Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Dobrý deň! Tento môj príspevok chcem venovať všetkým, ktorí sú ochotní uveriť tomu, že existujú aj iné, fungujúce ale napriek tomu málo známe metódy liečby rôznych netraumatických stavov (napr. zlomenín, jaziev a pod.) ale fungujúcich pri posttraumatických následkoch a následkoch neliečených alebo nedostatočne liečených bakteriálnych resp. vírusových ochorení. Táto forma liečby spočíva v správnom diagnostikovaní stavu vášho organizmu lekárom MUDr. (nie šarlatánom) pomocou elektronického zariadenia BICOM 2000 na akupunkturálnych bodoch na nohách alebo rukách, pričom nejde o meranie vodivosti v jednotlivých nervových dráhach prislúchajúcich príslušným vnútorným orgánom, ale o meranie správnej vlnovej dĺžky resp. pracovnej frekvencie toho - ktorého orgánu, pričom sa sleduje odchýlka od správnej hodnoty. (Toto vysvetlenie je zjednodušené kvôli ľahšiemu pochopeniu činnosti.) Predmetné elektronické zariadenie po vyhodnotení nameraných parametrov podľa vysokosofistikovaného programu navrhne programy resp. súbor programov na aplikáciu liečby, čím pomocou aplikačných elektród privedie do organizmu elektrickú informáciu, ktorou anuluje poruchovú a nežiadúcu frekvenciu v postihnutom orgáne a napomôže naštartovať proces vašej vlastnej samoliečby, ktorú si sám pacient naštartovať nedokáže. Samotná aplikácia liečby pomocou tohto zariadenia trvá rádovo desiatky minút, väčšinou do hodiny. Pre čitateľov, ktorí by tento môj príspevok považovali za nejakú reklamu odporúčam najsť si na Googli stránky s vyhľadaním zariadenia Bicom 2000 a po prečítaní, nech si vyberú to čo uznajú za prijateľné. Na Slovensku je možno viac fyzioterapeutických alebo iných lekárskych zariadení, kde používajú predmetné zariadenie. Ja osobne chodím do Bioharmony Krušovce pri Topoľčanoch, kde som sa stretol s chlapom, ktorý po prekonaní neliečenej chrípky prestal počuť na jedno ucho a po niekoľkých aplikáciách na predmetnom zariadení už v tom čase, keď sme sa stretli počul na 60-70%. p. s. Podotýkam, že sa nejedná o “placebo efekt”, pretože, pre pri mojom zdravotnom probléme najskôr čakám na výsledok liečby a ak funguje, tak až potom tomuto spôsobu uverím. V Lučenci 17. 10. 2010 Ďakujem za pozornosť!

Mam znamu, ktora tam chodi s inym problemom. Ja sa na to urcite dam a skusim. Verim tomu, ze to bude mat pozitivny ucinok.

Ahoj, mohla by si mi prosím napísať na email renka@rio.sk aký trik používaš na zaspávanie? Ďakujem Renka

