Syndróm suchého oka - suché oko

Syndróm suchého oka je stav, kedy sa tvorí menej sĺz, alebo slzy nie sú kvalitné. Slzný film má viacero funkcii – predovšetkým zabezpečovať dobrú optiku, výživu a ochranu prednej časti oka.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4307-syndrom-sucheho-oka-suche-oko

mam problem s ocami a mam pocit piesku a tlaku pouzivm kapky al nezaberaju

Mám problém so suchými očami. Každý mesiac ich mám zapálené. Moje pravé oko je po úraze. Vidím naňho len veľmi slabo. Mám naňom poranenú a zdeformovanú rohovku.Kvapkám si skoro každé 2 hodiny Arufil a ráno a večer si dávam Vidisic gel. Mám stále problémy s očami a preto by som rada navštívila odborného lekára v Bratislave, ktorý by mi pomohol. Ďakujem.

Chcem sa opýtať, keď som pracovala na PC 8 hodín, pálili ma oči, vonku mi slzili. Lekárka mi doporučila Senzivit - očné kvapky. Kvapkala som si ich denne, vraj nie sú návykové, asi 2,5 roka. Neviem, či som robila dobre. Teraz mi testom zistili, ze mám suché oči, málo slzia, i keď som kvapkala denne Senzivit. Teraz nerobím na PC, som doma. Nekvapkám si nič. Čo mám ďalej robiť? Aké kvapky si dávať, vraj Senzivit sú slabé kvapky. Myslela som, ze keď som teraz nezamestnaná, nemusela by som si nič kvapkať, nech si oči oddýchnu od kvapiek. Teraz si ich nenamáham na PC. Inak nosím pluskové dioptrie. Prosím, poraďte mi. Ďakujem.

Ja pracujem dennodenne za PC, čiže suché oči mám skoro stále. Syndróm suchého oka mi zatiaľ diagnostikovaný nebol, ale lekárka mi tiež poradila kúpiť si nejaké “umelé slzy”. Kúpila som si a asi 3 mesiace používam ocutein kvapky. Kvapkám ich iba podľa potreby, hlavne keď som v práci, zatiaľ čo cez víkendy dávam pokoj očiam od počítača, klímy, svetiel a telky. Nie je dobré oči zaťažovať, keď netreba a stále do nich kvapkať kvapky. Všetko s mierou.

Asi 10 r. sa liečim na reumatoidna arthritida 2-3. st. Posledný rok mám syndróm sucheho oka. Mala som kvapky, ucinok slabý. Co by Ste mi doporučili? Ďakujem za odpoved Vajczikova

Mne keď som mávala dlhodobo suché a červené oči, užívala som také vitamíny z lekárne ocutein forte a asi po troch mesiacoch sa mi to vyliečilo vrátilo do normálu a ovtedy už len kvapkám sem tam podľa potreby.

Ja netrpím vyslovene syndrómom suchého oka, akurát mávam sem tam, hlavne ráno suché oči, skúšala som na to viacero kvapiek. Čo mi padlo do oka, teraz používam ocutein a som prekvapená, že aj napriek nízkej cene sú veľmi účinné.

Na suche oci uz roky kvapkam ocutein sensitive, slusne kvapky za par “korun”

syndróm dúfam že ešte nemám, ale suché oči mám stále, keď robím pri PC kvapkám si párkrát do dňa ocutein kvapky, nosím šošovky a tak sa mi oči častejšie vysušujú