Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Mne to susti kazdi den rano viacej mam problem s chrpticou. Jozef

Mas nejaky kontakt na nu?

Dobry den Veronika skade ste skusim Vam pomoct jurkov@atlas.sk

Je potrebné nájsť príčinu, inak sa toho ochorenia človek nezbaví. Treba začať od začiatku.

Ahojte všetci, stretla som sa s hučaním najprv lavého ucha, ktoré sa mi prejavovalo od októbra 2013, bolo to akoby som si počula krvný obeh. Po niekoľko mesačnom pátraní a vyšetreniach mi pomohol 2 mesačný príjem magnézia, ktorý obsahuje B6. Absolvovala som 10 krát magnetoterapiu a magnezium beriem aj naďalej, odporúča sa aspon pol roka. Chodila som aj na laser a ultrazvuk na krčnú chrbticu, ale tu som nepocítila žiadnu úlavu. Okrem toho som mala aj závrate a nevedela som dobre zaostriť zrak. Teraz mám však už 2 mesiace pokoj a dúfam, že navždy. Chýbajúci horčík dokáže narobiť v tele vela zla. Odporúčam urobiť si krvné vyšetrenie aj na minerály. Držím všetkým palce a nepočúvajte lekárov, ktorí Vám radia: Naučte sa s tým žiť. To nie je pravda, všetko má svoju príčinu a dá sa odstrániť, alebo sa dajú následky minimalizovať. Nezúfajte hlavne a pátrajte po príčine.

Aj ja mam prezivku kori a tiez mam tinnu… asi to nebude nahoda… nedavajte svojim blizkim a pribuznym prezivku kori ci kory… :slight_smile: )

Dobrý deň pani Jana. Chcem sa opýtať či ste mali závrate denno denne lebo ja trpím na silné závrate aj tinnitus takisto trošku zhoršené videnie a samozrejme už 11 mesiacov vkuse denno denne. Vám to magnézium pomohlo uplne ? ďakujem za odpoveď. Ak by ste mohli odpovedať na mail bol by som vám velmi vďačný…

Zdravím. Na parazity sa liečim už druhý krát najme na streptokoky a stafilokoky. Absolvujem uz druhu kuru, ale zatial bez výsledku…

Jogi, aj mne diagnostikovali tinitus. Páči sa mi tvoj pozitívny prístup. Môžeš mi, prosím, bližšie vysvetliť metódu sústredené stíšenie pískania? jogu cvičím a tiež skúšam meditovať. ďakujem

Ja vám môžem poradiť. Napíšte mi na email:janulkaPD@azet.sk

V tejto diskusii sa pisateľ pod nickom JOGI zmieňuje, že pomocou jogy a sústredenej meditácie si vyliečil tinitus. Zaujímalo by ma podrobnejšie vysvetlenie.

Dobrý deň, áno pomohlo, ale len na určitý čas:- ( Ja som tie závraty v podstate ani nemala, skôr to bol akoby pocit neistoty v hlave. Nemala som to stále. Teraz som práve v situácii, kedy mám problém s krčnou chrbticou opäť, a pocit, akoby ma hlava nedržala, nie sú to závrate, ale skôr pocit “opitosti”. Čo sa týka tinitu, ten sa zjaví len z času na čas, mala som 2 mesiace pokoj, teraz tak raz, dva krát za týžden, ale len na chvílu. Od dnešného dňa som začala brať bethahistín. Tak uvidíme či pomôže. Okrem iného mi na CT hlavy našli arachnoidálnu cystu v zadnej jame. Údajne je to náhodný nález, nemal by vraj s mojim momentálnym stavom súvisieť. Mal? Nemal? No to je ťažko vedieť. Takže sa práve trápim, čo bude ďalej :- ( Chápem úplne, čo prežívate, je to hrozné, hlavne keď má človek pozitívne myslieť a ďalej žiť. Držím Vám palce. Ale to magnezko nie je na škodu brať :slight_smile:

Mylite si bakterie s parazitmi. Streptokoky a stafylokoky nie su parazity, ale bakterie, cize neriesite parazitalnu ocistu organizmu.
S pozdravom Milan Pravda
Ambulancia Alternativnej mediciny a parazitologie, Poliklinika Liptovsky Mikulas
Tel. 0905905912

Dobrý deň, prosím mohli by ste mi dať kontakt na výrobcu koloid. striebra.

Ja som to tiez mavala, tinitus. Podla mojich skusenosti pomaha vapnik, zinok, horcik ale aj zmena prostredia. Zijem v Bratislave, zapadna cast slovenska. Pocit sustania a piskania sa obcas objavil, no ked sme stravili tyzden na Donovaloch a kupala som sa denne v saunovom svete, najlepsia bola parna sauna, v lavom uchu trochu popukalo a sluch mam lepsi. Mimochodom aj mocenie noh v “studenom potoku” malo velky vyznam. Ta voda mala iba osem stupnov, a napravil sa mi clenok aj koleno.

Pomaha aj svetelna tertapia, teda nahrievanie ultracervenym svetlom a dezinfekcia ustnej a nosnej dutiny. Solnym sprejom do nosa, cmulanie pastilliek strepsils a pitie zeleneho caju.

Ahojte. Mám 14 a tento problém sa u mňa vyskytol v septembri 2013. Vtedy som počula v pravom uchu nadpriemerné pískanie až hučanie, myslela som si že sa zbláznim. Bola som aj u ušnej a tá mi len vypláchla uši teplou vodou a dala mi lieky ktoré prekrvujú ušné bubienky (alebo čo). Pomocou liekov to pískanie zmiernilo ale neprestalo a po tom vypláchnutí mi dokonca začalo pískať v oboch ušiach, teda skôr v celej hlave. Keď som bola na kontrole, povedala mi že vraj je už všetko v poriadku a keď že to neprestalo mám ísť na krčné. Napravili mi stavce ale nič. Všetko bolo pri starom. Teraz mi píska v ušiach i keď je všade ticho. Prosím poraďte, pokiaľ viete čo by to mohlo byť.

To ja mam v hlave už treti rok doslova koncert a žiedne lieky mi nepomohli a ani vyšetrenia u neurologa ani echovyšetrenie, proste nevedia od čoho to je

Tebokan ma iba 40mg ginka čo je ukrutne malo a ešte je na predpis. Kupte si ginko 120mg a uzivajte dva krat dene. Kvalitne sa da kupit aj na iherbe. Ginko posobi tak že roztahuje cievy tym padom zlepšuje prekrvenie ucha. Tinitus je vetšinou Psychosomaticky problem

Slečna to je malo prekrvene stredne ucho pomože agapurin alebo oxautil všetci čo mate tento problem pomožu Vam tieto lieky