Telu vlastné antibiotikum ochraňuje močové cesty pred infekciou

Medzinárodný tím vedcov z Karolínskeho inštitútu (KI) v Štokholme objavil telu vlastné antibiotikum, ktoré ochraňuje obličky a močové cesty pred infekciou.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/862-telu-vlastne-antibiotikum-ochranuje-mocove-cesty-pred-infekciou

Najhoršie s čím sa človek môže stretnúť je zápal močových ciest! Nikdy viac, raz bohate stačilo. Dúfam, že sa to už nezopakuje, hoci keď čítam tie niektoré príspevky v diskusiách ako sa s tým ženy pasujú počas celého života, fakt ich ľutujem. Mne sa našťastie podarilo z toho “vykľučkovať” so svojou lekárkou, okrem antibiotík mi nasadila aj probiotiká uroval akut a do toho mi povedala ako by som mala nastaviť svoj životný štýl a snažiť sa ho dodržiavať. Zatiaľ je všetko v pohode a dúfam, že to aj tak zostane…

Tak močové cesty a infekcia je tá najhoršia kombinácia aká môže existovať : ( Minule som bohužiaľ dostala zápal močových ciest kvôli svojej nepozornosti : ( Stále som si myslela ako je vonku pekne až som prechladla a tak som musela k lekárke po antibiotiká. K nim mi poradila ešte probiotiká, tak som si zobrala uroval manosa akut, dokúpila som si ovocie a zeleninu a ešte aj vitamín C. Pomaličky sa môj stav zlepšuje a už sa neviem dočkať, kedy toto všetko pominie.