Test na okultné krvácanie

(Martin Kancír) #1

Prosím vás, poraďte mi, ako sa robí test na okultné krvácanie?

(pacientka) #2

Pokial viem, tak tri dni pred odberom by si mal jest len “bielu stravu” a potom odobrat vzorku stolice do nadobky, ktoru by ti mal dat obvodak napr.

(kika) #3

Pred vyšetrením je určená dieta, ktorá sa musí dodržať, odoberie sa vzorky stolice a pošle sa na vyšetrnie do LKB, kde vzorku stolice aplikujú na tzv. papier OK test a da sa určitý roztok, kedy sa v pozitívnom prípade zafarbí na modro.

(devka) #4

V lekárni sa to dá kúpiť, stojí okolo 250 korún, len názov neviem asi hemoglobín 3 v 1. Ja som si ho už kupovala, ale dávnejšie. Ale ked požiadaš svojho lekára, tak ti ho urobia zadarmo.

(zuzka) #5

Ktory test na OK je najspolahlivejsi a aka dieta sa ma pred nim drzat, dakujem?

(Marika) #6

Pokiaľ viem, najcitlivejší test (ktorý zachytí aj najmenšie množstvo krvi) je test od IVT IMUNO Olomouc. Nie je pri ňom potrebná žiadna diéta, pretože reaguje len na ľudskú krv a je jednorazový a jednoduchý na domáce použitie. Dá sa kúpiť v niektorych lekárňach a stojí okolo 4€. Ale má ho aj veľa praktických lekárov. Pri preventívke nad 50 rokov ho dávajú pacientom zadarmo. Ak máte menej rokov, skúste sa dohodnúť s Vašim lekárom, možno ho má aj on. Mnohí vyjdú pacientom v ústrety a dajú ho zadarmo aj mladším, alebo za poplatok, ktorý je nižší ako cena v lekárni (lekári kupujú väčšie množstvá vo výhodnejšej cene)

(RANKA TARABOVA) #7

Akú stravu mám konzumovať pred odobratím stolice t.j. vzorky pre test na okultné krvácanie?