Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Zdravím Vás, reagujem na Vašu informáciu o čínskom doktorovi v Bratislave. Keď som tam zavolal, nejaká slečna mi povedala, že čakacia doba na prvé vyšetrenie je rok a pol! Tak som im zaprial veľa šťastia.

Ja mam tinit 34 rokov, da sa s nim zit, ale vedela som, ze musi raz prist den D a tinit bude mat ine zvuky. To sa mi stalo teraz, ze v jednom uchu sa zvuk zosilnel a ma inu toninu. Velmi mi to vadi hlavne pri zaspavani. Neviem si s tym rady, snazim sa prijat ten novy zvuk, ale je to tazke. Verim, ze sa to nejako upravi, cvicim si cviky na krc. chrbticu, som uvolnena, ale zatial sa to nelepsi. Chcela som len vediet, ako dlho ste mala tinit vy a ci mam sancu ako vy ak budem nadalej cvicit a relaxovat pri zaspavani a prijat nove zvuky ako sucast niecoho noveho, dakujem.

Mne sa objavil pred asi pol rokom, v ľavom uchu taký vysoký prerušovaný zvuk. Cez deň to tak nevadí. Napadlo mi, či to neúvisí s používaním mobilu. Vždy ho prikladám k ľavému uchu. Takže skúšam aj pravé, ak mi aj v ňom začne zvoniť, tak som doma. Všimla som si tiež, že keď som nejaký čas počúvala hudbu cez mobil, tak sa mi zhoršil sluch načas. A potom ten hukot a všelijaké hlasné zvuky okolo nás - vysokofrekvenčné aj tie, čo skoro nepočuť, len cítiť (také vibrácie od motorov áut) to môže byť príčina. Človek nevie, čo všetko tie elektromagnetické vlny urobia s organizmom.

Toňa, prosím vás, kde vám napravili krčný stavec? Môj manžel má tiež problém, najprv mu šumelo v uchu a teraz už naň nepočuje. Ďakujem.

No tak sa pridavam ku vam aj ja, , parada :D… zatial mi piska sumi v usiach cez tyzden, vnoci je to des, nevyspata som a absolutne v prdeli ztoho… samozrejme som po roznych vysetreniach na ORL mi povedali, ze poskodeny sluch nemam, prave naopak, mam ho az nadpriemerny a pocujem aj to co ini nepocuju… achjo… cize poskodenym sluchom to asi nebude… u neurologa vsetko v poriadku, poslali ma na magneticku rezonanciu tak uvidim co z toho bude… stresujem jak blazon, ukludnit sa neviem, strasi ma predstava ze to mam uz v 20tke… nadej este nejaku mam v sebe, lebo si myslim ze veeeelmi z velkeho percenta je to zo psychiky a kolisaveho tlaku kedze nervy pracuju na plne obratky,… treba sa nejako skludnit, chystam sa na pokec za psychologickou a snad mi predpise nejake homeopatikaa neh mi to pomoze sa ukluddnit konecne a nechovat sa jak blazon, , cez den to ani nevnimam, teda nepocujem-- vnimam lebo pri kazdej prilezitosti si zapchavam usi ci to tam stale je a tak… sibe mi uz ztoho… tak drzim vetkym palce, vela sily a dobrych ludi okolo seba… jaaj a toto som chcela, raz tu uz padla taka otazka ale neviem ci bola na nu odpoved, , existuje nejaka spolocnost ludi s tinitom tu na slovensku, urcite by bolo prijemne si pokecat s ludmi s rovnakym trapenim a spolocne si dodavat silu, odvahu, skusenosti… :slight_smile: zdravim vsetkych zatial a cakam na odpoved :slight_smile:

Zdravim, myslim že sa k vam tinitakom pripojim. sice šumenim a tlakom trpim len 2 mesiace, ale myslim siže aj ja budem tinitačka. Rána su pre mna najhoršie, doktorka mi povedala že to mam z vysokeho KT, nemožem si pomôcť ale jej neverím, na žiadne vyšetrenie ma neposlala, len mavne rukou ked sa jej stažujem, trpite niekdo aj zavratami?

