Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach


Moje otázka lekárke bola, či to pískanie nie je aktívnejšie v zime. Odpoveď znela, že si mám odpovedať sám. Takže, píska si veselo od ráno do večera, v lete aj v zime.

Ešte že počas spánku sa mi o tom iba sníva…

mne zacalo piskat v uchu vcera, z nicoho nic pri uceni… cize ziadne hlasne zvuky, ziadne zalahnutie, ale stale to neprestalo a nebol by som priliz rad keby to pretvalo… v kazdom pripade chapem vsetkych ktory niecim podobnym trpai…

Ahojte ja mam tinitus už mesiac a pol . a zatial po všetkých liekoch čo beriem nič nezabralo . este skusím akunpukturu vraj to môže zmiernit . Ma niekto skusenost s hypnozou a tinitom ???

Pekný deň všetkym tinitákom, :smiley: mám obojstranný tinitus, od diskotéky, fakt všetko som vyskúšal, všetko nie lebo to ešte stále mám,už 2 rok. Momentálne neberem nič, už ma to nebavilo stále hádzať do seba ginko, a ostatné čarovné pirulky. Najlepšie je dúfať že vymyslia nato liek, a veľa športovať, zdravo jesť, vela zeleniny fakt to pomáha, kola kofein je zabijak, ale posledné mesiace serem nato, denne pijem aj liter.Voľakedy som dni a noci som preplakal, rozmýšlal som o samovražde, ale pre toto ??? Sú oveľa horšie veci na svete, … Fakt verím tomu že do 10-20 rokov niečo vymyslia nato, lebo v starobe asi budem psychopat,(mám 25r) :smiley: Ale užívajte ginko, je to hádam najlepšie nato, o 20% menej pískania, aspoň u mňa. Relax, prechádzka v prírode,… A pred spaním čo pomáha??? Cez deň sa snažím maximálne vybyť, že v noci som tak unavený, že doslova odpadnem do postele,… zaspávajte pri tv, majte pravidelný spánok, alkohol že nepomáha, ale mne červené víno trošku pomáha, neviem… soľ, korenie, káva, spomínaná kola, čím menej… Veľa trpezlivosti vám prajem, a možno raz dočkáme sa úspechu,(dúfam keď človek umrie, potom nepočuje, lebo… :D) veľa optimizmu,!!! čavte

Ahoj Jana . aké lieky berieš na spanie ??? za odpoved dakujem

pani Elena i ja mam ten problem mam 61 rokov a tinitus mam rok.Zistila som ze sa da uplne vyliecit v Nemecku,preto zhanam niekoho kto by so mnou isiel do Nemecka tiez na liecbu.Vsetko o klinike sa dozviete na stranke www.tin-nitus.de
telefon 0911275315 s pozdravom Margita

Chcete sa ist so mnou vyliecit do Nemecka ozvite sa mi na cislo telefonu 0911275315
vsetko o klinike sa dozviete na
www.tin-nitus.de
Moj brat byva od kliniky 50 km takze by nam vsetko vybavil.Liecba aj s vysetrenim trva 3 tyzdne.Ak chcete vediet viac hlavne kolko to stoji zavolajte s pozdravom Margita

Dobrý večer! Pridavam sa medzi Vás aj ja to mám už dva mesiace,vybrala som lieky aj kvapky a nič nepomáha aj ginko beriem a nič,podľa toho čo tu čítam tak je to nevyliečiteľné.

Ja to mám 20 rokov,vyskušane takmer všetko aj akupunkturu.Jedine čo zabralo bola infuzna liečba,nevyliečila ale na cca5-10mesiacov citelná ulava.V byvalom zdravotnictve mal na to narok pacient 1x do roka,resp.raz za dva roky.pacient musel ležať v nemocnici.Po reforme zdravotnictva máme nárok sa akurat zblazniť alebo skapať.Jednoznačne nepatrajte po príčine zatial to je asi vo hviezdach,vyliečiť sa to neda,len zmierniť rychlosť zhoršovania.Určite to má niečo spločné s krčnou chrbticou a prechodenými prechladnutiami a vysychanim ciev-vlasočníc-z nizkeho tlaku?Dobra rada pre tých čo sú mladí a maju to len kratko-nedajte sa odbiť od lekarov a požadujte liečbu.Napr. v Ružoberku vo vojenskej už pred par rokmi poskytovali infuznu liečbu aj ambulantne,myslim ale že sa niečo za to platilo.Mne ponukla neurologička možnosť infuzií ambulantne-tiež budem musieť niečo uhradiť ale je to istejšie ako najaký pochybný všeliek z Nemecka.V infuzii je pripravok na rozširenie ciev-mesocain+ maxialna davka vitaminov hlavne A aE.Tieto infuzky mi pomahaju nielen na uši ale aj na egeneraciu organizmu,obnovu buniek,tzn.po nich ni ustupili aj problemy s chrticou a klbami-všetko asi spolu suvisí.treba sa však pripraviť na skutočnosť že len malo jednontivcov sa toho uplne zbavi,takže pevne nervy a klud sú na svete aj horšie veci.Na spanie sa mi velmi osvedčili tabletky STILNOX uživam po 1/2 pred spanim,navodzuju zaspavanie a nie som na druhý deň po nich ako nadrogovaná,samozrejme neuživať každy deň len v čase nudze,použivam ich už 10 rokov ale nie som na nich zavislá.

