Ťažká Osteochondróza chrbtice

Prosím vie mi niekto poradiť čo je vlastné osteochondróza? Tu som sa dočítala iba toľko, že je to odumieranie kostnej hmoty. Mám ťažkú osteochondrózu C chrbtice C2 / 3so znížením interv. štrbiny na cca 1mm, C 4 / 5 / 6 / 7 TH 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 Schmorlov uzol kaudalnej hrany TH6. drobná def. spondyloza TH4 - 10. Zistili mi to asi pred 10 rokmi a stále sa to zhoršuje, teraz mám také bolesti, že tie mi znepríjemňujú život som na PN, ale pre lekárku asi toto nie je dôvod, nemôžem robiť ťažkú fyzickú prácu, nakoľko dostávam silné bolesti, ktoré si potom liečim tabletkami od bolesti. Lekárka stále trvá, že toto nie je dg., aby človek maródoval, posiela ma sústavne k neurologičke, ale tá ma odbije, že ona ma na PN nenechá, prosím poradte mi, aký lekár má toto ochorenie na starosti, pretože ja už si prácu v mojom veku nenájdem nakoľko som prišla o prácu počas dlhej PN. Firma sa presťahovala a mňa prepustili.

Za každý príspevok veľmi pekne ďakujem, Ana1.

Ostechondroza je vlastne zvapenatenie platniciek, pricom jednu platnicku mate aj vyrazne znizenu (v pripade pretr. tazkosti treba ist na konzultaciu k neurochirurgovi). Tym, ze platnicky zvapenateju, neplnia svoju funkciu, netlmia a mozu aj obmedzovat pohyby, ktore vykonavate a preto tie bolesti, su to vlastne u Vas vaznej. degen. zmeny. Nedajte sa, pytajte si rehabilitacie, rozhodne mate pravo marodit, zmente neurologa a chodte k takemu co ma zaujem Vas liecit, pripadne k ortopedovi, zvlast ked vykonavate tazku fyzicku pracu, v dosledku coho sa tieto degener. zmeny urychluju. Pisete, ze nalez Vam bol zisteny pred 10 rokmi? Pytajte sa na konrolne vysetrenia, to Vas este nikto neposlal? Najlepsia bude mag. rezonancia, ak bude pozitivny nalez mate narok poziadat o invalid. dochodok. (protruzia, hernia disku, spinal. stenoza atd. ) Drzim palce, bojujte o svoje zdravie a napiste, odpoviem, poradim.

Existují takové stránky pro pacienty s touto nemocí v ČR. Mohla bych poprosit o odkaz? Nemohu nic najít. Děkuju a zdravím.

Dobry den, bola som na magnetickom vysetreni a dostala som tento zaver: chondrozs sz osteochondroza cervicalis precip. C3, 4, 5 s protruziami viac dorzalne, vyraznejsia C5 paramedialne vlavo tanguje miechu t. z bez myelopatie. Sekund. zuzenie NF C3-4 C5-6 sin., kde moze dochadzat k iritacii nervovych korenov C4, 6 sin. Mierna dextroskolioza C chrbtice a vyrovnana krcna lordoza pri blokovani stavcov C3-6. 1CD Dlhsie som vykonavala namahavu pracu, mam velke problemy s rukami a strasne ma picha medzi lopatkami, mohli by ste mi to vysvetlit a poskytnut nejake rady, ako by som to mohla liecit? Za odpoved vam srdecne dakujem.

Dobry den. Potiaze s chrbticou ma sprevadzaju takmer od detstva, teraz mam 48 rokov. Chcem Vas pekne poprosit o vysvetlenie nalezu MR LS chrbtice: Th 10 / 11 znizenie iv strbiny, s nepravidelnymi krycimi platnickami, protruziou disku ventralne a lateralne, bez evidentneho presahovania dorzalne. Dehydratacia diskov L3 / 4-L5 / S1, so znizenim iv priestorov. L3 / 4 cirkularne vyklenovanie disku o cca. 4 mm, s naliehanim na dur. vaku, v mieste odstupu L4 bilat., bez ich kompresie, forameny volne. Mierne zmnozenie intraartik. tekutiny vo fazet. klbikoch. L5 - dorzolateralne vyklenovanie disku o cca. 4 mm, s anularnou trhlinou (hyper S1 v T2 v zadnej casti disku), diskretne viac dolava, s kontaktom na dur. vaku v mieste odstupu L5 bilat., a v kontakte na priebeh korena L4 1. sin. Mierne zuzeny ľ. neuroforamen. Incip. zmeny na fazet. klbikoch. L5 / S1 len diskretne presahovanie za okraj stavca, s kontaktom az miernym tlakom na dur. vaku, v mieste odstupu S1 l. dx. , forameny volne. Zaver: Incip. osteochondroza Th 10 / 11, L3 / 4 - L5 / S1. Protruzie diskov L3 / 4 - L5 / S1, s kon taktom na dur. vak, vs. v kontakte na priebeh L4 1. sin. Jemne zmeny L3 / 4 - L5 / S1 charakteru Modic II. - ciastocne I. Dakujem pekne. Maria

Skúste si zaobstarať iplikátor, pomáha pri bolestiach.

