol hodinu, kym mozem daco riadne v tej ruke drzat (len prava, lava nikdy). Navyse ma asi pred 2 tyzdnami zacali pobolievat klby na tej ruke (na prstoch) a zapastie. Furt dako odkladam ist k doktorovi ze ved to prejde, zvyknem si, ale tymto stylom asi nie, co? Robim v mastali s konmi a robila som aj pred tym a nikdy som ten problem nemala. Mam ist k doktorovi? (nie ze by sa mi chcelo - raz ked clovek zacne tak to nema konca), alebo mam este pockat a prejde to? Alebo rovno zmenit pracu? A vie mi niekto pri tej prilezitosti odporucit dakeho sukromneho doktora, co by mi s tym vedel pomoct? (Senica, Skalica, Trnava, Malacky, pripadne Bratislava). Aspon, ze by sa na to pozrel a povedal co to je (alebo nie je).