Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Dobrý deň Jarka, zisťujem z čoho mi píska v ušiach, ale asi nemám toľko trpezlivosti a času vysedávať u lekárov. Ale mám drobné problémy s trávením, chcel by som sa obrátiť na p. Havelku, prosím o kontakt. Ďakujem.

Dobrý deň Jarka, poprosila by som Vás aj ja o kontakt na pána Havelku. Chcela by som to skúsiť. Síce môj problém pretrváva dlhé roky a ani lekári nepomohli. Možte mi kontakt poslať na mail alebo tu ako správu. Ďakujem veľmi pekne.

Mne sa posledne tyzdne tinitus tak zhorsil, ze ma to privadza do zufalstva. Prosim napiste, ci sa vam podaril ten svajciarsky liek distribuovat na SK.

Krasny den, ja ma tiez tinnitus cca. 1 mesiac, sumi mi v lavom uchu cely den. Precital som viac informacii a for na tuto temu. Nikde som sa vsak nestretol s informaciu, ze by to mohlo byt sposobene aj zdurenymi usnymi uzlinami, co mi povedal liecitel, u ktoreho som bol (u ORL lekara nezistili nic, co by mi problem vzsvetlilo). P.S. Kto ma skusenost s pristrojom ako Tinnitool Earlaser?

Ahojte, neviem, ci ma ten isty problem ako vy, ale zacalo mi v lavom uchu jedneho dna hucat, ako ked mate v byte prievan. Najskor som sa velmi zlakla, prekonala som nadchu, zvuk prestal ale po dvoch tyzdnoch sa opat dostavil a uz neodisiel. Okrem toho ten zvuk sprevadza aj taky vysoky ton, ako ked preflamujete celu noc a potom sa ulozite do postele. Ten silny hukot mam len ak som v predklone, ked sa narovnam prestava ale vysoky pocujem stale. Bola som u usneho aj na audio, vsetko je ok. Predpokladam, ze to vychadza z krcenj chrbtice, cely zivot som sportovala a mam 13 stavcov mimo. Chodim ale na pravidlne masaze a nepomahaju. Moja homeopatka mi odporucila gvajalsuran (alebo take nieco), nemate s tym nejake skusenosti? Zatial som si ho nevybrala.

Zdravim, s tym Gvajalsurvanom skusenosti nemam. Mne v ORL ambulancii predpisali Betaserc a Tanakan, ale nevyzera to, ze by to pomahalo.

Mila Agi. Urcite chod k lekarom znova, a povedz o tom vsetkom aj rodicom! Podporia ta a pomozu, kedze mas este len 15. Netrap sa sama a zver sa najblyzsim. Dufam, ze sa ti to vylieci alebo aspon zlepsi.

Mam ho uz cca. 20 rokov, po velkej unave alebo po diskoteke to huci viac, zvlastne je, ze neviem z ktoreho ucha to huci, proste to huci niekde uprostred, piskajuci monitor a s tymi ocami to potvrdzujem, aj u mna to tak funguje, ze ked hybem ocami dolava a doprava, tak huci viac, a tiez ked zatnem zuby. Mozno patolog zisti, co je vo veci a najde liek :).

Ja mam uz tinitus 2 roky a velmi sa mi zhorsil sluch, nevie mi prosim Vas niekto poradit nejake dobre nenapadne nacuvatko. Velmi pekne dakujem.

V lekarni by mal byt dostupny nejaky pripravok proti tinitu: Fytotontana Aurecon Ring stop. Asi tabletky. Este som ho neskusala, ale pravdepodobne si ho kupim. Skuste pohladat info na nete.

Dobry den p. Jarka, citala som Vas prispevok, mam problem s piskanim v uchu. Velmi pekne by som Vas chcela poprosit o kontakt toho p. Havelku. Rada by som to skusila. Dakujem.

Ahoj Petka. Ja mam Tinnitus, asi mesiac a pol. Za ten cas som bola dva krat hospitalizovana a vybrala 14 infuzii s prestavkou. Kym som na infuznej liecbe, tak sa mi to strati, ale ak infuziu nedostanem za par dni je to spat. Ostava mi tam velmi neprijemny intenzivny ton. Mam 27 rokov, nedokazem sa s tym vyrovnat a zit. Pocujem ho pocas bezneho dna o noci ani nehovorim. Zo strany lekara som sa stretla s tym, ze sa s tym mam vyrovnat, popripade si dat predpisat neake antidepresiva. Tiez mi zacalo skuskove obdobie a ja nedokazem vziat knihu do ruk. Skusam vsetko, Cavinton, Betahystin, Vitaminy A, E, Magnezium+ B6. Zatial nic nepomaha. Zacinam byt podrazdena. Dufam, ze najdem nieco, alebo niekoho kto mi pomoze. Tebe a vsetkym s rovnakym problemom prajem vela sil, pevne nervy a vela stastia nech to prejde.