Dobry den. Aj ja by som potrebovala radu ak je to mozne. Zaver z MRI - prehlbena lordoza a interverbalna spondylartroza a osteochondroza segmentov L 3-4, L 4-5, L5-S1 ventrolisthesis L-5. Bulding disku L 4-5 s miernou kompresiou korenov L 5 bilat. 1 stupna … lavostranna mediolateralna az foraminalna hernia disku L-5 S-1 typu protruzie s kontaktom na lavy koren S-1 1.-2. stupen. Mozte mi to pretlmocit do zrozumitelneho jazyka? Vie niekto, ci by bolo mozne s touto dg. poziadat o invalidny dochodok? Prosim cim skor. Vopred vam dakujem. Anka

Som lekár - rádiológ. Osteochondróza je degenerácia medzistavcovej platničky, ktorá podmieňuje druhotné zmeny na krycích plochách susediacich stavcov (tieto zmeny sa nazývajú aj Modic I, II alebo III, hlavne pri MRI zobrazovaní). Ťažká osteochondróza vedie k bolestivosti a zníženiu hybnosti chrbtice v danom úseku, môžu sa pridružiť tiež postihy vystpujúcich koreňov miešnych nervov v príslušnom segmente chrbtice a na svete je hotová neurologicko-ortopedicko-rádiologická diagnóza. je pravda, že na maródku to nie je, ale lekárka by mala zohľadniť aj bolesti. Predpisovať lieky tlmiace bolesť dlhodobo vedie k poruchám vnútorných orgánov a iným problémom. Žiaľ legislatíva, bodovanie diagnóz často nepustí vypísať na PN ani s takýmito “celkom bežnými” diagnózami, ktorými trpí značná časť populácie nad 40-50 rokov, neraz aj mladší jedinci. Želám starostlivý prístup k Vašim problémom, niekedy je treba zmeniť lekára.

Diagnoza - lahka az stredne pokrocila deformacna spondyloza L1-4, incip. L4-5, osteochondroza L5-S1, pricom L5 je prechodny stavec LS oblasti. Dolozim len tolko, pokial chodim je dobre, ked sadnem brni mi cely zadok a mam bolesti v pravej dolnej casti. A to ma caka 17 hodinova cesta autobusom. Ake je to vazne? Duranova

Prajem vám pekný deň. Aj ja by som potrebovala poradiť s prekladom odborných výrazov. Mala som pracovný úraz a podľa snímok mám takúto diagnózu: Cocarthrosis gr. 1 - 2. 1. dx. Fibrostóza ilickej kosti vpravo. Gonarthrosis gr. l l. sin. Exostóza v úpone šľachy 4. hlavného svalu na patellu. Kyfoskolioza C chrbtice, osteochondróza a hyperspondylóza C4-C7. Spondylartróza C7-THl. Veľmi dúfam, že si niekto nájde čas na vysvetlenie, pretože lekár ma poslal domov bez vysvetlenia a bez liekov a dal mi kontrolu o 10 dní. Neviem vlastne čo mi je a či treba vyhľadať odborníka. Ďakujem, Jana.

Dobrý deň, aj ja by som veľmi pekne poprosila o vysvetlenie diagnózy.
Sinistrokonvexná skolióza. Osteochodróza L1 / 5 / S1, incip. osteochondróza Th 12-3, spondylartróza L4 / 5 / S1.
Spondylolistéza v seg. L5 / S1 s ventrálnym posunom L5 o 3 mm.
Ďakujem.

Milá pani Anna neviem koľko máte rokov ja mám 34 a uš sedem rokov do zadu mám neustále tie bolesti a taký problém ako vi verím vám je to strašne bolestive boli neustále vo dne, v noci nemožte vikonávať fizycku prácu ak ano tak si to dvojnasobne odkrutite v bolestiach ozaj je to tak verím vám pretože ja sama to mám ale ten kto to nezažil tak to nevie pochopiť ja tieš navštevujem neurologa a začali ma uš bolieť aj kolená tak chodím aj na ortopediu stále ten kolobech ale nikto mi nevie pomocť kedže mám malo rokov tak ešte potrebujem pracovať mám male deti potrebujem fungovať mám strašne veľke obavi čo to len somnou bude dalej a na vašom mieste by som určite zmenila doktorov ved ak človek nieje schopný robiť tak len tak bezdovodne neide na PN. Takže prajem pevne nervy s tými doktormi ani ja som nemala to šťastie tieš som natrafila na takých doktorov ktorý si zmylili zamestnanie ale išla som inam takže to je moja rada. Prajem pekný den

L5 / S1: 2. priestor od spodu. Pokrocila osteochndroza a takmer zaniktnutym medzi stavcovim priestorom a znameni modic 2. dorzalne ostefity. st. p. hemilamektoni vpravo operaci disku a foraminotomiii L5 / S1 VPRAVO. T. c. viditelna recidiva hernie disku paramedialne vpravo prominujuca do 8mm. Znizene lateralne recessy pravy vyraznejsie s kompresiou korena S1dx vlavo disk v kontakte s korenom S1 l. sin duralny vak AP siroky 5, 5mm poskotrasne viditelne znamky postoporecnej fibrozy v priebehu operacneho kanala v oblasti praveho laterarneho recessu v okli korena S1 I. dx a v oblasti praveho neuroforamenu v okoli korena L5 I. dx. spondilartroza neuroforamenou. Som dva krat po operaci, dakujem jana.

