Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Ahojte. ako tu tie prispevky citam tak zistujem ze strasne vela ludi trpi tymto problemom. ja tiez medzi nich patrim a mozem si za to sam a to tym ze som sa casto zdrziaval v hlucnych priestoroch, najma diskoteky. urcite vela mladych ludi v mojom veku to potvrdi. cez den to nevnimam vobec, ale akonahle som chvilu v tichosti alebo si lahnem do postele tak to vnimam a je to dost neprijemne. niekedy mi to vobec neprekaza, ale su dni ked je to uz neznesitelne. myslite ze by mipomohol nejaky lekar a jeho “zazracne” lieky?

Má niekto skusenosti alebo informacie o hypnoze v suvislosti s tinitom ???

Zdravim tinitakov!Piskanie v lavom uchun sa mi opat vratilo po 5tich rokoch.Dostal som to asi od potapania v mori ale neurobil som ziaden kiks ,kedze sme boli s instruktorom a bola pohoda.Po navrate mi to usiar rapidne zredukoval infuziami na tiche sumenie a az teraz sa to zhorsilo a silnie to hlavne v noci.Opat mam infuzie a snazim sa masirovat usne boltce, tlacit prostrednikom na bod pod nosom na perach a masirovat hlavu masaznou metlickou.Je to relax a pomaha to.Zdravim vsetkych, ak mate nieco nove piste prosim

ja pocitujem piskanie v usiach uz asi 5 rokov, pravdepodobne bol spustacom stres a uzkost, tym sa stiahnu cievy na krku a krv menej cirkuluje, v tomto vidim pricinu.

Prosim vas mne zacalo piskat v usiach lebo som si strelil s pistonolom na gulicky pri uchu prestane to? prosim vas pomozte mi. Napiste mi na denkovarga@gmail.com

ahoj… myslim, ze mas pravdu… mne zacalo piskat v usiach asi pred dvomi mesiacmi, ked som zacal mat depresie… doktor mi predpisal lieky Citalec, ktory mi moc neucinkoval, tak mi ho zmenil za Cipralex… myslel som, ze to piskanie v usiach moze byt aj vedlajsi ucinok z liekov, lebo aj v pribalovom letaku je o tom pisane… lenze doktor povedal, ze by to z lieku nemalo byt, tak asi mas pravdu, bude to asi tym stresom ako spustacim mechanizmom… mate niekto s tym skusenosti? da sa vobec dosiahnut, aby to piskanie v usiach vymizlo? vdaka.

Dobrý večer,čítam koľko ľudí a zvlášť mladých,trpí tinitusom. Ja s ním zápasím od nového roku. Vznikol mi po chrípke, následne zápale str.ucha s poškodením vnútorného ucha. Na istý čas som vôbec na ľavé ucho nepočula. Keď nezabrali lieky ani infúzie, doporučil ma lekár na laserterapiu do NsP do Dolného Kubína. Vzhľadom na veľkú dialku som to neabsolvovala a neviem ani aký by to malo účinok. Malo by sa to absolvovať 10x , 2x v týždni. Mám telefonický kontakt, kde sa dá objednať. Ak o tom niečo viete, poinformujte ma , prosím.

Uf,ale to nie je lacná záležitosť. A kde je záruka, že sa to naozaj podarí vyliečiť? Ešte som nikde nepočula o takom zázraku. Tinitus je jednoducho “nekonečný príbeh” a treba sa s tým
naučiť žiť. Ak to nezvládneme sami, musíme hľadať pomoc u psychiatra.

cipralex beriem aj ja, no nedávno som vynechala a zase mám problémy z hučaním v ušiach, ale predtým mi pomohlo, ale je pravda že len po mesiaci.

predpisali mi na tin. Tebokan a Nimesil. sumenie v usiach pocitujem cca dva mesiace, lieky beriem asi dva tyzdne. je to pravdepodobne este skoro na to, aby zabrali. Ma nieko skusenost ci zaberu po vyuzivani? :slight_smile: vysetrenie usi som absolvovala, je to vsetko OK. lekar povedal, ze to mam z krcnej chrbtice, ale na vysetrenie ma neposlal. Je fakt, ze na chrbticu trpim, sedave zamest., ziaden pohyb. Skutocne sa to upravou zivotospravy zlepsi?