Ver mi, ze je to velka psychicka zataz. Ja to mam zatial len mesiac a pol a po vsetkych vysetreniach pri kt. sa nic nedozvies sa stavam depresivna a velmi podrazdena o tom, ze clovek straca miestami az chut zit nehovoriac. Mozem Ti len poradit, stoj pri svojej mame, bud jej psychickou oporou, snaz sa jej urobit nejaky prijemny program, kde by sa aspon na chvilu odreagovala. Ja mam 27 a tinnitus mam dost vyrazny, vnimam ho pocas celeho dna. Skusam vsetko.

Ahoj Petka. Ja mam Tinnitus asi mesiac a pol. Za ten cas som bola dva krat hospitalizovana a vybrala 14 infuzii s prestavkou. Kym som na infuznej liecbe, tak sa mi ton strati, ale ak infuziu nedostanem za par dni je to spat. Ostava mi tam velmi neprijemny intenzivny ton. Mam 27 rokov, nedokazem sa s tym vyrovnat a zit. Pocujem ho pocas bezneho dna, o noci ani nehovorim. Zo strany lekara som sa stretla s tym, ze sa s tym mam vyrovnat, popripade si dat predpisat neake antidepresiva. Tiez mi zacalo skuskove obdobie a ja nedokazem vziat knihu do ruk. Skusam vsetko, Cavinton, Betahystin, Vitaminy A, E, Magnezium+ B6. Zatial nic nepomaha. Zacinam byt podrazdena. Dufam, ze najdem nieco, alebo niekoho, kto mi pomoze. Tebe a vsetkym s rovnakym problemom prajem vela sil, pevne nervy a vela stastia nech to prejde.

Ahoj otilka, presne v tomto case mam “vyrocie” s mojim hucanim, sumenim. Je to uz rok, mesiac a pol je este dost kratko, ale je super, ze si na tu infuznu liecbu bola co najskor, jej pozitivne vysledky sa mozu dostavit po case, nestracaj nadej! Lekari s tym nedokazu nic robit, no mam pocit, ze sa ani nesnazia, ja som tiez brala Cavinton, ale uz som prestala, lebo je to rovnake s nim aj bez neho, dokonca som skusila aj tie antidepresiva, no bolo to rovnake, ja uz teda len dufam, ze to ostane tak ako to aspon je, lebo zit musim dalej, su aj horsie veci, aj ked take “obycajne” ticho je zrazu takou vzacnostou.

Pre pár dňami som si išla kúpiť spomínaný aurecon ring stop, nemali ho nikde, no objednali mi ho, a na druhý deň som ho mala. Užívam ho 5 deň a zatiaľ som nepocítila žiadnu zmenu, čo sa týka pískania, akurát ma bolela hlava. Uvidím či to bude mať nejaký efekt, keď doužívam celú krabičku. No myslím, že to bola zbytočná investícia.

V januári 2011 mi začalo neznesiteľne pískať v ušiach. (Namerali mi 40 decibelov). U doktora som sa dozvedel, že je to tinitus a že sa s tým mám naučiť žiť. Ťažko sa doktorom vysvetľuje, že nemôžete spať. Preto som hľadal informácie všade. Z internetu som zistil, že pomôže hyperbarická komora, sviečky do uší, ginko, infúzie, biorezonancia a podobne. Nič nezaberalo, len všetko stálo zbytočné peniaze.
Až môj brat mi dal prečítať knihu od Pavla Šímu z Prahy o prírodnom liečení. (Dá sa vygooglovať.) Navštívil som ho. Prezrel ma a naordinoval bylinky, preplachovanie nosných dutín prasličkou a anýzom. Po dvoch mesiacoch intenzívneho čistenia som z najhoršieho vonku. Prvý mesiac som spával po tabletkách na spanie. Aj to len 3 hodiny. Bál som sa, že budem závislý. Druhý mesiac bol ako uspávací prostriedok alkohol. Tiež najlepšia cesta do pekla. Teraz spím ako dudek. Cez deň už šumenie, hučanie a pišťanie neregistrujem. Niekedy tesne pred spaním započujem malé šumenie. Aj to sa však znižuje. Aby som problém tinitu vyriešil definitívne, začal som navyše chodiť k čínskemu doktorovi tradičnej medicíny na akupunktúru. Cítim, že čistenie a akupunktúra by mohla pomôcť každému. To je aj moja rada pre všetkých, ktorý si prečítajú môj príspevok. Zdraví, Dušan

