Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

neviem ci po takom kratkom case uz vidiet ucinky, no sam som zvedavy. mne sa dari ovela lepsie uz odpocitavam dni na vysetrenie k neurologovi tak som zvedavy ako to dopadne

Mne pomohol po 3 mesiacoch uzivania, mala som unavu a svrbenie a piskanie v usiach. Doktor mi tvrdil, ze to nic nie je, no bolo to neprijemne. Kamoska mi poradila revitanerv a uzivam ho cca 3/4 roka a citim sa uplne inak.

Ďakujem Vám za povzbudenie, môj stav sa zatiaľ nezmenil, no verím, že časom to bude lepšie, začala som sa o seba lepšie starať ako po fyzickej tak aj po psychickej stránke :slight_smile: Psychická stránka sa o niečo zlepšila a verím, že bude aj fyzická :slight_smile:

Nemyslela som si, ze aj ja sa pridam k tym ludom, ktory maju problem s piskanim v usiach. Uz si viem presne predstavit, ake to je pre toho cloveka. Zatial som este neskusala nic, co by mi to pomohlo zmiernit alebo odstranit. Cakam, ze to same prejde, ake vy s tym mate skusenosti? Staci pockat?

@margita no veru to je neprijemne, to ked ma s tym niekto problem vie to potrapit. a uz to mas dlhsie? ono nie je dobre taketo stavy preckat, lebo ked sa ti to zacne vracat zakazdym, tak ta z toho porazi.

Tak neviem co je dlhsie, ale na tyzdne sa to uz da pocitat. No len ked ja neviem vtedy, ze co robit. Ty s tym mas nejake skusenosti? Vedela by si mi poradit co na to? Lebo teda ja by som nebola tvrdila, ze co to dokaze s clovekom spravit. Uplne ma vyhodi z bezneho fungovania.

k lekarovi si neskusala ist? ak to tak dlho trva, ten by ti mozno vedel povedat i ked som sa stretla uz aj s takymi pripadmi, ze niektori odporucali to preckat, nastastie ich nebolo vela :slight_smile: vies co s piskanim ako takym nie, trosku horsi pripad to bol :slight_smile: chapem, no otazka je co s tym dalej. rozmyslala si, do coho by si tak isla, co by si skusila?

Nie to som nebola, asi sa toho bojim, aby mi nerobil nejaky vyplach alebo co sa v takych pripadoch robi :slight_smile: Ved to ale, ak by mi aj povedal, ze to mam preckat, tak to si mozem aj sama naordinovat nieco co by mi pomohlo. To vazne horsie? A tak uz je hadam dobre ci? Vies co ani si neviem predstavit, ze co je na to dobre, takze som otvorena moznostiam a navrhom :slight_smile:

Margita doktor aj mne povedal, ze to mam preckat, ze to nic nie je. Ale myslim, ze to zavisi od doktorovho pristupu, zrejme su aj taki, ktori ti na to nieco poradia :slight_smile: No, esteze je na trhu nieco co pomaha v takychto pripadoch.

Sabkasabca nehovor, ze aj ty s tym mas skusenosti? To je hrozne, ako keby sme aspon zdravotne nemohli mat klud. No na druhu stranu som rada, ze v tom nie som sama, a ze su tu ludia ktori mi vedia poradit a pomoct. Tebe vlastne podla coho povedal, ze to nic nie je a mas to len preckat?

Jasne :slight_smile: Ved to by som hadam ani nebola ja, keby mi nieco nebolo. To mam take zberatelstvo nechcene vies ako. Asi tak, lebo clovek keby bol zdravotne stale ok to by bola asi nuda. Ani neviem podla coho mi to povedal, len to tak vyhodnotil rozumne, ze to mam preckat, tak som to preckavala :slight_smile: Esteze mam dobru kamosku, ktora si tiez tym presla a poradila mi jeden doplnok :slight_smile:

@sabkasabca tak to ti vobec nezavidim taketo zberatelstvo. niekedy clovek moze robit hocico aby bol zdravy a ako na just ma volaky problem no. a uz si v poriadku? :slight_smile: co ti to kamoska poradila za zazrak? :slight_smile:

To by asi nikto nezavidel :slight_smile: Ano je to lepsie, zrejme len telo potrebovalo dostat to, co mu chyba :slight_smile: Myslim ale, ze to tak funguje pri vsetkom, pokial nedoplnis to coho mas malo, nemozes ocakavat, ze aj telo sa bude spravat normalne tak ako pred tym, jednoducho sa to niekde prejavi a hold u mna to bolo takymto niecim, ale teda kamoska mi poradila revitanerv strong a ten uzivam pravidelne :slight_smile:

to si pekne napisala, presne tak, netreba cakat ze budeme stale fungovat na 100%, ked nieco v pozadi nie je v poriadku :slight_smile: to vazne? aj mamina ho uziva. a ked ho mas uz dlhsie, reku ci okrem toho, ze ti pomohol pri piskani v usiach, citis aj pri niecom inom pozitivne zmeny? :slight_smile:

Smejka24 tak hlavne som potrebovala, aby mi prestalo piskat v usiach :slight_smile: To bolo pre mna najviac dolezite co som si tak vsimala :slight_smile: Ale mozno s odstupom casu, ked sa tak zamyslim, sa citim dobre :slight_smile: Tak on obsahuje aj vela vitaminov, mozno to bude tym, ze prispieva nejako celkovo k normalnemu fungovaniu. Preco sa pytas? Tvojej mamine zabral pri viacerych tazkostiach?

ono si to ludia ani neuvedumuju, ze je to taky komplexny doplnok :slight_smile: niekomu pomaha pri probleme s piskanim v usiach, inemu pri nespavosti alebo bolestiach hlavy a tak :slight_smile: to je super, ze takto bojuje na viacerych frontoch, ludia aspon neuzivaju milion inych liekov na rozne bolesti ale takto jeden :slight_smile: keby je to take jednoduche aj v inych oblastiach by nam bolo hej :slight_smile: napriklad mne ako zene by mohlo nieco ulahcit to ranne licenie sa :slight_smile:

pripnem sa aj ja k tejto téme, chcela by som sa poradiť. starká mi vravela, že jej začalo nejako zvláštne pískať v ušiach, ako viem, že má už svoj vek možno na takéto ale predsa len, je niečo čo by jej mohlo pomôcť? nechcem aby užívala ďalší nejaký liek na predpis alebo čo, tak ak máte skúsenosti, čo môžu aj starší ľudia.

@romcitika a starka s tym nebola u lekara radsej? ze ci to nemoze byt nieco vaznejsie, horsie? ako nemalujem certa na stenu, to len pre istotu, aby ste si boli na istom :slight_smile: pripadne mava tieto stavy dlhsie, alebo si to len teraz vsimla, pri nejakej cinnosti alebo tak, ze by vedela co je spustac pripadne.

Romcitika tiez som mavala tento problem a presne clovek, ked sa nechce napchavat tabletkami, skusa kadeco, dokonca som jedneho casu nosila aj take pletene celenky okolo hlavy a na usiach, som myslela ze mi pomoze, ked to bude v teple. Ziadne taketo babske recepty mi v principe nepomohli, ked sa tak nad tym zamyslim.

rrraduska nie nebola ešte, tak jednak sa nabehajú celkovo starí ľudia už dosť po lekároch a zase ak by tam mala aj niečo chytiť od iných čakajúcich ľudí, to radšej nie. preto som sa chcela poradiť, že ak by bola možnosť, tak by som jej skúsila najprv ja niečo kúpiť alebo tak :slight_smile:
sabkasabca a tebe čo teda pomohlo?