Test na okultné krvácanie

Prosím vás, poraďte mi, ako sa robí test na okultné krvácanie?

Pokial viem, tak tri dni pred odberom by si mal jest len “bielu stravu” a potom odobrat vzorku stolice do nadobky, ktoru by ti mal dat obvodak napr.

Pred vyšetrením je určená dieta, ktorá sa musí dodržať, odoberie sa vzorky stolice a pošle sa na vyšetrnie do LKB, kde vzorku stolice aplikujú na tzv. papier OK test a da sa určitý roztok, kedy sa v pozitívnom prípade zafarbí na modro.

V lekárni sa to dá kúpiť, stojí okolo 250 korún, len názov neviem asi hemoglobín 3 v 1. Ja som si ho už kupovala, ale dávnejšie. Ale ked požiadaš svojho lekára, tak ti ho urobia zadarmo.

Ktory test na OK je najspolahlivejsi a aka dieta sa ma pred nim drzat, dakujem?

Pokiaľ viem, najcitlivejší test (ktorý zachytí aj najmenšie množstvo krvi) je test od IVT IMUNO Olomouc. Nie je pri ňom potrebná žiadna diéta, pretože reaguje len na ľudskú krv a je jednorazový a jednoduchý na domáce použitie. Dá sa kúpiť v niektorych lekárňach a stojí okolo 4€. Ale má ho aj veľa praktických lekárov. Pri preventívke nad 50 rokov ho dávajú pacientom zadarmo. Ak máte menej rokov, skúste sa dohodnúť s Vašim lekárom, možno ho má aj on. Mnohí vyjdú pacientom v ústrety a dajú ho zadarmo aj mladším, alebo za poplatok, ktorý je nižší ako cena v lekárni (lekári kupujú väčšie množstvá vo výhodnejšej cene)

Akú stravu mám konzumovať pred odobratím stolice t.j. vzorky pre test na okultné krvácanie?