Ťažká Osteochondróza chrbtice

Mila Anna. Nemožem Vám nepreposlať svedectvo mojej priateľky, ktorá absolvovala posunutie atlasu (najvrchnejsieho stavca krcnej chrbtice) do spravnej polohy. Pise: "Bála som sa, že mi bude celý život hučať v hlave. Išla som na to vylučovacou metódou. Buď je to od infekcie, alebo je to funkčný problém. Mám takú priležitosť, že je tu pani doktorka z Prahy, tak to využijem. A ono sa začali následne zlepšovať ďalšie veci. Hneď na mieste: povolenie krčných stavcov, uvoľnili sa mi trapézy, zlepšila sa výrazne rotácia hlavy, tinitus sa vytratil a “vyrástla” som o pol centimetra (to mi manžel zmaral). Ihneď prišlo uvoľnenie ramien, bolesť chrbtice v krížovej oblasti zmizla. Mimika sa mi uvoľnila, nemám také napätie v tvári. Krčná chrbtica je zničená: 4. , 5. , jeden stavec má aj niečo odlomené, stavce mi tlačia na durálny vak a teda miechu. (Starala som sa o starých ľudí a dvíhala ich… ) Verím, že postupne sa mi tie stavce dobrým stabilizovaným držaním tela začnú dostávať tiež do normálu.
15 rokov potvrdena RTG osteochondroza v krížovej oblasti mi robila problém, že som sa s bolesťami dvíhala a vzrovnávala z predklonu. A dnes nemám trpnutie, v noci bolesti, nemusím si prikladať na chrbticu teplé veci, nemám útlak nervov a ciev ktoré zásobujú končatiny.
Ďalšie veci sa objavili neskôr. Napríklad už môžem kľačať, mala som predtým silné bolesti, dvíhala som sa za pomoci rúk. Po celodennej záťaži som predtým nevydržala do večera dlhšie stáť na nohách, musela som si robiť trakcie na bedrovú oblesť (dala som si pod brucho večer pred spaním vankúše, 20 minút som takto zohnutá ležala aby sa mi uvoľnili stavce a cievy) , dnes stojím bez problémov aj celú noc. Môžem prať koberce dlhodobo zohnutá nad vaňou. To všetko som predtým robila s veľkou námahou, alebo kvôli bolesti vôbec. V kostole som už len stála. Pri praní a zaváraní som potrebovala dlhé oddychy, zdalo sa mi, akoby som sa lámala v krížovej oblasti a bolo to veľmi bolestivé. Prekladala som nohy z jednej na druhú, lebo som pre bolesť nemohla dlho kľudne stáť. Teraz to zvládnem ľavou zadnou. Akoby som žiaden problém nikdy nemala.
Ako decku mi lekári hovorili, že nemám dobré držanie tela. Nosila som schanzov golier. Po absolvovaní atlasu som sa narovnala, držanie tela sa zlepšilo, čo aj cítim a neupozorňujú ma známi, že držím hlavu nabok. "
Skuste si pozriet stranku atlasprofilax. cz, tam je mnozstvo informacii o tom. Mnohým z nás táto metóda pomohla. Nech sa Vam dari najst spravny sposob. Katina

Dobry den, velmi pekne vas chcem poprosit o info, kde a kto by mi mohol napravit atlas. Mam obrovske bolesti sije, trapezov, trpnutie ruky ap. Kontakt by som prosila na adresu utulokrk@gmail.com

Zdravim, Tona. Povedste velmi prosim ako vam podarilo odstranit osteofity? S pozdravom, Igor

Dobrý deň, prosím Vás kde Vám naprávali stavec atlas?

Dobrý deň pani Martinka,

nemôžem nereagovať na váš príspevok, nakoľko som takmer po rovnakom zákroku a mám skoro na vlas rovnaké symptomy, nálezy ako vy. Môj operatér je toho názoru že človek s postihnutou krčnou chrbticou má na 90% problém aj v driekovom, resp. krížovom segmente Robil Vám niekto MRI vyšetrenie LS (krížovo-driekovej) chrbtice? Ja som sa po rokoch konečne dopracovala k tomu, že sa niekto začal zaoberať tým, že moje boelsti nie sú iba lokálne a momentálne čakam na kompletne MRI celej chrbtice. Môžem vás uistiť, že isto nie ste hypochonder ani simulant! Záleži iba na tom, akému lekárovi sa dostanete do rúk, lebo nie každý lekár má snahu človeku pomôcť a a ak sa pomoci dočká, jeho diagnóza je žiaľ už chronická! : (… Prajem vám všetko dobré a hlavne hlavu hore, lebo ako sa hovorí:“Nádej umiera posledná” :slight_smile:
S pozdravom Inge

