Testovanie na HIV

caute,
ja sa chcem spytat ci su na trhu aj testy na hiv ktore sa daju spravit doma alebo treba ist na tento test k lekarovi. pretoze som mal nechraneny styk a neviem ci dotycna je alebo nieje hiv pozitivna

boze, to ako si mohla napisat taku hlupost…v zivote by si nedostala krv, ktora je hi pozitivna…

Pre všetkých,

testy sa robia samozrejme aj pri odberoch krvi, žiadna krv totiž nejde bez testov. Čo sa týka HIV testov, tak bezplatne robia v BA na Kramároch a na Trnavskej ceste. Čo sa týka testov podobných ako sú tehotenské testy, tak na tie sa nespoliehajte, sú totiž veľmi nepresné. je ich síce dostať, ale neodporučujem. A lepšie ako ísť na testy HIV je dodržiavať pravidlá ochrany a vyhýbať sa rizikovým skupinám.

Zoznam vsetkych miest kde sa testuje na HIV najdete tu http://www.hivaids.sk/index.php/hiv-testy

Ja som bol na testoch povinne, aby som získal pracovné víza do USA, navštívil som moju obvodnú všeobecnú lekárku, tá mi povedala, že mám prísť na druhý deň ráno, kým robí odbery a za pár dní som mal výsledky, ona to sama poslala niekam do laboratória na rozbor, nikam som nemusel chodiť.

Eulalia, ty nie si fakt dobre informovana. Nechapem, preco sem pises take blbosti. Ak zistia cloveku, ze jeho krv obsahuje protilatky proti HIV, tak je jasne, ze je nakazeny. Vidiet, ze sa v tom vobec nevyznas. Potom oblbujes ludi, co sa radia tvojimi radami. Radsej s tym prestan, lebo niekomu privodis infarkt. Je mi z teba nanic.

No tak to ty si dobre mimo! V prvych tyzdnoch po infikovani este telo nemusi mat detekovatelnu hladinu protilatok, infekcia sa nezisti! Preto aj na zaciatku vypisujes dotaznik.

Vysvetlim vam to strucne a jasne, test na HIV je ucinny az po priblizne 3 mesiacoch od rizikovej udalosti. Vtedy uz ma telo vytvorene dostatocne mnozstvo protilatok, aby ich test zachytil. Cize z tohto hladiska, ked ste mali nechraneny sex v pondelok a darujete krv v piatok, testy nic neodhalia, ani tie u darcov krvi v nemocnici. Ale ziadnu paniku, zabudate na jeden velmi dolezity fakt. A to je citlivost virusu HIV. Tento virus je velmi citlivy na prostredie mimo buniek hostitela. Virus HIV mimo tela hostitela umiera do niekolko hodin. Takze vam garantujem ze v EU skor vyhrate loteriu ako sa nakazite HIV z transfuzie.

1 / Ked idete na preventivnu prehliadku ku svojmu lekarovi a sucastou je odber krvi, tak pri testovani sa nerobi test na pritomnost protilatok na HIV. Cize ak ste boli na preventivke a lekar nic nezistil, a vy si myslite, ze ste zdravy, to moze byt jeden velky omyl!
2 / Kazdy z vas sa moze dat otestovat na HIV u svojho obvodneho lekara. Ale treba brat na vedomie, ze kazdy lekar za to pyta rozny poplatok a hlavne, ze taketo testovanie nie je anonymne! Pokial budete mat pozitivny vysledok, lekar to automaticky zapise aj do vasej karty a vy potom mozete byt diskriminovany napriklad zdravotnou poistovnou a podobne.
3 / Pokial sa chcete otestovat zadarmo, najdite si na internete zdroje, je ich plno. Minimalne v bratislave najdete niekolko miest na testovanie. Ti co byvate mimo BA, pravdepodobne kvoli testovaniu zadarmo budete musiet cestovat do najblizsieho krajskeho mesta.
4 / To ze vam test urobia zadarmo neznamena, ze ten test bude anonymny. Preto si dopredu overte podmienky testovania. Viem ze testy na HIV zadarmo a anonymne robia minimalne v BA.
5 / Hlavne si nekupujte tie volne predajne testy na HIV, su velmi velmi nepresne. A pripadny falosny pozitivny vysledok moze mat fatalne nasledky. Su aj pripady, kedy ludia spachali samovrazdu, lebo im takymto test vysiel pozitivny, ale v skutocnosti boli HIV negativny a islo len o chybu testu.

Tak to sa stalo toho roku, ze chlap dostal nakazenu krv, lebo ako bolo povedane, na isto sa to vie az po 3 meciacoch od nakazenia.

Dobrý deň, máme centrum odberové na poliklinike Mýtna ulica v Bratislave, je v prevádzke každý pracovný deň medzi 7.00 - 15.30hod., tel.: 0917 582 412, e-mail: odber@hpl.sk

Dobrý deň, neviete kde sa dajú spraviť anonymné testy na HIV v okolí Skalice a po koľkých dňoch alebo mesiacoch by sa mal dať takýto test robiť?

Chcel by som sa Vas opytat, ci v HIV testoch je zahrnuty aj test na syfilis, pripadne ci sa robi z krvi, sterom z uretry alebo inak. Bol som u urologa, bral mi ster z uretry, bol bohuzial pozitivny na gonokokovu infekciu, chcel by som zistit, ci nemam aj tento zazrak. BA kde sa da nan otestovat, a ak nie je tento test bezplatny, tak kolko stoji.

No ako si dopadol po rokoch? Si nakazeny ci nie? Podla poslednych sprav ked sledujes o tej prievidzanke nakazenej, aj roky 2007-9 sedi, bol si medzi jej klientami?

Je povinnou súčasťou vstupnej lekárskej prehliadky do zamestnania aj test na HIV? budu ho vyzadovat a robit?

čau na nete som čital, že robia tento test anonymne v trenčine v nemocnici a bez platne

A koľko sa plati za testy na jednu osobu ? Ďakujem :blush:

Od 5 do 10 eur

Najlepsie je ak mas piatelku tak spolocne u jej gynekologa plati sa 5 eur na vlastnu ziadost