Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Dobry den. Mam tinitus 1,5 roka. Zatial ma neurologicka a usny lekar odpinkali. Celustny klb mam v poriadku. Co ma trapi, je sustavna bolest oboch usi. Usni lekar mi povedal, ze usi su v poriadku. Usi bolia dalej. Ma niekto tinitus aj s bolestou usi?

Dobry den, ja som mala Tinitus a neskor ma zacali boliet aj usi, ale len pri kychnuti alebo smrkani. Dokonca som mala niekedy pocit, ze mi praska bubienok, ked si kychnem.

Aj ja som mal, resp mám tinnitus. Prečo píšem, že som mal a mám. V januári to bolo 40 decibelov, teraz možno jeden. Bol som v nemocnici, v hyperbarickej komore, bal infúzie a podobne. Laser, ktorý sa ponúka v tomto dikusnom fóre mi nedoporučili na klinike Jarov. Lebo je slabý. Po mesiaci som prijal názor, že potrebujem vyčistiť organizmus. Po 2 mesiacoch čistenia som prvý krát zaspal na 6 hodín. Odvtedy čistím organizmus podľa pokynov Pavla Šímu, ktorého stránku môžete nájsť na googli napr. Pavel Šíma Kamenice. Verím, že ja nie som výnimočný v tom, že by jeho terapia pomohla len mne. Som presvedčený, že pomôže aj druhým. Chce to len trpezlivosť. Prestreky som zo začiatku robil 30 krát za deň.Už so napísal na tému tinnitus a ja niekoľko príspevkov. Toto je posledný. Kto chce pochopí, že žiadna chémia (lieky, infúzie) prípadne lasery nepomôžu. Lebo tinnitus nie je zlomená ruka, ktorá sa prihodila náhle. Ten vznikol postupne. A postupne musí odísť. Dušan

Ani neviem kde by som zacala … mam 18 rokov a vo februari to bude rok, co mi piska v uchu. Od malicka som mala problemy s usami a zo zapalmi stredneho ucha. Pred rokom som zacala mat problem so zalahnutymi usami, bolo to fakt neprijemne, potom som dostala silnu chripku a dutiny ma cele ma boleli tak strasne, ze som nevedela pohnut ocami ani do prava ani do lava. Chripka ma presla, ale bolenie ucha nie … isla som ku doktorovi a povedali mi, ze mam zapalenu eustachovu trubicu, liecilo sa mi to a po tyzdni sa mi objavil naozaj neznesitelny a neprijemny hukot v lavom uchu, doma mi nikto neveril, mysleli si, ze som si to vsugerovala sama, lebo sa to zacala cvenganim cvrckov az to vyustilo do takeho stavu, ze mi huci v uchu 24 hod. denne.

Ahoj Dusan. Asi by si nam velmi pomohol, keby si napisal, cim si sa liecil a presny postup ako si to robil. V Tvojich poslednych dvoch vetach vidim kus velkej pravdy a aj nadeje.

Ahojte. V ušiach mi hučalo rok aj keď sluch nemám poškodený a počujem dobre. Najprv som to počul len ako keby v pozadí, ale postupne časom sa intenzita zosilňovala. Najhoršie bolo, keď sme šli na dovolenku k moru. Vtedy mi v hlave hučalo dvojnásobne a cítil som sa, ako keby som mal poruchu na radare. Keď ma to už riadne otravovalo a nemohol som sa ani normálne vyspať, šiel som za mojou obvodnou. Po vyšetrení povedala, že si nie je istá a poslala ma k neurologičke. Tá mi predpísala liek Cavinton. Trochu sa to zmiernilo, ale neprestávalo. Po mesiaci a pol som prišiel na kontrolu, zvýšila mi dávku na Cavinton Forte 2x denne a konečne som sa dobre vyspal a nehučí mi v hlave. Dokonca sa mi zdá, že mi to aj akosi lepšie myslí a mám viac energie, aj keď to je asi len môj osobný pocit a vyplavené hormóny šťastia. Som veľmi vďačný pani doktorke, lebo žiť s tým ďalej - bol by som zrelý asi na prášky. Prajem všetkým pevné nervy, nech čo najskôr nájdete spôsob ako s pískaním a hučaním skoncovať.

