Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Dobrý deň, prosím mohli by ste mi dať kontakt na výrobcu koloid. striebra.
Ďakujem.
Rozália

Tak teraz zacnem z “ineho sudka”
Mumio ciste je liecivo cisto prirodneho charakteru, ktore pomaha aj ludom s usnymi problemami. Blizsie info na www.mumio.sk
Po dlhodobom uzivani sa mozno dostavi pozadovany efekt.

Petermam, tinitus, us2rokidasaist, stimnainvalidni, dochodok, kolkomabit, percent, nCiastocni, dakujem

Máte s tým osobnú skúsennosť? Prosím napíšte mi, mám problém zo sluchom…

Ja to mám uz niekolko rokov, piskanie v uchach ked je ticho, ale nejak to neriešim :smiley:

Ahojte. Vidim, ze nas je tu viac. Super, aspon v tom nie som sam. Som zdravy ako repa. Mam 38 rokov. Antibiotika ani ziadne ine lieky som nebral cca 13 rokov. Jediny moj problem je tinnitus. Mam ho cca 5 rokov. Sposobil som si ho pravdepodobne dlhodobym pouzivanim stuplov do usi (spaval som s nimi asi 3 roky kazdy den) Niekde tam som zacal registrovat piskanie v usiach. Bol som na usnom, ziadny problem, pocujem dobre. Skusil som aj 10 dnovy post o vode. Nepomohlo. Momentale skusam sumovu terapiu (8 hodin denne). Zatial ziadne zlepsenie. Ak na nieco pridem, urcite sa rad podelim, pretoze je to velmi neprijemne, hlavne ak tomu zacnete venovat prilis vela pozornosti. A ja sa pozorujem velmi rad :wink:

Treba sa stým naučiť žiť.

Dobrý deň prosím vás kontaktujte ma na e-mail možem Vám pomôct s pískaním v ušiach gucinari1@azet.sk

Mne to zacalo piskat v usiach a hlave uz od konca januara zhruba asi ked som schytal chripku (ked bolo chripkove obdobie) nasledne som vybral antibiotika (bral som aj stoptusin na kasel) , ktore postupne chripku vyliecili, kasel zmizol, zmizli aj teploty, chripka postupne odisla no piskanie ostalo (akoby nasledok chripky-lebo pred nou ziadne piskanie nebolo) , este od jesene ako ma par krat prefuklo ma vsak pobolieva vzadu v oblasti jamok a teraz posledny mesiac aj vyssie spodna cast chrbtice (asi tak od spodu do pol chrbta vyzaruju take tupe bolesti-obcas pichave ked sa prehnem dozadu ci som dopredu dlhsie nakloneny (napr pri rannej hygiene v kupelni) a sa nasledne narovnam tak to vzadu dost boli a niekedy to preraza az do brusnej dutiny… ) mam pocit ze to piskanie v hlave aspon u mna suvisi s tymi bolestami vzadu… co som zistil ide to priamoumerne ked pocitujem vzadu vacsiu bolest tak automaticky mi aj v hlave intenzivnejsie piska a naopak… neviem co to je co to ma znamenat cca pred necelym mesiacom ked som dobral ATB mi brali aj krv aj moc a nic nezistili, obvodna vravela ze som totalne zdravy tak nechapem… beriem stale na noc paralen pijem raz denne pohar zazvor. limonady s citronom (poradili mi ze to moze pomoct) no nic nezabera (ked aj chvilku zabralo opat sa to vratilo) , piska to dalej a bolesti v oblasti krizov a vyssie neustupuju a co som zistil cim chladnejsie prostredie tym horsie… preto som aj rad ze uz zima konci… (aj ked som milovnikom lyzovania co uz-tento rok som nutene vynechal, zdravie je prvorade)

Doporucujem saunovanie ako preventivku tych bolesti. Parna sauna, infrasauna a kryokomora maju blahodarny ucinok na telo a jeho obranne funkcie voci bacilom a virusom aj na pohybovy aparat.

Vyskusaj cesnakovy alebo zazvorovy odvar s primesou medu a citronu. Maju tiez antibakterialny ucinok a ked to budes pit castejsie mozno sa toho zbavis. Dalej odporucam cviky hlavove, teda kruzenie a sklananie hlavy, uvolnuje sijove svaly. Taktiez nejaku tu mast z lekarne s prichutou mentolu na masirovanie krku.

