Syndróm nepokojných nôh


(Admin Zzz.sk) #1

Syndróm nepokojných nôh je pomerne častým, ale zriedkavo diagnostikovaným ochorením nervového systému. Charakteristickým prejavom syndrómu sú nepríjemné a ťažko opísateľné pocity v končatináchToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/12255-syndrom-nepokojnych-noh

(Eliáš) #2

U mňa sa vyskytujú mimovoľné pohyby nôh, rúk, chrbta aj krku. Keď sa uvoľním, robím pózy, ktoré by som vedome ani v dobrej kondícii a mladší nikdy nedokázal. Teraz mi pribudla diagnóza CMT a mám tiež polyneuropatiu. Môže to všetko spolu súvisieť? Môže sa to stať neovládateľné? Teraz užívam Gabagamu.


(Slavomir) #3

Velmi casto som sa stretol vo svojej maserskej praxi, ze pricinou syndromu bola prehlbena lordoza (vacsie prehnutie v driekovej chrbtici) tym padom zvyseny tlak na nervy v tejto casti vychadzajuce, preto sa tento problem vyskytuje aj pocas tehotenstva, kedy je napor na driekovu chrbticu enormny. Pomaha uvolnovanie driekovej casti chrbtice a sedacieho svalstva, spravne drzanie tela, posilnenie brusneho svalstva. Okamzite odstranenie neprijemneho pocitu v nohach dosiahneme zatlacenim sedacich nervov palcami na 30-60 sekund v bode vyustenia sedacieho nervu v bedrovej oblasti, prejavuje sa tupou bolestou, nasleduje uvolnujuca bolest, ostra bolest poukazuje na zapal, vtedy sa tlak neodporuca. obrazok:
http://centromedicodacoluna.blogspot.sk/2010/09/sindrome-dolorosa-miofascial-e-sua.html