Ahojte, tinitus mám vyše roka. Pracoval som v hluku a jedného dňa mi zaľahlo v ľavom uchu, pískanie som vtedy ešte nemal. Zistili mi jednostrannú percepčnú stratu sluchu na frekv. 4000Hz. Až týždeň po infúziách, ktoré mi nepomohli sa mi objavilo pískanie, ktoré trvá dodnes. Lekári ma odpinkali, vraj sa s tým nič nedá robiť. Ja poznám pôvod svojho tinitu. Zaujímalo by ma, či má niekto podobné problémy. Existuje nejaký spôsob na zmiernenie tohto stavu?

Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať, či ten strojček sa nosí 24 hodín denne?

Zdravín Vás Dagmar, už to je dávno, čo ste napísali tento príspevok, neviem či je toto fórum ešte aktuálne, ak áno strašne rád by som počul od Vás či ten čaj Uňa del Gato ozaj zabral. Ja mám tinitus už pár rokov, ale po nejakých vyšetreniach u ORL som to vzdal, tiež mi povedala niečo v tom zmysle, že si mám zvyknúť. Aj som si zvykol, lebo to nebolo také strašné, dalo sa s tým žiť. Teraz som pri mori v Karibiku už druhý týždeň a píska mi naraz tak silno, že som išiel zisťovať na internet čo sa s tým dá robiť. Čítal som nejaký príspevok, že niekto tiež má silné pískanie zvlášť pri mori. Ešte niečo, po obede som vypil 3 kávy a to mi asi riadne zvýšilo tlak, nemôže byť to náhle zosilnenie pískania spôsobené aj tým zvýšením krvného tlaku? Má s tým niekto skúsenosť?

Ja mám tinitus už pár rokov, ale po nejakých vyšetreniach u ORL som to vzdal, tiež mi povedala niečo v tom zmysle, že si mám zvyknúť. Aj som si zvykol, lebo to nebolo také strašné, dalo sa s tým žiť. Teraz som pri mori v Karibiku už druhý týždeň a píska mi naraz tak silno, že som išiel zisťovať na internet čo sa s tým dá robiť. Čítal som nejaký príspevok, že niekto tiež má silné pískanie zvlášť pri mori. Ešte niečo, po obede som vypil 3 kávy a to mi asi riadne zvýšilo tlak, nemôže byť to náhle zosilnenie pískania spôsobené aj tým zvýšením krvného tlaku? Má s tým niekto skúsenosť?

Dobrý deň, prečítala som si Váš príspevok z 22. 7. 2011
mám podobné problémy s pískaním v ľavom uchu aj s krčnou chrbticou. Zaujímalo by ma či sa Váš stav odvtedy zlepšil, či sa nejako liečite. Som z Nového Mesta nad Váhom.
ďakujem a zdravím Janka

Ahoj, na zápaly ucha ti môžem odporučiť koloidné striebro, ktoré hneď zaberá a nie je to bordel ako sú všetky lieky. najlepšie je si to zohnať od niekoho, kto si to vyrába doma a nie s lekárne, ak chceš, dám ti kontakt

Hukot v ušiach mam 2 roky, tiež bolesti v ramenach. Začalo to po opatrovani 100ročnej babky kašlajucej. Ja som bola zdrava, až od roku 2011 som opakovane mala bez teploty zapaly hor. ciest dych, začaly bolesti ruk a nepravidelne som trošku vykašľavala. Zistila som že to je candida albicans a teraz po dlhej dobe sa v sere objavilo že som prekonala pľucne chlamidie. Igg pozit. Trvalo to dva roky nevedela som čo mi je a až teraz som si ista že ten hukot v hlave sposobuju chlamydie. Bola som vyšetrena na ortop neurol interne infekčnom všetko negat až na to že pred dvoma rokmi dokazana candida albicans, teraz chlam. a už aj zvyšena sedimentacia som zdravotnička pripadam si pred lekarmi ako hypochonder. Chcem skusiť ešte vyšetrenie na neurol. hlavy. Som z toho nešťastna.

Dobrý deň, kde by som začal, mám 25 rokov, v ušiach mi píska, hučí, šumí a všetko dokopy asi od dvanástich rokov. Na začiatku to bolo veľmi slabé, priam žiadne, počul som to iba v miestnosti, kde bolo absolútne ticho. Po čase sa to ale začalo zhoršovať. Intenzita pískania bola po nepravidelných intervaloch väčšia a väčšia. Človek s tým môže existovať, ale je to veľmi nepríjemné, každý vie, o čom hovorím. Skúšal som všeličo - lekárov aj ľudových liečiteľov, no bezvýsledne. Neviem čo s tým mám robiť. Ak ste niekto v podobnej situácii, že mu v hentakom mladom veku zo dňa na deň začalo pískať v ušiach, zareagujte prosím. Ale samozrejme môže zareagovať hocikto. Asi tak v skratke, aj keď by sa o tom dalo rozprávať veľmi veľa

Podla mna to bude to co mam ja, v neporiadku krcna chrbtica tlaci to tam na nervy usne a preto sa vam zda, ze pocujete piskanie.

