Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Mám 72 rokov a trpím na tinnitus 30 rokov až na malé prestávky stále sa ho nemôžem zbaviť. A neskôr sa postupne zhoršoval aj sluch, teraz nosím strojček v uchu a hučanie nieje také neznesiteľné a zaspávam pri zapnutom TV. Beriem stále Cavinton a chodím pravidelne na infúzie a vždy je to o niečo lepšie. Netreba s liečbou prestávať stále je dobre chodiť na ORL pretože by to bolo určite ešte horšie. Strojček dostanete len od lekára na ORL a treba to skúsiť preplatí ho zdr. poisťovňa oplatí sa to vyskúšať a hučanie s ním je oveľa slabšie.

Ja mam to iste od 12 rokov v kuse uz 18 rokov, mozno treba skusit nieco alternativne.

Ahoj Martin, ja mam 21 rokov a piska, sumi, huci mi v uchu cely rok tiez vkuse nonstop. Je pravda, ze mam aj problemy s krcnou chrbticou, mam pocit akoby to nebolo priamo v uchu ale skor v hlave a nijak specialne sa to neriesi, ze proste to je vraj tym blokom v chrbtici, co je zvlastne zacalo mi piskat najprv v pravom uchu, potom v oboch a teraz je to stale v lavom, uz tri mesiace nonstop … a niekedy sa mi stava i to, ze mi zacne tak hucat v usiach, az na par sekund stratim sluch a pocujem akoby mi hucal rusen vlaku priamo do ucha.

Pozrite si video, je to český lekár, ktorý vysvetľuje, prečo Tinitus a niektoré bolesti hlavy vznikajú a sú tam aj cviky na krčnú chrbticu, ktoré Vám pomôžu syndróm prekonať alebo odstrániť.

Ahoj. Jsem na tom do detailu uplne stejne, jako ty. S tim rozdilem, ze mne to zacalo cca v 6 letech a zil jsem normalne, se zvykem, smireny. Nyni mi je 24 a zhorsilo se to, presne, jak ty popisujes. Nekolik ruznych tonu s vyssi nebo nizsi intenzitou hlasitosti (jak kdy). ORL me poslal na neurologii, tak uvidime. Jinak jsem se docetl o zajimavem centru v Praze, ktery se zabyva tinnitusem a mnoha lidem uz pomohli. Napis, rad si vymenim zkusenosti. Podle me na tom budem hodne podobne.

Mam problem už dva roky s hučanim v hlave, bolesťami ruk, a občasnym vychrknutim, zistila som že to je kandida albikans na internete, tak vyzera a pred dvoma rok. aj laboratorne dokazana, v krvi zistili prekonanu chlamyd. pľucnu inf. Prešla som vyšetrenim u Pľuc lek, reumat, infekt, krč, momentalne idem na vyšetrenie magneticka rezonanc. kčnej chrbtice. Liečba nezabrala. Moje problemy začali po opatrovani jeden a pol roka 99ročnej kašľajucej pani s mykozou. Bola by som veľmi rada keby tinitus pochadzal z preťaženia ruk a pripadne blokovania krčneho stavca. Mam obavy že mne ho sposobuje inf. Dnes som sa u neurologa skoro rozplakala, lebo musim davať pozor na to čo poviem aby ma neposlal na psych. Takže Ondro rada by som cvičila ale moje ruky mi to nedovolia, bolia ma.

Ešte ku tomu Cavintonu, myslim si, že keď ho budem uživať tak chlamydie a candida sa dostane ešte aj do vlasočnic, vieme že rozťahuje cievy.

Skusil uz niekto Tinnimed2?

Čo je Tinnimed2?

Tinnimed2 je leasrovy pristroj, ktory sa pouziva len 20 minut denne a malo by to pomoct. Vynasli to v Nemecku a je to testovane a potvrdene ministerstvom zdravotnictva, neviem, ci to funguje, stoji to okolo 500 euro, takze si od toho slubujem nieco. Recenzie su vsetky pozitivne.

Je to niečo podobné ako Tinnitool? Tinnitool je tiež laserový prístroj, ktorý sa používa cca. 20 min. denne. Absolvovala som ním liečbu, ale bez efektu.

