Testovanie na HIV

(Milan) #1

Ahojte,vedel by mi niekdo poradit kde sa da v TN,pripadne okoli anonymne otestovat na HIV?Chcel by som ist darovat krv,ale koli nechranenemu styku s pred par rokov,mam trochu obavy a rad by som isiel najskor na testy,nech mam 100percentnu istotu ze som"cisty".dik za radu

(Jozef) #2

Myslím, že je to úplne jedno či tak, alebo onak, ale je dobré ísť k obvodnému lekárovi a on to proste urobí, má to v popise práce, ani sa nad tým nepozastaví, jemu to je vlastne fuk, ide mu a malo by mu ísť o zdravie, a takáto kontrola sa dá urobiť. Ale ak máte problém, tak choďte na odberné miesto, kde chodia aj dárcovia, teda na hematologiu, tam to robia tiež.

(Michal) #3

Osobne som presvedčený, že také testy robia aj priamo pri odbere krvi. To by bolo, aby sa spoliehali na “čestné” prehlásenie.

(Renáta) #4

myslím, že na Kramároch oproti nemocnici je AIDS centrum, tam robia aj anonymné kontroly, ale pred odberom krvi sa zisťuje určite. Ahoj

(LACO) #5

Stacia tri mesiace po pohlavnom styku na test na HIV.

(Jojo) #6

Info o HIV Test a AIDS: www.hiv-test.verifymedia.eu

(Zuzana) #7

Neviete náhdou či sa robia testy na AIDS aj v poprade? Samozrejme anonymne. Ked mi pred nedávom brali pečenové testy tak by prišli na to či mám Aids? Neviete mi náhodou poradiť? Ďakujem. Zuzana

(robo) #8

robia test na hiv aj pri beznom odbere krvi,ktoru odoberaju npr. pri chrike.

(Miroslav Precuch) #9

Prosim vas mohol by tu niekto v jenoduchosti vypisat adresy institucii pripadne ambulancii na slovensku kde si moze kazdy clovek anonymne ptipadne i verejne spravit test hiv aids.obzvlast ma zaujima v regione Brezno adresa kde by som si mohol spravit odber krvi s moznostov tohoto testu.
Dakujem za pochopenie a vybavenie.

(Miroslav Precuch) #10

nie je to az tak pretoze je rozdiel robit tieto testy anonymne a zadarmo oproti druhej verzii s preplatenim nemalej ciastky za odber krvi a testy

(matta) #11

ahoj Milan, najednoduchšie je ísť darovať priamo krv, tam ti spravia okrem iného aj testy na HIV.

(sasa) #12

Ahojte,
ja chodim darovat krv a tam mi hned robia tieto testy…ale ked som potrebovala predoperacne vysetrenie, tam si operater priamo vyziadal testy na HIV…takze kludne k svojmu doktorovi a povedat mu ze potrebujete aj tuto inform…a ked sa dohodnete je to tak ci tak zdarma, platit sa nemusi…je to na nom ako sa rozhodne.
A este jedna skusenost, brat si daval v TN robit priamo testy na HIV, samizda ze za nejaku symbolicku sumu , je to anonymne, vysledky si vyzdvihnete priamo vy…je to epidemiologicka stanica.

(Eva) #13

ja som bola na hiv testoch v ke.v stredu rano a poobede som uz mala vysledok…bolo to anonymne a bez poplatku…

(Eulalia) #14

To by som neradila, lebo pri darovaní krvi sa zisťujú len protilátky proti HIV vírusu… v prvých troch mesiacoch od nakazenia je výsledok testu negatívny a pritom človek je vírusom HIV nakazený! Človek tak ohrozuje ľudí, ktorí jeho krv dostanú.

(Tomáš) #15

a kde sa to da otestovat v Ke

(ali) #16

Dáš mi kontakt kde to je?
Dík

(mata) #17

ahojte,
prosim vie mi niekto poradit v Prievidzi kde si mam dat urobit anonymne testy na HIV?a ci sa za to plati a kolko? dakujem pekne

(Kristína) #18

mám otázku: 30.8 2009 som mala nechránený pohl. styk a nie som si teraz istá, či dotyčná osoba nebola infikovaná HIV. Kedy by som mala ísť na vyšetrenie. Ak sa zistí ,že som nakazená musím uviesť aj ďalšie osoby s ktorými som mala pohl. styk? Táto informácia sa dostane všetkým osobám, ktoré som uviedla ? A do akého času im príde upovedomenie?

(Kristína) #19

dala by si mi presnú adresu v ke , kde si bola na vyšetrení a po akom čase si bola na vyšetrení?treba sa tam aj objednať?

(miro) #20

Ja som sa o HIV docital najviac na http://www.hivaids.sk/
Maju tam kopu info a aj poradnu. Mozno vam to pomoze.