Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Rrraduska tak ty s kvapkanim asi nemas skusenost vsak? :slight_smile: Zaujimave, ze zrovna pri takomto probleme sa tomu neda predchadzat. Ved je to riadne neprijemne. A som celkom prekvapena, kolko ludi ma taketo potiaze. Myslis, ze s tym treba ist k doktorovi?

@amikka veruze nie, mne ti to popravde asi ani nejako nenapadlo. lebo podla mna to je celkovo vnutorny problem, keby som mala bolesti viac na povrchu nepoviem, ale takto :slight_smile: mas pravdu, vela ludi si takymto niecim prechadza a nie je to nic prijemne. tak je to na tebe, ci to vyhodnotis tak, ze treba ist alebo by si zacala uzivat nejake vitaminy napriklad :slight_smile:

@amikka tak hlave by nebolo asi na škodu, teraz keď už býva vonku chladnejšie dávať si aj čiapku. stať sa môže a keď máš ešte takéto problémy, aby sa ti to nezhoršovalo aj nejakým studeným vetrom napríklad. a už si na to niečo vyskúšala?

Rrraduska a ake vitaminy mas na mysli? Lebo ako v tejto dobe a este ked je chripkova sezona nemam pocit, ze by som toho uzivala malo :slight_smile: Myslim ze mam na tom celkom fajn aj imunitu.
Romcitika tak ciapka to uz mi pride ako najmenej, ked niekde idem ci?

vies co to som tu uz spominala jeden vyzivovy doplnok na taketo stavy :slight_smile: ano viem, ze teda je aj chripkova sezona pomaly, ale obsahuje taky iny druh vitaminov, ktory posobi na rozne potiaze :slight_smile: inak ono je v tom, ze clovek si aj mysli kolko toho uziva a ako je dobre a v konecnom dosledku zisti, ze si toho dava zbytocne vela.

súhlasím s rrraduska, veľakrát podľa mňa človek ani nevie čo mu môže chýbať a môže sa to kľudne naraz prejaviť viacerými problémami. uznávam, že takéto pískanie v uchu, to by človek spravil asi hocičo aby to prestalo, lebo také dunenie alebo pichanie aj v hlave z toho to je nepríjemné.

mňa by zaujímalo, či máte aj takú skúsenosť, že síce to nie je u mňa nejaký dlhodobý problém čo sa týka pískania v ušiach ale prichádza to tak nečakane a návalovo. že to začne, pritom ma aj bolí hlava a za chvíľku to odznie. neviem čo to je a ani čo proti tomu robiť.

@kaludis a aj si si skusila odpozorovat, kedy sa to asi tak deje? ked si napisala, ze to nie je dlhodoby problem ale prichadza to narazovo, mozno to nieco zapricinuje, co aktualne robis.

@smejka24 priznám sa, že ani nie, lebo mám pocit, že zakaždým robím toľko vecí, že by mi možno ani nenapadlo, ktorá by to tak mohla spúšťať alebo ja neviem. a myslíš, že je to z toho? nevzniká to práveže niekde vo vnútri nejakým iným dôsledkom?

tak ono sa to tazko podla mna niecomu pripisuje, ako tiez by som nevedela, ked je to aj z nicoho nic, co som zachytila ze sa vela ludom takto deje. a zatial si nic neskusala, ze co by ti take mohlo pomoct?

kaludis to je tazko povedat, ked aj co sa stretavam s ludmi co to maju, to ti asi nikto nepovie ze preco alebo z coho, jednoducho sa to tak stane. a uz sa ti aj podarilo to nejako zacat riesit? ci pockas kym sa to bude stupnovat, ked to nemavas take pravidelne?

@rrraduska no popravde ani nie, lebo mám pocit, že si v tej danej chvíli ani neuvedomím, že čo sa deje. myslíš, že sa to dá nejako riešiť? lebo podchytiť už asi nie, keďže sa mi to objavuje. teda niečo neinvazívne ak by sa našlo, to by bolo fajn, lebo celkom mám z lekárov strach.
@jakubvo nie nie, to je tak ako občas.

Kaludis to je podla mna v pohode ze clovek vlastne skusa co by mu mohlo pomoct. Tiez ked som mavala taketo problemy, som si na zaciatok do usi chcela kvapkat. Reku to nejako pomoze, lenze to nie je prievam v uchu, ze sa to takto riesi, ale clovek sa stale uci :slight_smile:

Amikka tak ale zase si povedzme ze skusat kadeco a ako keby bez rozmyslu to tiez nie je dobre a este ked je to v kratkom casovom intervale, tak clovek ani nepride na to, ci mu nieco z toho pomaha.

no tak teda nechcem toho skúšať nejako veľa, tiež si myslím, že by to bolo asi aj zbytočné ale viete mi poradiť, že čo by na takéto niečo mohlo pomôcť? či ako rovno mám radšej volať doktorke?

Ked aj s tym lekarmi je tazko. Ja som tej mojej volala, no nemala cas mi ani nic predpisat a len mi povedala, ze si mam ist do lekarne kupit nejaku mast vyhrevnu, ze to mi pomoze. No ja taketo veci moc nemozem, este viac ma z toho boli chrbat

Dorkip no to je tak, teraz je taka doba, ze bud sa nedovolas vobec alebo sa dovolas a dopadne to tak ako si napisala. Ale vies co mne poradili volnopredajny doplnok revitanerv. Ked tak ho mozes vyskusat :slight_smile: Lebo ani mne kadejake hrejive maste nepomahaju, to u mna treba aby zaberalo zvnutra :slight_smile:

O nom som teda este nic nepocula… To su tabletky alebo nejaky prasok? Uzivas ho pravidelne alebo len pri bolestiach? Ved to mnohym teplo na takyto problem pomaha, no mne ako keby to spravilo na bolesti este horsie

pripnem sa k vam, kedze ako ja tak aj muz mavame casto problemy s chrbatom, no nenasli sme nejak nic co by nam zabralo tak, ako by sme kvazy potrebovali

Dorkip to su take tabletky :slight_smile: Mal by sa uzivat dlhodobejsie, aspon take tri mesiace aby sa ti vlastne aj polepsilo a aby to malo nejaky ten ucinok :slight_smile: Napriklad mne zacalo piskanie v usiach z nicoho nic, taky neprijemny pocit sprevadzany bolestou hlavy a vtedy mi odporucili uzivat toto a poviem ti, je to ovela lepsie.