S tinitusom (pískanie, nie hučanie) už žijem dobrých 25 rokov (je mi 53). Moje skúsenosti: Zo začiatku po vyšetreniach som bol 2 x po roku na infúzii (cca 10 dní - dnes to už ide aj ambulantne) - ale viac som nebol. Pri vyšetrení stále počujem aj šepkanie ušného lekára z 5m! Sluch sa mi nezhoršuje. Nosnou látkou v infúzii bol Agapurin. Veľmi to nepomohlo, ale podľa lekára sa to liečiť zatiaľ nedá, ale dá sa tomu udržať “nejaká hladina”. Po asi 4 rokoch som začal užívať liek na prekrvenie ciev v mozgu (musím veriť lekárovi) , ktorý však predpisuje len neurológ vo Forte forme. Bežný predpíše aj obvodný lekár. Liek sa užíva aj u starých ľudí napr. proti demencii. Je to úsmevné ale výsledok zrejme existoval. Tinitus som skoro po 5 rokoch prestával vnímať! Prečo? Po 20 tich rokoch som sa spýtal obvodného lekára či to nemôžem vysadiť lebo to užívam 3x2 tablety denne (občas aj nepravidelne). Povedal, že neodporúča. Na moju otázku prečo, sa vyjadril, že nikto nevie čo sa stane potom. Krátko na to som bol opakovane u neurologa s bolesťami krčnej chrbtice (som vysoký). Neurológ (iný ako pôvodný) sa ma spýtal, prečo beriem ten liek. Predniesol som mu verziu obvodného lekára. S úsmevom povedal, aby som to vysadil. Po 4 mesiacoch môžem povedať, že obvodný mal pravdu! Tinitus, ktorý som už pomaly neregistroval sa vracia. Mne je naintenzívnešie písaknie počas preberania sa z driemot alebo zo spánku - pri precitaní. Tie ho už začínam znova registrovať aj v priebehu dňa pri plnom nasadení v práci (administratíva). Takže idem asi vybrať novú dávku a pokračovať. Liek sa vola Cavinton. Skúsenosť: 15 rokov s liekom a tinitus so šťastím môžete prestať vnímať a naučíte sa s ním žiť. Moje osobné rady podložené len skúsenosťou a jedným rehabilitačným pracovníkom: Vyšetrenie krčnej chrbtice odporúčam urobiť ako prvé! Uvedomte si ako spíte. Nesmiete sa “akoby” pozerať hore! Majte hlavu vždy kolmo na plecia (vodorobne aj vertikálne)! Podložte si vankúš! Vytočená hlava viac ako 10° v spánku vám blokuje nervy a cievy! Pite čaj z Ginkga dvojlaločného. Veľa zdaru. Odpíšte či pomohlo!

Prosim ta, mozes mi o tom treningu na tinitus napisat? Budem ti velmi vdacna, mam ho druhy rok a piska a huci mi v usiach v kuse 24 hodin. Uzivam betaserc.

Tinitus mám už štyri roky. Taku istú dlhú dobu chodím aj po vyšetreniach-nula bodov. Tento začarovaný kruh (ORL-NEURO-PSYCHO) je stále dookola. Vyskúšal som všetko dostupné až po tinitus masker -bez efektu. Som optimista, asi začnem fajčiť.

Zdeno. Mam 41 r. a všetko to, čo si opísal trápi aj mňa. Myslel som si, že s týmito problémami som iba sám na svete ale vidim, že je nás viac. Problém nieje iba pri precitnutí zo sna, ale aj pri usínani, kedy akoby v ušiach “preskočila” platňa na vyššiu frekvenciu. Taktiež nič nepomáha, iba sa modlím, aby to do staroby nebolo horšie a aby som sa s tým naučil žiť.

Dobrý deň, mám 25 rokov a približne pred pol rokom mi tiež začalo hučať v ušiach a počula som svoj tep vždy keď som si ľahla alebo sa mi zvýšil tlak. Bola som s tým u lekára, najskôr u všeobecného, ten ma poslal na ORL vyšetrenie, kde mi naordinovali asi 10 magneziových injekcií. Tam mi povedali, ze mám problém s krčnou chrbticou. Začala som chodiť na masáže k maminej známej a ona mi vravela, že tam nič zaseknuté alebo tvrdé nemám. Bola taká zlatá, že to trochu preštudovala na internete a našla, že to môže mať problém týkajúci sa funkcie žalúdka. Potom mi spravila masáž chodidiel a body, ktoré sa týkajú žalúdka neskutočne boleli, keď ich stláčala. Ten mesiac som sa dopočula aj o astrológovi Havelkovi, ktorý vraj pomohol viacerým ľudom, tak čo by človek nespravil pre pokojný spánok, keď som už toľké noci kvôli tomu nemohla spať. Naordinoval mi nejaké lieky, doma po preštudovaní všetkých ingrediencií som zistila, že sú to samé výhonky a čisto prírodné veci obsahujúce extrakty všelijakých rastlín. K čomu sa chcem dostať je to, že mi asi po mesiaci prestal ten tep v ušiach, najskôr som ho počula len jemne, no po pár dňoch mi to zmizlo úplne. Neverila som tomu vôbec, lieky som začala brať až po mesiaci, lebo som vtedy cestovala a nechcela som to brať so sebou, ale môžem sama za seba povedať, že odvtedy pokojne spím každú noc, i keď sa občas obávam, že mi to príde znova. Osobne si myslím, že hučanie v ušiach mi začalo odvtedy, čo som začala pracovať (sedavé zamestatnie) a telo si netrávilo tak ako by malo a skoro každý deň ma bolelo brucho. Začala som sa preto aj inak stravovať, každý deň jedávam activiu a večer acidko a zatiaľ sa spomínaný problém nevrátil.