Prosím o pomoc, kde Vám robili nápravu stavca Atlas, mám obrovské problémy s krčnou chrbticou, už mi nič nepomáha, vyskúšala som toho veľmi veľa, okrem metódy profilax. Ďakujem veľmi za kontakt na Vášho lekára, ktorý Vám pomohol. Ľudmila

Dobrý večer Katina, reagujem na Váš príspevok zo septembra minulého roka. Som pred rozhodnutím ísť alebo neísť na naprávanie atlasu jednou lekárkou z Čiech. Mám z toho zákroku strach. Prosím ozvite sa mi na mejl, rada by som sa Vás na niektoré veci opýtala. Ďakujem vopred Milka

Pekn. den p. Martinka prosím ako vám je po vymene platničky ale pekne prosím PRAVDU, JA MáM c / 3-4- a C / 6, 7 hoci som byv, zdravotník hovoria mi byvalí pacienti po oper. krčnej chrbtice ža sa maju horšie ako pred operáciou, prosím je to pravda? dakujem vám za odpoved. Pekne prosím o odpoved. Alebo do správy na FB-idor Danko st. Ešte raz vám dakujem pekne.

Dobry večer mam dlhodobe problemi s krčnou chrpticou mam diagnozu osteochondrosis c5 c6 spondilartroticke zmeni o čo vlastne ide aki liek mam použivat dakujem použivam od bolesti zaracet

Pri problémoch s krčnou chrbticou Vám pomôže používanie medenej šatky. Meď lieči, je proti bolesti, uvoľňuje kŕče svalov okolo stavcov a je to tepelná terápia. Šatka sa obviaže okolo krku. Viac info na e-maily.

Napravu krčneho stavca, robi Renata Filipova-Atlas profilax.

Dobry deň. Ja som si dala napraviť prvy krčny stavec. V tom čase som bola aj objednana na MRI chrbtice kde mi bolo zistene že mam blokove postavenie stavcov C4-C7, prejavy interverteb. osteochondrozyC3-C7, C3 / 4 a C4 / 5 vyklenutie disku sprevadzane osteofitmi, sposobuju tlak na duralny vak, C6 / 7 protruzia disku, po obvodoch schmorl. uzly atď. Keby som mala urobene MRI pred napravou Atlasu, tak by som nešla, bala by som sa z poškodenia miechy. Od tej doby som nemala problemy. Ja som sa dohodla s p. dr na termine, T. č 257 312 550

Th s kyfotuzaciovc useku s blokovanym tiel stavcov c 5 c6 v segmente c5 c6 aj c6 c 7 medialna az lavostranna protuzia disku s dozralny, zasahovanim do spin kanala 2 mm dakujem

Tak uživajte kolafit a cviky na podporu drzania vzpriamenej chrbtice. Mam aj zakupeny stroj z najtky (carefure) ktory ma ultraziarive svetlo na uvolnenie svalov Krcnej chrbtice a po posunuti cudlika masiruje a citit jemne brnenie.

Nechodte na operaciu, je to velke riziko. Pretaty sval alebo platnicka. To radsej vyskusajte akupunkturu, masaže, plavanie, hipoterapiu atd. Svetelnu terapiu alebo zakupenim masazneho pristroja a kvalitneho zdravotneho matraca.

Hjjhgf

Chcela by som sa spytat, čo je to medena šatka a kde sa da kupit
S vdakou

dobrý večer prosím vás moja diagnoza je : v sgmL5/1 mediolateralnedoprava HID s tlakom na DV s vplyvom na odstupujúcu koreňovú pošvuS 1 dx.L4/5CHONDROZA DISKU PROTRúZIA, OSTEOPLASTICKáspodylartroza. L 3/4 chondroza a bulding disku spondylartroza. Hypersignálne ložisko TS-L4hemangiom bez klinickej významnosti. Schmorlov uzol hornej krycej plochy tela stavcaTH 11- zachytené len čiastočne v proximálnom okraji cievky. za vysvetlenie vám dakujem. mr bolo urobené 01.12.2015 v Lučenci.