Tanakan/Tebokan - brala som dosť dlho, ale nepomohol. Mám podobný problém po prechladnutí krčnej chrbtice, šumí mi v ušiach už niekoľko rokov, ale nič nepomáha; zmierila som sa s tym, nevyrušuje ma to a rezignovala som na zlepšenie; nepomáha ani očista organizmu, rôzne detoxikačné postupy, ani výživové doplnky… Prípravky s ginkom sú neškodné, vyskúšala som už kadečo a najlepšie pôsobia sugescie s obsahom “nevšímať si”.

nemáte chorobu 8O ročnej babky. Moja svokra má 89 rokov a trpí na šumenie, hučanie a zvonenie zvonov v ušiach od svojich 63 rokov. Nepomohli lieky, ani zázračné lampy. Infúzie aplikované v jej “mladšom veku” pomohli len na krátku dobu.ˇ
Ako čítam v "odborných časopisoch " Zahradkář, Recepty prima nápadú a Receptář, v Česku existujú kluby takto postihnutých? ľudí, kde si navzájom radia, podporujú sa a pomáhajú si najmä zrejme po psychickej stránke. Asi pred pol rokom, či rokom publikovali informáciu o tom že niekde vo svete robili výskum a vyskúmali, čo moja svokra vyskúmala najmenej pred 18 rokmi na vlastnej koži. Na prehlušenie zvonenia a iných zvukov pri zaspavaní jej pomáha ke´d zapnuté malé tranzistorové rádio pritisne na to ucho, ktoré jej pôsobí momentálne väčšie problémy. Inak vo svojom veku a vlastne odvtedy, ako zistila, že zvukov sa nezbaví, pravideľne si robí masáže, robí cviky na chrbticu, cvičí s vrhacou kovovou guľou ( dnes si ju už len prehadzuje z ruky do ruky, ale pred takými 5 rokmi si ju ešte vyhadzovala do výšky), chodí na prechádzky s rukami za chrbátom aby si udržala rovnú chrbticu a rovnováhu, chodí na trhovisko, stretáva sa s kamarátkami, nakupuje si a venuje sa tomu, čo ju v živote najviac bavilo, a to je varenie a najmä pečenie kysnutých koláčov (najmenej raz týždene!), čo je pochopiteľne tiež telocvik.
Väčšina tých, čo na tomto fóre píšu, ste v porovnaní s ňou mladí a tak je veľká nádej, že po absolvovaní vyšetrení, Vám liečba pomôže.Ale na podporu liečby by ste mali robiť všetko pre to aby ste boli v pohode a byť tak trochu (alebo dosť) sebcami, aj keď mamy pri malých ďeťoch to majú ťažké, ale zato sú sústavně v pohybe.

ahojte…no ja mam posledne dni strasne bolesti v lavom uchu…aj sanka ma boli…vobec nepocujem,este ze mam prave:),nasi uzasni slovensky lekari mi velmi nepomohli…este vascie bolesti mam…neviem spat…poradte mi prosim vas nieco…lebo je to priserne…vopred dakujem

ahojte…no ja mam posledne dni strasne bolesti v lavom uchu…aj sanka ma boli…vobec nepocujem,este ze mam prave:),nasi uzasni slovensky lekari mi velmi nepomohli…este vascie bolesti mam…neviem spat…poradte mi prosim vas nieco…lebo je to priserne…pomozte mi…vopred dakujem

a este jedno…mam napuchnute ucho…

ahoj Nico, ako to, ze ti nepomohli lekari? Neposlali ta na rtg. ci nemas nejaky zapal alebo poskodenie sanky? resp. zubne vysetrenie si si dal robit?

V maďarsku sa dá zakupiť Medic Laser Tinitool firma Yarus kft vyrábaju to vo švajčiarsku stoji 125000 ft.Ja sa chystám to zakupiť.Je to na internete Tinitool.

zdravim vas… tiez mi stale huci v lavom uchu. mal som problemy s dutinami , vlastne aj mam je to chronicke. mozno to je sposobene tym. inac na usnom je vraj vsetko OK… nechapem ?? Robili mi aj Tympano vys. … OK… teda neviem…

aj ja mam tento problem uz cca 18 rokov teraz mam 29.Chodieval som po vysetreniach na zaciatku ked som mal okolo 11 rokov,ale vsetko bolo negativne,cize v rodine sa uz k tomu stavali skepticky ze som hipochonder atd,snad dnesna medicina je na lepsej urovni a vymyslia resp. uz vymysleli nejaky liek.Nejako som sa s tym naucil zit,zaciatky boli najhorsie.V detstve som prekonal par zapalov stredneho ucha comu pripisujem najvacsiu “vinu”.Jediny a najucinnejsi liek ktory mi pomaha je nemysliet nato a odputat pozornost na nieco ine,i ked to zo zaciatku bolo velmi tazke.Drzim Vam palce pri liecbe tejto neprijemnej choroby…

Vobec neviem od coho zavisi intenzita sumenia v usiach. Niekedy je to uplne nebadatelne, resp. nepocutelne a niektore dni to vnimam silnejsie. Ma niekto skusenost, ze by pomohlo uzivanie magnezia?