STILNOX sa mi svedčil

ja mam sum v usiach od roku 1981 nic sa neda stym robit proste sa musime stym naucit žit mam už za sebou inf. stale šum pretrvava

tak nevem ako vam, ale mne osobne najviac pomaha ked na to piskanie nemyslim, cez den to neni problem a vecer ked zaspavam som rad ked myslim na ine veci, resp nemyslim na nic a zaspim bez problemov…
aa naviac sa mi zda ze i v uchu najviac piska ked jem sladkosti, mozno to s tym nema ziadnu suvislost, ale vtedy mi to pride silnejsie:D

Zdravím, šelest si uvedomujem posledný rok. Počas chrípky a po diskotéke sa to zvykne zhoršiť. Mám z toho des, pretože som vraj na to mladá. Sluch porušený nemám. Krčná ma odporučila na neurológiu, kam ma pošlú stade uvidím :cT
Spolieham sa nato, že intenzívnym cvičením JOGY sa to zlepší.

Ahoj Janka, dobreho lekara ti asi neporadim. Na mna tiez kaslu, takze viem o com hovoris. Isty cas som bral aj lieky na spanie,ale z dlhodobeho hladiska to moze viac uskodit,ako pomoct takze pozor na to.Este raz opakujem,najviac v tomto pripade moze pomoct zdrava zivotosprava. 1. co najmenej stresu 2. udrzovat roztiahnute cievy stravou a pohybom :slight_smile: a infuzie mozem odporucit ako jedinu vec,ktorou pomôže zdravotníctvo.Ked sa to nezlepsi, urcite neuskodi-aj to je dolezite.

presne moj pripad,no ja som v ,tom, uz 7 rokov-mam 29.Nesuhlasim ale s alkoholom,posledne dva roky som si naordinoval kazde rano na lacno kvalitnu palenku a mozem len odporucit,na spanie moze byt pivo,vino + fyzicke vycerpanie :slight_smile: -ale vsetko s rozumom!

Zdravím všetkých
Vie niekto o laser terapí na slovensku ???

zepter lampa kazdy vecer 6 min do ucha

Zdravim vas… do klubu tinitakov som sa dostal po akutrame po vystrele… usi dostali sok z ktoreho sa nevedia spamatat… mam to cca 10 mesiacov…bol som u viacerich lekarov ktori sa viac menej zhodli v tom ze mi pomoct nevedia… absolvoval som magneticku rezonanciu, sono krcnych ciev a kazdy mesiac audiometria… audiogram je v norme cize poskodenie sluchu zatial nie je… no piskanie pretrvava… su dni ked to nevnimam dokonca to uz beriem ako sucat a nejako sa nad tym nepozastavujem… no ked si myslim ze som sa s tym psychicky zmieril pride dalsia negativna vlna… vtedy som na tom skutocne zle…zatial neviem nikomu poradit ako sa da zamedzit tym “Zlym vlnam” v zivote alebo aspon navod na to ako ich prekonat a aj napriek tomu ze mam mnohokrat chut radsej nebyt nesmieme dovolit aby nam nieco take uberalo na kvalite zivota…!! ja som profesionalny hudobnik som v tom skutocne dobry a neviem si predstavit robit nieco ine preto to znasam dost zle ale nevzdavam to… a mozno ma to motivuje v tom ze budem robit svoju pracu este doslednejsie ako niekto kto taky problem nema… treba si uvedomit ze psychika ma na nas stav 100% vpliv… ja som doslva posadnuty vysokofrekvencnim zvukom ktory pocut z TV obrazoviek a inych elektronickych zariadeni… vtedy sa hned kontrolujem ci pocujem piskanie v usiach alebo je to zvuk z ineho zdroja… nesmieme dovolit psychike aby nas ovladla…vela trpezlivosti zelam…

zdravim, tak ja mam uplne podobny problem a tiez pocujem vysokofrkvencne tony ked napr vecr zaspavam. hned ako si lahnem ich doslova hladam. pokial o tom chces popisat kludne mi napis mail na Qasso@azet.sk
ahoj a drz sa

Mne zacalo piskat v uchu po prezitom strese.

Menim zivotne hodnoty a snazim sa na vsetko pozerat inac, viac sa usmievam na ludi, viac si uvedomujem vzacnost zivota. Uz nemam take materialne ciele ake som mal, skor si vazim obycajne ludske stastie. :slight_smile:

Pocas dna to mizne. Prejavuje sa to prerusovanim pipanim, velmi jemnym, iba v uplnom tichu v posteli to pocujem. Niekedy to nemam vobec. Trva to vyse mesiaca. Dufam, ze sa to nezhorsi. Zijem dobrou zivotospravou ale vraj mam blokadu v krcnej chrbitici, takze asi si dam nejake poriadne masaze a napravovanie chrbtice. Tlak mam v poriadku, sportujem, ale som citlivejsi na stres. Takze ja si myslim ze to mam zo stresu, ktory mi poskodil krcnu chrbticu a aj vzniklo to piskanie. Ja som si vytvoril program po diskusii s mudrymi ludmi a po precitani par clankov s cim vsetkym to moze suvisiet.

- Usmievajte sa (hoci aj na seba do zrkadla)
- Chodte na masaze
- Predstavujte si seba zdraveho a ono sa to splni
- Nehnevajte sa na nikoho
- Pite svoj ranny moc (stredny prud okolo 1 deci) - Urinoterapia (nutne precitat viac)
- Nesledujte sa, dajte svojmu telu priatelsky prikaz aby pracoval spravne ako ma, no zaroven svoje telo majte radi, dakujte mu ak citite vysledky
- Naucte sa pekne pesnicky a spievajte si ich nahlas
- Majte zmysel pre humor
- Nahlas napr. v aute si povedzte ake je vsetko pekne, ake je super ze mate ludi ktorych mate a ze budete zdravi a budete odolni