Terapia podľa Robina McKenzie pri bolestiach chrbtice

Špecifická metóda liečby využívaná pri bolestiach chrbtice, vyžarujúcich bolestiach do končatín, pri bolestiach kĺbov a pod. Jedná sa o mechanickú diagnostiku a mechanickú terapiu, ktorá len veľmi ťažko preniká do nášho medicínskeho prostredia. Vďaka mimoriadnej efektivite pri poškodeniach medzistavcovej platničky, si pacienti túto metódu individuálne vyhľadávajú a často dostávajú zmätočné informácie



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10235-terapia-podla-robina-mckenzie-pri-bolestiach-chrbtice

Prosim Vas mam problemy s chrbticou, pocula som o tejto metode, ale som v zahranici konkretne v Rakusku a chcela by som cvicit doma tieto cviky, prosim vas da sa u vas objednat kniha, nejaky navod ako mam cvicit. Ja som pred par rokmi tieto cviky cvicila u jednej fyzioterapeutky ale to je pre mna daleko tam chodit. Dakujem pekne. S pozdravom Katatina

Dobrý deň, počula som o tejto metóde, už zrejme urgentne potrebujem pomoc, trpím už cca 3 mesiace - priebeh, nemohla som vstávať z postele, sedenie, ležanie mi robí problém, v noci radšej vstanem, lebo a bojím, že už nebudem môcť vsťať z postele, nemôžem sa zohýbať, nemôžem nič zdvíhnúť zo zeme, predtým som mohla aspoň chodiť na túry, chodiť, chodiť, ale teraz už som mala v Alpách vôbec problém ísť do kopca - Medvedia tiesňava, rebríky som ledva zvládla, už mi tŕpnu chodidlá a ruky, moja diagnoza je vysunuté platničky, zápal platničiek - Mudr. Buran, bola som aj v NURCHU v Piešťanoch, tam mi dávali obstreky, lebo som mala aj zápal sedacieho nervu, obstreky a infúzie pomohli pred 3 týždňami, že týždeň som bola relatívne na tom dobre, ale opäť chodím na infúzie, trakcie, parafín, a toto tŕpnutie nôh som predtým nemala, už naozaj chcem normálne chodiť atď. Som bývala športovkyňa, tancovanie - Trenčan, lyžovanie, päťboje, pád z koňa pred 30 rokmi a potom permanetné apoň 3 krát do roka rehabilitácie, naďalej som normálne existovala, pracovala, športovala, ale teraz už ma to úplne odrovnáva, ďakujem za informáciu, s pozdravom Kráľová Ugorová