Dobrý deň, alica, reagovala som na príspevok vyššie, skúste si prečítať. Ja som párkrát vyskúšala aj ušné sviečky, to síce pomohlo, ale len veľmi málo a problém bol späť hneď ako som išla spať. Ak ho bolí alebo výrazne cíti bod žalúdka, môže to mať korene práve v tom. Mne lekárka povedala hneď na začiatku, že sa mám zmieriť s tým, že to budem mať do konca života a keď som si vtedy čítala na internete rôzne príspevky, aj som sa s tým zmierila, lebo sú ľudia, ktorí majú tento problém aj 20-30 rokov. Nehovorím, že máte ísť tiež astrológovi, ale skúste pohľadať niečo, čo upravuje metabolizmus a funkciu žalúdka.

A ešte som zabudla pripomenúť, že som cítila aj slabší tlak v tom uchu, keď som si napríklad kýchla alebo sa ráno vysmrkala a kamarátka mi poradila Audiclean s morskou soľou a na moje prekvapenie zmizla aj daný nepríjemný pocit.

Dobrý deň, Miro, určite nezačnite fajčit, prekopírujem Vám môj príspevok, ktorý som dala o čosi nižsie. Mám 25 rokov a približne pred pol rokom mi tiež začalo hučať v ušiach a počula som svoj tep vždy keď som si ľahla alebo sa mi zvýšil tlak. bola som s tým u lekára, najskôr u všeobecného, ten ma poslal na ORL vyšetrenie, kde mi naordinovali asi 10 magneziových injekcií. Tam mi povedali, ze mám problém s krčnou chrbticou, testovali aj sluch, lebo tieto príznaky sú niekedy spojené aj s postupnou stratou sluchu, ale ten som mala v poriadku, tak mi dali tie injekcie, lebo druhá alternatíva býva problém s krčnou chrbticou. Začala som chodiť na masáže k maminej známej a ona mi vravela, že tam nič zaseknuté alebo tvrdé nemám. Bola taká zlatá, že to trochu preštudovala na internete a našla, že to môže mať problém týkajúci sa funkcie žalúdka. Potom mi spravila masáž chodidiel a body, ktoré sa týkajú žalúdka neskutočne boleli, keď ich stláčala. Ten mesiac som sa dopočula aj o astrológovi Havelkovi, ktorý vraj pomohol viacerým ľudom, tak čo by človek nespravil pre pokojný spánok, keď som už toľké noci kvôli tomu nemohla spať. Naordinoval mi nejaké lieky, doma po preštudovaní všetkých ingrediencií som zistila, že sú to samé výhonky a čisto prírodné veci obsahujúce extrakty všelijakých rastlín. Verte mi, že ja zasa hocičo do úst nedám a s takýmito vecami som dosť opatrná. K čomu sa chcem dostať je to, že mi asi po mesiaci prestal ten tep v ušiach, najskôr som ho počula len jemne, no po pár dňoch mi to zmizlo úplne. Neverila som tomu vôbec, lieky som začala brať až po mesiaci, lebo som vtedy cestovala a nechcela som to brať so sebou, ale môžem sama za seba povedať, že odvtedy pokojne spím každú noc, i keď sa občas obávam, že mi to príde znova. Osobne si myslím, že hučanie v ušiach mi začalo odvtedy, čo som začala pracovať (sedavé zamestatnie) a telo si netrávilo tak ako by malo a skoro každý deň ma bolelo brucho. Začala som sa preto aj inak stravovať, každý deň jedávam activiu a večer acidko a zatiaľ sa spomínaný problém nevrátil. Mne lekár vtedy povedal, že sa s tým mám zmieriť, lebo ak sa to týka napríklad krčnej chrbtice, tak sa to liečiť nedá a vo väčšine to majú pacienti celý život. Teraz nechcem robiť žiadnu reklamu ani podotknúť, aby ste vyhľadali aj Vy nejakého astrológa, ja som tomu neverila a popravde, asi tomu stále nejako neverím a každý sa mi v práci smial, keď som to spomenula. Skúste ísť napríklad na masáž a zistiť, čoho sa to týka a potom si nájsť na to nejaké tabletky, čaje, lieky… ja som to mala spojené s trávením, preto som vlastne pridala aj tento príspevok, vzhľadom na moju skúsenosť sa to nemusí týkať len ucha, dokonca ani žiadneho zápalu.