Nie tak celkom, Tinnitool nie je specializovany len na Tinnitus, mozes to pouzivat na akne, jazvy atd., docitala som sa, ze Tinnitol bol zakazny v Nemecku, ale ten Tinnimed2 je specializovany len na Tinitus. Je to dostupne len v Nemecku a len v lekarni, sama neviem ci si len nahovaram, ze to pomoze, ale rozhodla som sa to kupit, ja nastastie Tinitusom netrpim, ale moj otec to ma a velmi zle to znasa. Ked mu to aspon pomoze troska stlmit budem rada. Potom ti dam vediet viac, ked vies po nemecky, pozri na http://www.tinnimed.de/.

To vyzera na vseliek, vacsinou podvod, tak ako su plne cintoriny ludi, ktori sa liecia s Aloe Vera a velmi im to vraj pomahalo.

Ďakujem, budem rada, lebo Tinnitom trpím niekoľko rokov a nič nepomáha.

Tinitus už dva dni nemam, mala som ho dva roky v kuse. Odmietla som brať lieky na rozťahovanie ciev a dobre som urobila. Pretože stačilo len napravenie prveho krčneho stavca.

Ešte doplnim napravenie stavca vyriešilo problem s bolesťami ruk, konečne ich dvihnem bez jojkania a pľ. chlm som vyriešila doplnk. zdravej vyživy. žiadne ATB, žiadne analgetika, žiadne drahe mastičky, žiadna FRO

Ahojte spolutrpiteľia. Mne to začalo v novembri zápalom stredného ucha. Hukot len v tom uchu. Audiometria ukázala, že nepočujem naň dobre hlboké tóny. Nemám pocit, že by som mala horší sluch, práveže mám uši dosť citlivé. V januári som spozorovala šušťanie v hlave, riešila som to na krčnom, poslali ma na RTG krčnej chrbtice a sono veľkých krcnych ciev. Na RTG sa ukázal blok krčnej chrbtice, tak ma poslali na neurologiu. Brala som chvíľu cavinton, mala som predpisany aj betaserc a tanakan ale neberiem to. Nechcem užívať dlhodobo lieky… Na niečo pomôžu a inde uskodia. Kúpila som si ginko, to má podobný efekt… Najnovšie mi však okrem sumeniu začalo aj hucat v ušiach. Cez deň to nevnímam, len večer keď je ticho je to na nervy.

Toňa a kto ti napravil stavec? Nejaký chiropraktik?

Bola to p. Dr Filipova Z Prahy, pozvali ju do Košic. Zadaj si Atlasprofilax v Košiciach. Objednala som sa u p. Mičkovej, na kontrolu mam isť o dva mesiace, ale to už platiť nebudem.

Ako tu čítam, veľa ľudí trpí tinitusom, ktorý som zažila aj ja. Vlastne si uvedomujem, že mám konečne pokoj. Počula som mnoho rád, ale lekári vás pošlú od Šavla do pavla, a nič sa nezmení, iba vám predpíšu ďalšie lieky a na svoje si prídu farmaceuti. Najprv som si pomohla tak, že po ľahnutí do postele večer, som začala zhlboka dýchať, až som dosiahla to, že som sa sama uspala. Cez deň to tak nevadilo, lebo je plno zvukov, ktoré to prehlušia. Brala som lieky na vysoký tlak a keďže vedľajšie účinky spôsobili, že mi puchli nohy, lieky som vysadila a div sa svete, prestal aj tinitus. Moja lekárka stále tvrdila, že to od liekov nemôže byť, ale som zistila, že pravdu nepovedia, lebo za lieky, ktoré predpisujú, majú od farmaceut. firiem príplatky. Druhá lekárka mi popravde povedala, že lieky vlastne testujú na pacientoch, takže vedľajším účinkom je aj Tinitus. Skúste si to na sebe a uvidíte, či to nezmizne. Zdravotníctvo dnes už nie je o zdraví, ale o biznise! Buďte sami sebe lekárom a neverte všetkému, čo vám povedia v ambulancii.