Tajomstvá kultúrneho trávenia

(Admin Zzz.sk) #1

Telo zdravého človeka je osídlené obrovským počtom mikroorganizmov, ktoré mu istým spôsobom „organizujú život“. Ich najväčšie množstvo sa nachádza v hrubom čreve, kde vytvárajú akýsi špecifický zoopark – takzvanú bakteriálnu črevnú mikroflóru.

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6879-tajomstva-kulturneho-travenia

(Zuzanka ) #2

Wau, tak ja probiotiká som začala používať len nedávno a to preto, že som bola u zubára, ktorý mi povedal, že s mojou diagnózou čeľustí, to bude na operáciu pravdepodobne. Kamarátka mi vysvetlila presne vo co gou a tak som si začala radšej dobrovoľne brať probiotiká na trávenie. Kúpila som si biopron premium, aby mi moja mikroflóra a črievka dobre pracovali, keďže mám na ne trošku väčšiu záťaž ako obyčajný ľudia s dobre profilovanou sánkou. Pravdepodobne sa to so mnou ešte nejaký ten rok bude ťahať, ale tak lepšie je bojovať ako to vzdať no nie?

(Monika) #3

Ahoj Zuzanka, je super, že zmýšľaš takto :slight_smile: Vieš, koľko ľudí ma teraz ťažkosti s trávením? Väčšinou je to kvôli stresu a kvôli tomu, že rýchlo rýchlo musia jesť, lebo azda nestratia jedlom tak veľa času. Je to neskutočné. Robím v prieskumnej spoločnosti, ktorá sa tým zaoberá a je úplne strašné, ako ľudia na seba nemyslia a hlavne na svoju budúcnosť a na svoje budúce zdravia. Biopron premium 9 poznám. Používala som ho, keď som zachorela a musela som brať antibiotiká, práve kvôli obnove probiotických baktérii v mojom brušku :slight_smile:

(dominika) #4

Tak to je super, znova mám nejakú slovnú zásobu navyše :slight_smile: Taktiež používam aj probiotiká v tobolkách :slight_smile: Keď mi je ťažko a som v práci zvyčajne používam biopron forte. Aspoň mi to uľaví a ja sa necítim ako balón a hlavne nezdá sa mi, že sa každý na mňa pozerá ako keby som bola tehotná. Nehovoriac o tom, že sme sa presťahovali ako spoločnosť a máme nevhodné WC, predtým si človek v pohode mohol aspoň prdnúť na WC, teraz nemôžeme ani to. Tak radšej používam probiotiká, aby ma ani plynnatosť nezbierala.

(Martina) #5

Výborný článok! Probiotiká som ešte neskúšala zaradiť do bežných dní, mám zafixované, že je vhodné ich brať len keď má človek naozaj problémy. často cestujem a vtedy mávam naozaj problémy s trávením, nafúknuté brucho a je mi ťažko, neviem sa dočkať keď prídem domov do svojho pohodlia a “zregenerujem sa” :slight_smile: Pred pár týždňami som brala silné antibiotiká, doktorka mi doporučila užívať probiotiká, vykašlala som sa samozrejme na to, ale asi ich fakt predsa len skúsim. už som si pozerala biopron a rovno že forte nech cítim účinok :slight_smile: :slight_smile: