Takmer tretinu Slovákov lekár upozorní, že bude doplácať za liek

Z prieskumu verejnej mienky, ktorý v júli na vzorke 1 052 respondentov realizovala spoločnosť TNS SK, vyplýva že o tom, či bude pacient doplácať za liek, je u lekára vždy informovaných 30,6 percenta pacientov



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1217-takmer-tretinu-slovakov-lekar-upozorni-ze-bude-doplacat-za-liek

Mne sa to zatiaľ stalo vždy, môj lekár ma na všetko upozornil, nemal som problém s informovanosťou, ale viem si predstaviť, ako to chodí u tých starších, ktorí ani sami nevedia, že pacienti budú niečo doplácať.

Moja skúsenosť u praktického lekára bola zmiešaná, raz ma upozornil, inokedy zabudol, ale nie naschvál, to som si istý, lebo toho lekára poznám a je to moja rodina.

Niekedy nie je zlé byť samostatne aktívny a vypytovať sa, pretože aj majster tesár sa utne a lekár sa má v prvom rade starať o korektnosť vyšetrenia a to, že mi zabudne povedať či budem doplácať, alebo mi spôsobovať nervy s platením, o tom moc zasa nestojíme a asi nehovorím len za seba.