Tajomná migréna

Až 12 % obyvateľstva trpí menšími či väčšími bolesťami hlavy. Sprievodné znaky migrény bývajú síce rôzne, ale vo väčšine prípadov napokon pomôže len jedno – účinná tabletka na utíšenie bolesti. Sú tu však aj vedecké poznatky, ktoré by vás mohli zaujímať.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5490-tajomna-migrena

Zaujímavý článok, hlavne pre ludí trpiacich migrenov a bolestami hlavy. Myslím, ze aj mne nerobila dobre čokolada. Na tom je nieco pravdy.

Mam casto migrenu,mne nepomahaju ziadne tabletky…svoju migrenu si musim odlezat,v spalni musi byt tma a uplne ticho aj najmensi suchot mi sposobuje ukrutnu bolest.S mokrym uterakom na hlave…niekedy aj dva dni sprevadzane vracanim…

Ja mám 40 a čokoládu som jedla tak 10 krát za život/ neznášam sladkosti/.Migrénou trpím už asi 20 rokov.To s tou čokol.neverím, ja viem kedy migréna príde / podľa oči,vyšší tlak ako obyčjne,búšenie srdca…/naučila som sa bolesť aspoň tlmiť.Začínam miern.analget.,a niekedy to musia byť aj antimigr.ktoré musím povedať zle znášam.Vracanie je tam vždy.Ale najlepšie je vyspať sa na to.Migrena je ,hnus,a ani neurolog nepomôže.Závidim ,keď nikto povie mám migrénu a vôbec nema páry čo to vlastne obnáša…

Trpim tiez migrenov a vobec nejem cokoladu.Aj ja som si namyslala a sledovala som sa po kazdom jedle a napoji.Migrenicke bolesti prisli stale hocico som zjedla .Tabletky neberiem ziadne este viace po nich zvraciam.Na ukludnenie si dam jednu tabletku lexaurinu -bielu,a tisko lezim tiez z uterakom na hlave.Niekedy uz rano sa sobudim na prisernu bolest nad lavym okom a polovicou tvari…nebude to tou cokoladov,ked hej tak sa na cokoladu v zivote nepozriem.

mám pravidelnú migrénu, každý mesiac, ktorá je sprevádzaná vracaním a bolesťou hlavy.
pri poslednej migréne som si skúsila dať liek imigran-sprej do nosa. neverila som ale pomohol do tej miery, že som nezvracala a mohla som fungovať. inač by som vôbec nevstala z postele. skúsila som všeličo, ale jedine tento liek prvý krát zabral.

Mávala som migrénu od svojich 6 rokov. veľmi silné bolesti, vracanie. Postupne mi ani tabletky nezaberali, a ked, tak silné, ktoré dráždia zase žalúdok.
Zistila som pozorovaním sa, že migrénu mi spúšťa samozrejme nedostatok tekutín, príliš veľa slnenia, stres a čokoláda. Odkedy (asi 8 mesiacov) nejem čokoládu, ani nič kakaové bolesti nemám. A keď si čokoládu dám, nastúpi migréna.
je dobré keď sa človek pozoruje a pozná svoje telo, každý sme iný a každý inak reagujeme.

Ahojte, aj ja sa pridam do debaty , trpim migrenoou uz par rokov, vysadila som antikoncepciu, upravila stravovanie, viac sa pohybujem na cerstvom vzduchu, no migrena ma neopusta.Zacne to rano busenim do laveho spanku, uz viem, ze si mam okamzite dat Maxalt pod jazyk a zhruba za hodinu je pokoj, no drzi len 10 hodin, uzijem dalsi a vacsinou este treti, takze ma to drzi 3 dni, predtym som uzivala tabletky Maxalt, no bola som po nich, ako po opici, tento rychlorozpustny na mna tak neposobi, no mierna opica sa po tretej tabletke, aj tak dostavi. Pozorovanim sa som zistila, ze mi to spusta nahla zmena pocasia a menzes a to mam len 41 rokov, tak sa tesim na dalsi zivot s migrenou, ahojte a drzte sa, Maruska.

Ahoj Maruška, ja mam tiež len 41 rokov a migrena ma trapi sedem rokov. V jeden pekny deň som vôbec nevedela čo sa so mnou deje .bolela ma strašne hrala, vracala som a 3 dni som ku sebe nevedela prisť.bola som ako vyžmýkaný citron. už teraz viem že ma trápi migréna.keď som ešte nevedela čo to je dala som urobiť všelijaké výšetrenia a nič sa nepotvrdilo. moja migréna súvisí s menštruačným cyklom. raz to mam dva dni pred menštr. niekedy v polovici alebo keď mi končí menštr.a verím tomu, že je to tak. prečo túto pliagu nemajú muži???..lebo nemajú menzes. ahoj

Zdravim,
asi trosku netypicky, kedze som chlap, ale tiez mavam par rokov take “fajne” stavy. Co sa tej cokolady tyka, ja skor pozorujem nastup po tazsom jedle alebo blbej kombinacii. Proste, co zatazi zaludok. A cokolada je pekna svinka, bo je brutalne mastna a hodne zatazi zaludok. btw. dva roky som nezjedol nic sladke, len samu zdravu stravu, 4x tyzdenne cvicit, vela pohybu na vzduchu, a migrenu som 2 roky nemal. No z toho zdraveho stylu mi zacali padat vlasy, tak som presiel k vsezravosti a tie stavy su tu opat. M

Mam 16 rokov a uz tyzden trpim velmi silnimi bolestami hlavy nad lavym okom, bol som aj na RTG ale hovoria, ze mam vsetko zdrave a neviem, co mi moze byt poradte prosim.

Ja dostavam migrenu vzdy ked pricestujem na Slovensko z Rakuska, kedze na Slovensku ma vzdy caka vela starosti a problemov a povinnosti. Jednoducho citim, ze migrenu mam z napatia zo stresov-ale skuste, co som ja skusila a fakt to fantasticky a velmi rychlo zabralo- redbul (sorry, neviem presne ako sa to pise, ale ved viete o com pisem) tak skuste.

Migréna vie veru narobiť poriadne problémy, no treba nájsť spôsob ako s ňou bojovať. A hlavne si uvedomiť, že v takýchto prípadoch je najlepšie navštíviť odborníka

Mna zatial migrena postihla len raz a to vam poviem 3 dni som bola mimo a mala som dost velky problem to rozdychat.

kedysi som mávala migrény veru často a poviem vám to bolo niečo :frowning: vôbec som nevedela normálne fungovať a zakaždým som skončila na PN… našťastie sa to časom zmiernilo a musím si zaklopať už dlhšiu dobu mám s nimi pokoj

Mna nastasie obchadzaju no svokra s nimi mava dost casto pronlemy a je mi jej luto je to v tedy kopka nestastia a je na nu hrozny pohlad zvlast ked jej clovek nevie pomoct…

Migera ma isto korene v oslabenej psychike. Podla mna ju vyvolava prave stret z niecoho potlacovaneho. Ale tak medicina je popredu a v lekarni sa daju kupit ucinne prostriedky na jej potlacenie a vyliecenie