Zdravim, myslim že sa k vam tinitakom pripojim. sice šumenim a tlakom trpim len 2 mesiace, ale myslim siže aj ja budem tinitačka. Rána su pre mna najhoršie, doktorka mi povedala že to mam z vysokeho KT, nemožem si pomôcť ale jej neverím, na žiadne vyšetrenie ma neposlala, len mavne rukou ked sa jej stažujem, trpite niekdo aj zavratami?

Zdravim, tinnitom trpim asi od 18 rokov - lave ucho (mam 22) , zacalo to jeden vecer, ked som sa vratil z aquaparku, bolo to v zime. Predpokladal som, ze je to z nachladnutia, vlastne som na to dodnes s istotou neprisiel. Rozpomenul som sa vsak, ze som raz bol na vyplachu usi (mozno som mohol mat 14r. ) , lebo mi zalahavalo pri prekonavani vyskovych rozdielov … no odvtedy som byval casto zahlieneny, chcel by som sa vas spytat, kolki z vas, co trpia tinnitom, niekedy absolvovali vyplach usi. Mam podozrenie, ze by to mohol byt nenapadny spustac problemov. Akoby sa tam tie hlieny nejako “pohli”… osobne vidim tu problem… ale ono to je asi u kazdeho individualne … rozmyslal som nad 2. preplachom, mozno by to pomohlo, ale nerad by som to este zhorsil, preto sa mi do toho moc nechce, u doktora som s tym bol hned na pociatku, odbyl ma, poslali aj na psychiatriu … no nic nezistili, nikdy som na to nic neuzival a ani neplanujem, liekom neverim … stres, nedostatok spanku, alkohol, diskoteky, koncerty a chripka (nachladnutie) to kratkodobo zhorsuju (pri strese sa prida obcas take hlboke hucanie v druhom uchu a intenzita sa zvysi), to nachladnutie by zapadalo, ale ze na to vplyvaju v podstate psychicke zalezitosti je zvlastne… obcas po zobudeni, ked prudko vstanem z postele sa mi zatoci hlava, raz som pocul nazor, ze z dlhodobeho hladiska aj to prudke vstavanie moze sposobit problemy … tak isto si zoberte vsadepritomne vysielace … routery, mobily, satelity, elektromagneticky smog je vsade okolo nas, pocul a cital som o tom hodne, ze v podstate normy v telekomunikacii zavadzaju vyrobcovia (nokia, atd. a armada) , nikdy neboli testovane, testuju sa vlastne na nas … Kombinacia tychto roznych faktorov nas pomaly zabija, tot moj nazor, budem rad za vase postrehy a skusenosti :slight_smile:

Vsetkym prajem skore uzdravenie. Pred rokmi som to mala tiez. Pochodila som mnozstvo vysetreni, nic nepomahalo. Kazdu jar si robievam ocistu zihlavou. Pijem caj, davam do polievky, treba drzat nemastnu neslanu dietu, nejest udeniny, ani sunku, treba jest vela zeleneho, s lyzickou olivoveho oleja. Trochu tuku potrebujeme. Pit stavy, jest zrna, vlocky, orechy. Cvicit cviky na krcnu chrbticu. Okrem cvikov so zaklonom hlavy najlepsie v lahu na zemi vykruty, hlava na jednu stranu, nohy na druhu. Najdete v Joge cviky. Neviem ci pomohlo to, ale nepiska mi v usiach.

