Tehotenstvo či nie?

gynekológia

(Jana Kontra-Pálová) #1

Dobrý večer,chcela by som sa opýtať či môžem byť tehotná ked mi menštruácia mešká 19dní?

(veroniqc31) #2

môžeš ale aj nemusíš. teraz to vyzerá ako, keďže je tomu už 23 dní čo si sa to pýtala?

(smajloviera) #3

Veď a podľa toho či si mala pohlavný styk a či sa urobil do teba alebo nie. Veď to musíš vedieť, otehotnieť z ničoho nič nemôžeš

(Snirerka12) #4

Tak môžeš aj nemusíš byť. Treba si test urobiť alebo počkať ešte a ísť k odborníkovi. Môže byť, že si nachladnutá.

(veroniqc31) #5

no ako to dopadlo? :slight_smile:

(Aluša) #6

Tak môžeš byť aj tehotná ale aj nemusíš. Kamaeátke meškala menštruácia zo mesiac a tiež si aj test robila, všetko. Ale bol negatívny, no menzes neprichádzal a po mesiaci sa chystala ísť ku gynekologičke, lebo som jej moju dohadzovala a nakoniesc ich dostala. Ako naschvál, lebo už sa aj začala trošku tešiť s priateľom, že budú mať bábo

(veroniqc31) #7

no a ako to dopadlo nakoniec? :slight_smile:

(Anitka98) #8

To je tazka otazka mozes aj nemusís…Zalezi aj od toho aky mas cyklus, ci sa ti nezmenila vaha, nemala si zvyseny stres…V prvom rade si vsak treba spravit test , ktory by ti mal dat odpoved a urcite by som zasla k doktorovi

(Dina) #9

Mne tiež meškávala menštruácia a doktorka mi povedala, že to je zo stresu. Ale mala aj pravdu, lebo vtedy som toho mala dosť v práci a ešte aj k tomu sme sa s partnerom vadievali

(Snirerka12) #10

Aj vieme ako to dopadlo? dosť by ma to zaujímalo :slight_smile: Ako som už vyššie spomínala mne meškával menzes v dôsledku prechladnutia ale viem , že nato ma vplyv napríklad aj zmena váhy alebo veľký stres…

(Ninike) #11

mne doporucila moja doktorka uzivat antikoncepciu kvoli uprave menstruacie ale odmietla som, kedze sa bojim, ze by som pribrala. nervovat sa nenervujem, takze budu to len poblaznene hormony

(Snirerka12) #12

Áno antikoncepcia je dobrá na úpravu cyklu. Mojej kamoške veľmi pomohla. Prestava pri menzese mávať veľké bolesti a aj časovo sa jej to celkom fajn upravilo.

(Aluša) #13

Tak to zase nemôžeš vedieť. Možno by si ani nepribrala, u každej je to inak. A keď, tak sa to dá vyriešiť cvičením. Náhodou si nepočula o krúžkoch? Tiež sú niečo podobné ako antikoncepcia a sú ževraj účinné.