… pre doplnenie uz asi cca 2-3 tyzdne pouzivam na tie krize a spodnu cast chrbta voltaren gel (aspon 2-3 x denne si natieram bolave miesta) -poradila mi obvodna ze mam prelezat v teple a natierat voltarenom, no spotrebil som skoro celu tubu a polovicu dalsej (kupil som silnejsi Forte) a stale len male zmeny k lepsiemu alebo ziadne, resp stale sa mi to vracia… aj predtym pocas chripky a po nej cca mesiac dva som si natieral roznymi bylinkovymi mastami, ci uz mastou z pagastanu ci nechtikovokamilkovou a inymi ale nic nezabralo alebo len docasne a sa bolest vratila (vysokofrekvencne piska v hlave stale kontinualne) staci ze som siel vonku niekam na vzduch a vecer resp na druhy den opat zhorsenie aj bolesti aj piskania v hlave… obvodna ma na rongen ani ultrazvuk neposlala, aj ked do urcitej miery sa aj bojim toho zeby mi tam mohli nieco najst… aj ked zas na druhu stranu asi nemala dovod ma tam poslat kedze krv a moc boli ok a nic tam nenasli…

Http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=magazinearticlepage&article=145

… sorry stranka neexistuje alebo bola zrusena… pise…

… este kamos mi poradil aby som voltaren skusil vnutone uzit, namiesto paralenu vraj to lieci aj rozne zapaly, na rozdiel od paralenu ktory je len na potlacenie bolesti a proti chripke a horucke… tak som si kupil kapsule voltaren a odvcera zacal uzivat a bolesti kus ustupili tak snad to konecne zaberie, uvidime… zatial 3x som bral piskanie neprestalo, ale este len 1. den

Bolesti chrbtice - navstivte ortopeda, nech vas vysetri - aspon RTG. Nemozete brat sustavne lieky na bolest, ked nie ste riadne vysetreny.
Piskanie v usiach - navstivte ORL. Niekedy ide o cievnu zalezitost (nedokrvenie vnutorneho ucha) , moze to byt aj nasledok zapalu pocas chripky, moze to byt neurologicka zalezitost. Ak sa pri cievnej pricine zacne s liecbou vcas, da sa pomoct. Ale opat musite byt riadne vysetreny!

Tak voltaren kapsule beriem 2x denne zaberaju aspon na tie bolesti v oblasti krizov (a vyssie) vzadu (no ked vynecham alebo dlhsie nezoberiem tie kapsule, bolesti vzadu sa zacinaju vracat) no to neprijemne vysokofrekvencne piskanie v hlave pretrvava nonstop (raz menej raz viac) z laveho ci praveho ucha to ide do vnutra hlavy strasne to je, v noci sa niekedy budim aj 2-3x, neda sa s tym normalne spat nechapem co mi ta chripka vo februari s oraganizmom sposobila ale odvtedy sa to spustilo a nie a nie prestat…

A piska mi skor v hlave (nie v usiach-bo v usiach mi uz kratkodobo piskalo, to je uplne iny zvuk ako toto) teraz mi piska v hlave a ide to smerom od spankov dozadu do temena hlavy ide ten neprijemny siriaci sa zvuk akoby pokazena cievka rezonovala… taka vysoka frekvencia… je to hrozne lebo ani v noci sa neda koli tomu poriadne spat, strasne to ide na nervy…

Tak na co cakate? Na internete Vas nikto nevysetri! Chodte k lekarovi!

Zdravím Vás! Dovolte my podeliť sa so skusenostami:Mám 30 rokov a hučí my v lavom uchu 2 týždne, na ORL ma odbyla ze to budem mať celý život, no ja som sa s tým nezmieril a začal som zistovať, že može to byt z krčnej chrbtice, začal som svičiť SM System na chrbticu, pijem čaj vilkakora, a pre prípad že su to obličky, lebo su s ušamy spojené, tak som sekol kávu, alkohol, nefajčím, skoro nesolím, žiadny chlieb a pečivo, viac ovocia a zeleniny, proste očista ladvín. Moj stav je zo dna na den lepší:-) , prajem skoré uzdravenie!