Ahojte. Presne k tomuto záveru som prišla aj ja - a paradoxne to boli liečitelia, ktorí ma na túto stopu naviedli. Vraj je to dačo s krvou, jednoducho sú vlásočnice, ktoré sú zrejme zanesené a krv sa tam nevie dostať, alebo krv samotná obsahuje priveľa niečoho, čo by v nej byť nemalo. Verím, že aspoň niektorým z nás by očista organizmu pomôcť mohla, myslím, že je to ukázané aj tým, že infúzie zvyknú stav trocha zlepšiť. U mňa to začalo zápalom dutín - zaľahlo mi v ušiach tak, ako zvykne v lietadle - a nič nepomohlo. Už je tomu 3 roky, tlak a bolesti niekedy ustúpia, ale svišťanie počujem stále - len problém je ten, že aj sluch mám väčšinou slabší. Doktor mi poradil načúvatko, vraj vlasy to zakryjú, nemusím sa trápiť, ale skôr mám pocit, že mám niekde zápal. Len pre info - stalo sa mi to v čase, keď som pravidelne robievala očistu organizmu a dbala na stravu.

Zdravím. Ja som po týždni hučania v ušiach a dočasnej straty sluchu na ľavé ucho šla na ORL, lekár ma poslal do nemocnice na infúzie. Po prvom dni mi to prešlo, dostávala som ich 4 dni. No neviem či pomohli infúzie, pretože v rovnaký deň mi lekár napravil tiež blok v krčnej chrbtici. Teraz počujem len keď je úplné ticho v noci tichý šum v lavom uchu alebo si to už len zo strachu nahováram, či sa mi to zas nevrátilo, neviem. Skúste sa spýtať lekára na tie infúzie, či by vám nepomohli.

Nie je lekár ako lekár, ja radím všetkým, ktorým lekár nevie pomôcť jednu vec: zmeň lekára, tomu novému hovor len o svojich subjektívnych problémoch a pravdivo odpovedaj na jeho otázky. Mám s tým skúsenosť-v ušiach mi nepríjemne pukalo, môj ušiar, ku ktorému som chodila od detstva mi povedal, že on mi už s tým nepomôže. Posielal ma na neurológiu. Skúsila som iného ušiara, jeho liečba bola úplne iná a hlavne účinná.

Zdravím, mám 18 rokov a už niekoľko mesiacov mám pocit, že mi šumí v ušiach. Najhoršie je to, keď je všade ticho a ja chcem spať a vtedy sa započúvam do toho šumenia. Najprv mi to liezlo na nervy, ale naučila som sa s tým nejak žiť. Ale myslím, že to nie je normálne, aby mi šumelo v ušiach. neviem s čím by to mohlo súvisieť. mám problémy s chrbticou, často ma bolieva, mám aj skoliózu, nepostrehla som, že by som mala vysoký tlak, skôr aký nižší, často mávam závrate a cítim sa byť malátnou a slabou. Hudbu v slúchadkách som prestala počúvať na plné obrátky tak ako kedysi a mám pocit, že som si za to mohla možno aj sama. Teraz si ju púšťam na hlasitosti 3-4 z možných 32. Na discotéky chodím raz za čas. Za 3 mesiace som bola na nich asi 4-5 krát a aj to nie dlho. Nemám ale pocit, že by som mala zhoršený zvuk, počujem trebárs to čo priateľ nie. Počujem keď ide niekto po schodoch hoci je obutý len v teniskách a bývame na 2. poschodí. Okrem iného mám aj respiračnú arytmiu a asi pol rok trpím hyperventilačnou tetániou, užívam HAK. Všimla som si aj to, že ma zvykne pichávať v hlave len na ľavej strane za uchom v intervaloch, nie často. Ako kedy. Neviem či to môžem pripísať stresu alebo nedostatku spánku. Ak má niekto skúsenosti, poraďte, mne je trápne ísť doktorke, tá ma považuje za hypochondra a pritom vždy keď ma niečo zdravotne trápilo som si pozerala na Googli a keď som s tým za ňou šla, tak mi to len potvrdila, keď som pochodila odborné vyšetrenia. Tak snáď nie som zatiaľ hodná psychiatrie.