Zdravim. Piskanim v usiach trpim od roku 2007 zacalo sa to obojstrannym zapalom stredneho ucha. Mam strasne vysoku intenzitu piskania, usny na zaciatku robil kadejake vysetrenia, fakt sa snazil, predpisal mnozstvo liekov gingio, lucetam, betaserc. Ktore som ani nemohla uzivat nakolko ma z nich sialene bolela hlava. Ked uz si nevedela dat rady, cca po 2 mesiacoch, ked uz som bola v takom stave, ze som vobec nedokazala spat a tupo hladela pred seba, ma poslal na neurologiu. Ked som zistila, ze sa u kazdeho neurologa caka vyse 2 mesiacov na vysetrenia az som mala slzy v ociach, no nastastie jedna jedina neurologicka berie bez objednavky. Hned ma poslala na C,T nakolko si myslela, ze mam nador v hlave, ktory sa nastastie nepotvrdil. Na rentgene mi zistli blok krcnej chrbtice, konktretne 4 az 6 stavec. Samozrejme, ze som skoncila na infuziach od bolesti sice zabrali, ale bolo mi z nich perfektne zle a kedze infuzie mi davali ambulatne, este som za ne musela aj platit. Je to smiesne ako zarabaju na chorych. Sice hlava ako tak prestala boliet, ale piskanie stale ostalo, tak som isla na rehabilitacie chrbtice, kedze tinitus mam asi z toho. Co boh nechcel primarka mi dala take nezmyselne rehabilitacie az to vzduchom brzdilo, krcnej chrbtici sa mi ani nedotkli, co viac ked som isla ku nej na kontrolu po 5 procedurach tak sa zasmiala a povedala, ze ked mi to nepomoze mam prist za 2 mesiace, lebo ona nema cas musi sa balit, ide na dovolenku. &s piskanie pokracovalo dalej, po par mesiacoch som zase skoncila na infuziach od bolesti, hlava ma bolela z toho nekonecneho piskania, az sa cudujem, ze som sa este nezblaznila. Potom som zmenila ORL doktorku. Ta mi hned povedala, ze co chcem, ze na to si treba zvyknut, nic viac, ked nic nezabralo. Po case sa to tak zhorsilo, ze som bola zase uplne mimo, mesiac som nespala. Proste chodiaca mrtvola. Tak mi kamaratka, ktora robi v nemocnici na ORL klinike vybavila vysetrenie. Vysetrovala ma doktorka, ktora mi povedala, ze si mam zvyknut, ked videla v akom som stave hned ma prijali na oddelenie a liali do mna infuzie, kedze ich neznasam najlepsie este dalsie 2 tyzdne som sa z toho dostavala dokopy. Zabrali az na mesiac. Uz to je rok co som bola v nemocnici a piskanie je zase v strasnom stadiu. No bojujem a snazim sa nejak to nedavat najavo pred okolim. Tak zijem so svojim piskanim a verim v zazrak!

Ja som ho ešte neskúšala. Niekde som čítala, že ho treba brať pol roka minimálne aj keď príznaky ustúpia, takže po týždni zrejme účinok nepocítite. Ale ako píše Dušan vyššie tradičná čínska medicína by mohlo byť riešenie. Ale ani to určite nie je zadarmo. Držím palce všetkým, aj sebe.

Ahoj Dusan. Chcela by som sa opytat, ci by si mi mohol poslat linku na tu knihu. Tiez mam problemy s uchom a tiez so sluchom. Piskanie, bzucanie atd, ved to asi vsetci poznate, ale mam uz toho fakt dost. Moj problem zacal v nov. 2010 a od toho datumu nemam pokoja - stale mi v uchu piska a co viac, zacina mi bzucat aj v druhom uchu. Prosim mohli by ste mi niekto poradit al. pomoct? (lieky ako: Betaserc, Urinal, Vaso nepomahaju) Dakujem.