Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

A to je ako možné, že sa to počas vyšetrenia nemusí zachytiť? Ako vlastne prebieha také vyšetrenie? A je to vôbec potrebné? Však to normálne človek asi aj počuje, keď ho má, no nie?

Myslím, že tinnitus sa vyšetruje na otoneurológii, ale nie som si istá. Tam by ti mali skontrolovať, v akom štádiu to máš alebo teda ako nahlas to počuješ. Ja osobne som na tom ani nebola, nie vo všetkých prípadoch je toto úplne nevyhnutné.

Co si teda robila? Kam si s tym sla? Inak s tymto problemom zostavaju ludia aj PN, ci to nie je nevyhnutne?

Nemyslím si, že je to úplne nevyhnutné, ale tak samozrejme záleží ako veľmi to na človeka vplýva. Každý sme iný a niekto s tým dokáže pracovať, iný sa pri tom sústrediť absolútne nevie, takže je to opäť raz individuálna záležitosť. Vlastne ako pri každej jednej diagnóze. Rôzni ľudia ich prežívajú rôznymi spôsobmi.

mal som to asi dva tyzdne vkuse bez prestavky, ale zrazu to odislo. je mozne, ze sa mi to opat raz niekedy vrati?

nic si si nedaval ked si to mal? no to ti asi nikto nezaruci, moze sa ti to dokonca vratit v silnejsej forme alebo sa ti to nemusi vratit vobec. ja vlastne ani neviem, ze ci je proti tomuto aj nejaka prevencia, alebo take daco.

neviem, ci uplne prevencia je, lebo ked to mas dostat, tak to proste dostanes a hotovo. ale tak netreba predsa hned vesat hlavu, na to sa nezomiera :slight_smile:

Nezomiera sa na to, to je fakt, ale vie ti to poriadne znepríjemniť život. A keď to “dostane” osoba mentálne labilnejšia, tak to rozhodne nie je sranda. Mala som známeho, čo mal tinitus, ale teda nebola to jeho jediná diagnóza, no a znášal to veľmi zle.

ahoj, príznaky ako ty môžu poukazovať na rôzne ochorenia
musíte podstúpiť vyšetrenie vrátane krvných testov
Prenajal som si tu https://doktorpro.sk/bratislava/services/laboratory/blood-tests
všetko rýchlo a profesionálne

Netreba ísť hneď nevyhnutne k lekárovi. Človek si vie s niektorými neduhmi pomôcť aj doma sám. Mne napríklad na tinitus pomohlo, keď som nejaký čas užívala Revitanerv.

Nejaký čas znamená čo? Mesiac? Polroka? Rok?

Aj mojej starkej velmi pomohol. Neviem, ci je to vekom alebo cim alebo mozno aj tym, ze brala aj kadejake rozne ine lieky, takze jej to trvalo trosku dlhsie, kym jej to uplne preslo, ale nakoniec sa s tym popasovala a uz ju to netrapi, tak som rada. Ako starsia osoba, si myslim, ze to pocula o dost menej ako zdravy, mlady clovek, ale aj tak to istotne vie potrapit.

No starsi ludia maju celkovo castejsie zdravotne problemy, som myslela, ze aj toto postihuje skor tu starsiu generaciu ako mladsiu.

Práveže vôbec to nie je nejak vekovo dané, nakoľko sa to odvíja od veľa faktorov. Prihodiť sa ti to môže aj po akejkoľvek chorobe, a to ani nemusí byť nejak závažná, ale to pískanie môžeš istý čas počuť aj po preliečení.

takze aj ked sa uplne vyliecis, toto stale mozes v hlave pocut? alebo teda v usiach? neviem ako to presne je. :roll_eyes:

Mozes, ano. Niekedy aj zopar mesiacov to moze trvat takato neprijemnost :slight_smile:

No dievčatá, u mňa to začalo včera. Teda aspoň včera som to spozorovala, predtým som si to v živote nevšimla, ani som netušila, že by som to mohla mať aj ja. :unamused: Ale to bolo len také chvíľkové, keď som si ľahla do postele, ale za to celkom silné. Potom to prestalo samé od seba.

Tak pokial to netrvalo dlho a uz sa to nevracia, tak by som to asi neriesila. Ci mala si to odvtedy znova?

…no tak to ja by som teda rozhodne riesila… vsak to clovek nevie, ci sa ti take daco nemoze nahodou aj vypomstit alebo co…takisto to mas aj pri chripke alebo akejkolvek inej chorobe, ktoru dostatocne nepreliecis…

Ale ty mozes mat pocit, ze si tu chorobu dostatocne preliecila a riadne vylezala a opak je pravdou velakrat :wink: Tiez som sa takto oklamala zoparkrat, potom sa mi choroba velmi rychlo vratila, ale aha, som tu, zijem, musim si zaklopat, zatial nemam teda ziadne trvale nasledky nedoliecenej choroby.