Dobry den, ja mam podobny problem: Os chrbtice rovna, lordoza napriamena. Stavce C3, C4, C5, C6 v blokovom postaveni, intervertebralny priestor C3-C4 a C5-C6 zuzeny so sklerozou prilahlych krycich plosiek a s okraj. osteofytmi. V oblasti AC zhybu artroticke zmeny s okrajovymi kaudalne cnejucimi osteofytmi. Okraj glenoidnej jamky osteoskleroticky zhrubnuty, zachyteny skelet bez destrukcie. Rtg. znamky omartrozy. Artroza AC zhybu. Intervent osteochondroza C3-C4a C5-C6. Takze citim s vami, lebo aj ja viem co to je za bolest.

Ahojte, pozrite si a zadajte, nazory lekarov na atlas profilax. Len v kratkosti, osteochondrozu mam aj ja v križovej oblasti riešila som to primitivne, keď som mala bolesti, nebrala som lieky, ale pred spanim som dala vankuše pod brucho a nechala som stavce uvolniť na dvadsať minut aby nezatlačali nervy a cievy ktore zasobuju aj dolne končatiny. Rano som bola mobilnejšia. Teraz som pochopila po napraveni stavca atlas, že moja pokrivena chrbtica a ine zdrav. problemy mali svoju pričinu.

Este nieco, osteofity som mala, je to vraj ukladanie vapnika a soli tam kde nema. Zly metabolizmus a ten sa vraj da vylepsit stravou.

Dnes som tyzden po naprave stavca Atlas. Prestalo drazdenie carpalneho tunela t. znm. ruky prestali boliet. Narastla som o pol cm. nemam obmedzene pohyby hlavou, zlepsil sa mi spanok, uvolnili sa mi trapezy t. znm. slachy na krku a ramena mam volne, mimicke svaly okolo oci volne a krizova oblast-vysledky z RTG z pred 15 rokov svedcia o osteochondroze sa uvolnila, citim ze trpnutie a bolesti hlavne vecer po celod. zatazi uz nemam. Neviem ci krize maju suvis s hrubym crevom ale zlepsilo sa aj vyprazdnovanie. Som stastna ze mozem sa pomocou tohto fora podelit o radost zo zleps. zdr. stavu.

Dobrý deň pani Anna, píšete, že neviete na koho sa máte obrátiť. Mne dal všetky vyšetrenia včetne MR urobiť môj ortopéd. Pred 5rokmi som zistila, že mam osteochondrózu chrbtice, čo mi vyvolávalo veľké bolesti. K liekom, ktoré mi potom predpísal neurológ užívam tzv. Trojuholník zdravia, ktorý mi odbúral bolesti, upravil mi imunitný systém, zmiernil mi tlaky do konečníka a tiež môžem sedieť aj hodinu za počítačom. Za túto kvalitu môjho života ďakujem zrovna výrobkom, o ktoré ak budete mať záujem sa môžete dozvedieť viac, prípadne ich budete môcť aj užívať. S pozdravom Anna

Pán doktor, kam sa obrátiť, na ktorú svetovú stranu? Chodím z nemocnice / neurológia / do nemocnice inej, k inému neurológovi, ortopédovi … a bolesti veľké … som už na dôchodku, tak aspoň PN mi nemusia písať, ale mám len 58 rokov, vždy som sa dostatočne hýbala, športovala … bolesti v krížoch prechádzajú do kĺbov, tŕpnu mi nohy … suma sumárum: viacetáž. Osteochondrose a spondylathrose … ako ďalej? Ďakujem, vďačná A. K.

Prosím o vysvetlenie a súvis s bolesťami, ktoré vraj nie sú podložené mojim nálezom. Som 2 roky po výmene 2 platničiek C4 / C5 / C6 Almas 5 mm a 1 platničky ACDF C6 / C7 PEEK. Dlhšiu dobu asi 3 roky som mala po záťaži bolesti v pravej časti sedacieho svalu, no nevedela som kam s tým ísť. Tento rok som sa po zhoršení stavu a pocitu zaseknutia v krížoch skončila v nemocnici a s neuroligičkou všetci jednotne tvrdia, že môj nález: Minimálna esovitá skolióza Th, hyperkyfóza Th, Intervert. osteochondróza II. st, Spondyloza Th I. -II. st, Osteochondrosis L4-5-S1 gr. I. im nezodpovedá mojim pretrvávajúcim bolestiam a kôli nezlepšovaniu stavu navrhujú návštevu odd. chronickej bolesti, ale ja nechcem brať opiáty! Ďakujem za vysvetlenie alebo či som hypochonderka?