Veronika, nehnevaj sa, ale Ty hypochonder asi naozaj budes (a nemyslim to v zlom, pokojne si to pripis na zoznam ochoreni). Pisat, ze okrem ineho mas aj respiracnu arytmiu a ze trpis hyperventilacnou tetaniou (co su hluposti hodne maximalne psychiatrickeho liecenia)… asi s Tebou ozaj nebude vsetko v poriadku. Prestan tolko pozorovat seba a zacni zit. Drzim palce. :wink:

Vazeny trpiaci, uz mám asi pol roka zvonenie alebo piskanie v usiach no myslim ze pocujem este lepsie ako v minulosti hlavne cez deň, zle to je pred spanim. Toto ochorenie si myslim ze asi je z chrbtice alebo z toho prachu co pada z lietadiel volaju to chemtrails. U lekara ktory je plateny farmaceutickymi spolocnostami som nebol. Aj tak raz umrem a či to bude za 5 rokov alebo za 60 je mi jedno aj tak asi raz musi kazdy. Dalej mám podozrenie ze som indigo dieta. A myslim ze ty ludia ktory maju tento problém sú niecim vynimocny, ak su narodeny v zimnych mesiacoch tak to do seba asi zapada. Dalej su asi priebojnejsi ako ostatny, niesu zaspaty a maju asi vyvynutejsiu paichiku a nezlomia ich rozne situacie pri ktorych by ostatny volili samovrazdu.

Zvuky v lavom uchu pocuvam uz roky rokuce a jedine co mozem poradit, naucte sa s tym zit. Aj ked to pravdepodobne prispieva k obcasnym zavratom, myslim, ze to nijak neohrozuje zdravie a ani sluch (a preto snaha o liecbu asi nie je potrebna, mimochodom asi by ste ani nepochodili u lekarov). Ani Ginko biloba vam nepomoze. Ale nevadi, naozaj sa s tym da zit.
P. S.
Mimochodom skuste si stlacit prstom cievu pod tym uchom, pod ktorym vam huci, vtedy to prestane.

Aj mne už píska, hučí, šumí v ušiach už tretí mesiac ale čím ďalej to je akosi horšie :- ( Lekárka ORL mi pred mesiacom predpísala tebokan a betaserc vraj by to malo prejsť ale že sú aj ľudia ktorým hučí celý život a príčinu nevedia ! Vraj jediný liek určený priamo na to je betaserc ! Mám ísť na RTG chrbtice a ultrazvuk krčných ciev tak uvidím čo bude ? Obvoďáčka z rodiny mi tiež povedala že niekomu hučí celý život a čo má robiť ? Vraj sú aj oveľa horšie diagnózy :- ( Zaspať sa mi chválapánu podarí aj keď počujem hučanie :slight_smile:

Pokračovanie zo včerajška. Bol som na neurológii a tam mi dali liečbu rovnakú ako na ORL. Vraj na to iná neexistuje ! Tri mesiace 2 x dennne brať betaserc 24 a rovnako tri mesiace Tebokan tri krát denne. Ak neprejde treba s tým zmieriť. Že sú aj oveľa horšie diagnózy a netreba sa z toho zblázniť :- ( Vraj sa to môže po čase aj stabilizovať alebo celkom vyhmiznúť. MR je vraj zbytočné a robí sa len v opodstatnených prípadoch lebo môže poškodiť zrak !
Treba nosiť na hlave v zime čiapku, nespotiť sa a ušiam škodia aj náhle prudké zmeny teplôt.

Som lekár mam tiež tinitus a nie som platený farmafirmami! Medicína nemôže všetko. Keď si taký výnimočný skús sa naučiť gramatiku, množné číslo má mäkké í.

Skôr než lieky možno naozaj pomôže uvoľnenie krčnej chrbtice napr. reflexnou terapiou, akupresúra, aurikuloterapia, reflexná terapia rúk alebo nôh, ktorú si môže každý urobiť sám - mapy na nete len treba presne lokalizovať a vitamíny skup B