Lenže mne sa to nezda :smiley: ja to naozaj počujem, nonstop 24 hodín denne už asi 13 rokov. Áno, v možnostiach príčin mi niektorí lekári hovorili o krčnej chrbtici. Vy to už ako dlho máte? môžete napísať aj niečo viac ak chcete

Zdravím všetkých chorých, -Ked raz niekto vymyslí liek na pískanie v ušiach tak bude bohatý resp. mohol by byť bohatý ako Bil Gejc (neviem ako sa to píše) ale viete o kom hovorím. Nečakám, že to bude lekár! Určite nie! Pretože lekári chodia do školy, aby sa naučili dve vety. citujem:Máte to od chrbtice. alebo, -Je to psychické. Nech idu do kelu a čo my všetci stým Máme si vyoperovať chrpticu, alebo odrezať hlavu? Nie som lekár ale jednoznačne si myslím, že to nebude ani psychické ani os chrbtice! Z naväčšou pravdepodobnostou to bude nedokrvenosť mozgu, v určitých partijách zapričinené zúžení ciev alebo nahromadenie hlienu teda stopy po zápale, ale myslím si však že najčastejsie to bude oboje.

Všetci sa snažíme zistiť čo pomáha. Skusme to inak, -vylučovaciou metodov. Čo nepomáha! Napr. liek Cavinton pomohol niekomu ? Ja nepoznám takého. Ale z úžasom ho predpísujú lekári pretože rozširuje cievy. To znamená, že tiež predpokladajú, že ide o zúženie ciev. Ale tento liek nepomahá zrejme. Alebo je tu niekto komu pomohol? Naopak, ako som sa dočítal infúzie na čas pomaháju. To naznačuje, že náš mozog ide nejako na zrýchlený (skrátený) režim ked potrebuje viac energie ako obvykle. Nie som lekár, skôr sa rozumiem, rozvodom, vody, elektriny, či plynu. AK by som však prirovnal (laicky) naše pískanie v hlave (zámerne nepíšem v uchu, pretože pískať môže v hlave a v uchu to môžeme len počuť) rozvodu vody, (čo najviac môžeme prirovnávať k našej rozvody krvi) tak problém je zacpane potrubie v určitej časti, z čoho pramení zvýšený tlak v inej časti potrubia. Ak je to potrubie pritom z tenkým priemerom tak ho počujeme ako pískanie. Tí čo tu opisujete tlkot svojho tepu v uchu, – no- tak to sedí nie? (om zvedvý na reakciu či sa niekto pridá.

Nedá mi ešte jeden príspevok. - mnohí tu tvrdíte, že lekári nás napokon odbijú slovami, že si na to máme zvyknúť. To čo máme čakať! Ked nám začne pískať aj v druhom uchu? A potom sa pridruží tkz. spievanie vtáčikov. Aj ked to nevie súčasná veda vyliečiť tak by sa mala snažiť aspon zistiť presne od čoho to je! Naopak my tu paciennti, si musíme pretriasať od čoho to môže asi tak byť to je fakt “dobré” a zase poviem svoju verziu. Jedna z príčin môže byť nechranená hlava v letných mesiacoch pred horučavou a vetrom, -resp. prievanom. Motorkár bez prilby “ideálny” tinitus. Mám pokračovať dalej, -NIe prenechám to lekárom ja za to peniaze neberiem!

Odpoveď na predchádzajúci článok. Nemusí nikto liek vyrábať na hučanie v ušiach, stačilo by. keby lieky, ktoré pomáhali, neprestali vyrábať. Pred 30 rokmi vždy pomohli infúzie a injekcie ATP / prestali vyrábať / , neskôr naša lekárka našla injekcie s podobným zložením Levadosin, ktoré vyrábali v Nemecku a vždy pomohli. Bohužial firma, ktorá ich vyrábala už nieje vraj zbankrotovala. Trpím už 30 rokov na tinnitus, a bohužial už teraz nepôsobí nič na liečbu okrem infúzií a tabl. Betaserc a Cavinton, ktoré nepomáhajú. Musí sa človek naučiť s tým žiť, bohužial.