Dobrý deň Jarka. Ja mám taktiež tinitus už druhý mesiac a takisto mi nevedia prísť na to, že od čoho to je a zrejme na to ani neprídu. Poprosila by som Vás o kontakt na toho p. Havelku, skúsila by som to. Ďakujem pekne, možte to poslať aj na meilovú adresu.

Katka, napíšte mi, prosím, Vašu e-mailovú adresu, akosi neviem, kde tu Vašu mám hľadať :slight_smile:

Prosím aj ja o kontakt, mám záujem to vyskúšať, aj ked som už toho prešiel dost a nič.

Dobrý deň Jarka, ja by som Vás tiež rada poprosila o kontakt. Tinitus mam vyše roka, nechcem sa s tým zmieriť lebo verím, že sa to odstrániť dá. Mam sedavé zamestnanie ako vy, občasné tráviace problémy a dočítala som sa tiež, že to môže súvisiet aj s obličkami. To na mňa sedí. Mam 34 r., chcem to riešiť touto cestou, lebo lekári nenašli nič konkrétne a zvyknúť si na to? prečo? Ďakujem pekne.

No neviem, či má on nejakú ordináciu, tuším v Bratislave má lekáreň aj poradňu a v Čechách má toho asi viac. Ja som sa o ňom dozvedela náhodou, mamina kolegyňa za ním išla, a tak sme išli aj my. On vraj chodí raz do mesiaca, možno za dva mesiace do Bučian (neviem, z akého mesta ste vy, my sme to tak ďaleko nemali) a tam bezplatne ordinuje. To bezplatne spočíva v tom, že Vám povie, čo Vám je, spraví Vám na papieri akoby Vašu správu a je na Vás, či si dané lieky vyberiete alebo nie. Tie lieky sa nevyberajú priamo u neho, ale v miestnosti vedľa a za to, čo Vám povie, sa naozaj nič neplatí. Za tie lieky ma skoro prekotilo, keď som videla cenu - okolo 80 eur, ale vtedy som si vravela, že to aspoň vyskúšam. Dal mi nejaký rakytníkový džem, ktorý mi zostal v chladničke, lebo to bolo celé na rastlinej báze a konzistencia nebola moc lákavá. Potom bylinkovú pastu s ovocím, to som tiež neužívala, ale lieky, ktoré sa prehĺtali, som nejako vydržala. Keď je niečo prírodné, môže to byť zdravé, ale nemusí to byť chutné :slight_smile: Zväčša to boli lieky zamerané na metabolizmus, trávenie, imunitu a správnu funkciu žalúdka. Doma mam odložené aj krabičky, dokonca aj ten papier, čo mi dal. Teraz, keď si to spätne čítam, tak si pripadám ako z inej planéty, ja moc na takéto veci neverím, ale keď mi nepomohlo ani tých 10 magnéziových injekcií, ani masáže a relatívne zdravá strava, tak som sa už dala nahovoriť na hocičo. Ono to funguje tak, že si sadnete, poviete dátum narodenia a on Vám povie, čo je vo veci. Ja som mu dokonca ani nepovedala, že mi hučí v uchu. Mamina mala problémy s kŕčovými žilami aj po operácii a spýtal sa jej, aké lieky berie. Vtedy brala nejaké dva druhy na žily a on jej povedal, že nech ich vysadí, lebo má problém s kĺbami, resp. noha ju bolí z opotrebovanosti kĺbov a nie kvôli žilám. O týždeň išla na sono, a tam jej povedali, že má opotrebované kĺby a čudovali sa, že berie lieky na žily. Možno to celé padlo len do náhody, neviem si to celkom vysvetliť. Poznám ešte dve osoby, ktoré u neho boli a zbavili sa daného problému, ale tažko povedať či je to sugescia alebo je to naozaj. Ja to radšej neriešim a teším sa z toho, že teraz nič neriešim. Každopádne Vám môžem zistiť, kedy bude v Bučanoch a sami sa rozhodnete.

No veď práve, mne povedali u všeobecného, že to budem mať asi už do konca života, na ORL ma na to tiež takto pripravili, v podstate ani neviem, odkiaľ zistili, že to mám z krčnej chrbtice, lebo mi žiadne vyšetrenie nerobili, iba sa spýtala, či ma občas nebolí chrbát, ale koho nie, keď sedí celý deň za počítačom. a na pohotovosti, kam som si chodila dávať tie injekcie cez víkend mi povedali, že čím skôr sa s tým zmierim, tým pre mňa lepšie a môžem byť rada, že mám len toto. Ja viem, že sú aj horšie problémy, ale radšej sa možno trochu viac posnažím, aby som nemusela ľutovať, že som nespravila pre to niečo vtedy, keď sa možno ešte dalo.

Dobry den Jarka. Z Vasej skusenosti som nesmierne nadsena a tesim sa z vyliecenia. Ja mam tinitus asi 10 rokov, ja mam 33. A tak som sa zmierovala s tym, ze sa s tym neda nic robit. Po precitani Vasich riadkov sa tomu zasa zacnem venovat a dufam, ze tentokrat az dokonca. Kontakt na p. Havelku je na webe, tak to najprv skusim u neho. Zatial moje diagnozy tykajuce sa tinitusu - posunuty prvy krcny stavec, zapalene dutiny, neochota pocuvat - tvrdohlavost, prilisna orientacia na samu seba - mozno si tam niekto nieco najde, ale toto asi nebudu tie prave priciny. Takze hura za p. Havelkom.

Tiez asi rok pocujem v pravom uchu tep srdca, chodil som na vysetrenia ako audiometria, megneticka rezonancia na vylucenie aneoryzmi. Vsetky vysledky boli v poriadku. Nasadili mi Betaserc (bez uspechu). Uz si vsetci mysleli, ze som hypochonder a si vymyslam. Asi po pol roku, cize teraz, som bol opat na vysetrenie a konecne namerali nieco coho sa mohli chytit. Vysetrenie sa vola Timpanogram (mali by ho mat v kazdej ORL). Test na uchu, ktorom pocujem tep, nedopadol dobre a zacali podozrievat stredne ucho v pravo. Takze idem na CT zamerane na stredne ucho. Uvidime k comu sa dopracujeme.

Ahoj. Ja sa tiež trápim s hučaním v ušiach už druhý mesiac. Vyskúšala som lekárov aj veci metafyzické a zatiaľ nič. Zaujala ma informácia o tom astrológovi Havelkovi. Prosím mohli by ste mi dať na neho kontakt, prípadne kontakt do jeho kancelárie v Bučanoch, aby som sa s ním moha skontaktovať? A ešte. Boli ste už za ním? Aký je výsledok? Ďakujem za odpoveď. Ak to uvidí aj Jarka, prosím ozvite sa mi. Najlepšie na email. Ďakujem.