Tajomstvá kultúrneho trávenia

Telo zdravého človeka je osídlené obrovským počtom mikroorganizmov, ktoré mu istým spôsobom „organizujú život“. Ich najväčšie množstvo sa nachádza v hrubom čreve, kde vytvárajú akýsi špecifický zoopark – takzvanú bakteriálnu črevnú mikroflóru.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6879-tajomstva-kulturneho-travenia

Wau, tak ja probiotiká som začala používať len nedávno a to preto, že som bola u zubára, ktorý mi povedal, že s mojou diagnózou čeľustí, to bude na operáciu pravdepodobne. Kamarátka mi vysvetlila presne vo co gou a tak som si začala radšej dobrovoľne brať probiotiká na trávenie. Kúpila som si biopron premium, aby mi moja mikroflóra a črievka dobre pracovali, keďže mám na ne trošku väčšiu záťaž ako obyčajný ľudia s dobre profilovanou sánkou. Pravdepodobne sa to so mnou ešte nejaký ten rok bude ťahať, ale tak lepšie je bojovať ako to vzdať no nie?

Ahoj Zuzanka, je super, že zmýšľaš takto :slight_smile: Vieš, koľko ľudí ma teraz ťažkosti s trávením? Väčšinou je to kvôli stresu a kvôli tomu, že rýchlo rýchlo musia jesť, lebo azda nestratia jedlom tak veľa času. Je to neskutočné. Robím v prieskumnej spoločnosti, ktorá sa tým zaoberá a je úplne strašné, ako ľudia na seba nemyslia a hlavne na svoju budúcnosť a na svoje budúce zdravia. Biopron premium 9 poznám. Používala som ho, keď som zachorela a musela som brať antibiotiká, práve kvôli obnove probiotických baktérii v mojom brušku :slight_smile:

Tak to je super, znova mám nejakú slovnú zásobu navyše :slight_smile: Taktiež používam aj probiotiká v tobolkách :slight_smile: Keď mi je ťažko a som v práci zvyčajne používam biopron forte. Aspoň mi to uľaví a ja sa necítim ako balón a hlavne nezdá sa mi, že sa každý na mňa pozerá ako keby som bola tehotná. Nehovoriac o tom, že sme sa presťahovali ako spoločnosť a máme nevhodné WC, predtým si človek v pohode mohol aspoň prdnúť na WC, teraz nemôžeme ani to. Tak radšej používam probiotiká, aby ma ani plynnatosť nezbierala.

Výborný článok! Probiotiká som ešte neskúšala zaradiť do bežných dní, mám zafixované, že je vhodné ich brať len keď má človek naozaj problémy. často cestujem a vtedy mávam naozaj problémy s trávením, nafúknuté brucho a je mi ťažko, neviem sa dočkať keď prídem domov do svojho pohodlia a “zregenerujem sa” :slight_smile: Pred pár týždňami som brala silné antibiotiká, doktorka mi doporučila užívať probiotiká, vykašlala som sa samozrejme na to, ale asi ich fakt predsa len skúsim. už som si pozerala biopron a rovno že forte nech cítim účinok :slight_smile: :slight_smile: