Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Možno sa spýtam od veci, to mi len tak napadlo, ale nebude táto “diagnóza” alebo čo to vlastne je spôsobovaná aj imunitou? Že keby troška tú svoju imunitu podporím, tak je menšia šanca, že sa mi to prihodí?

podla mna nie je vseobecne od veci tu imunitu niecim podporit preventivne, rozhodne tym nic nepokazis, len ziskas.

To veru nie je naskodu, ale ci ti to realne zabezpeci, ze ten tinnitus mat nebudes, to je otazne :slight_smile: Kazdopadne, to asi nezistis :smiley: A preco sa toho vlastne obavas? Preco by si to mala mat zrovna ty? Aj ked vzhladom na to, kolko ludi to ma a ani to nejak extra nevnimaju, tak by to nebolo nic vynimocne. :slight_smile:

ale vsak co z toho robite taku vedu? vsak tinitus absolutne neboli :slight_smile: maly sum este predsa nikoho nezabil.

nikto ani netvrdi, ze je to zivotu nebezpecne :smiley: ale tak hadam je uplne prirodzene, ze ked sa ti s telom vseobcene deje nieco, co sa bezne nedeje, tak to dako riesis.

Niekedy to človek možno ani nepostrehne, nezbadá, keď je proste v jednom kole :wink: V strese, neustále kopec práce atď. Mala som aj ja takéto obdobie, viem, že to nie je dobré pre zdravie ani psychické a ani fyzické, to som si uvedomila až neskôr.

No ja toto ozaj dôverne poznám. Keď mám stres z práce, tak to potom prenášam aj domov a potom som celkovo taká, že radšej sa so mnou ani nerozprávajú pre istotu :rofl: Akože nemávam to stále takto, ale mávam také obdobia a neviem proti tomu vôbec nijak bojovať.

Ja to pocitujem takmer kazdy vecer. Stresy, bolesti hlavy a celkovo aj z tej unavy uz som taka mimo, ze dovidenia. Aj by som rada citala, lebo to proste milujem a zvykla som po veceroch citavat, je to pre mna relax, ale skrz celkove to vycerpanie uz to akosi nedavam.

bolest hlavy a piskanie v usiach su ale dve rozne veci. ale tak myslim si, ze v oboch pripadoch to citanie akosi neprichadza do uvahy. :no_mouth: aspon ja osobne som taka, ze potrebujem absolutne sustredenie, ticho a klud, inak nedokazem precitat nic a citam kazdu vetu dvakrat. mozno to ma niekto inak, takych ludi obdivujem :sweat_smile:

myslim si, ze sa da na to aj zvyknut :slight_smile: ze to uz proste nejak po case prestanes vnimat.

len je otazne, ci si na to realne zvyknut chces :smiley: mna by to teda otravovalo. a su chvile, kedy to vnimas viac, proste v tom najvacsom tichu napriklad.

toto som maval, ked som robil v fabrike. tam sme nepoculi ani vlastneho slova. to bolo strasne. vlastne, cudoval by som sa, ak by niekto stadial odisiel bez nejakej ujmy, lebo tam na to prostredie teda absolutne nedbali po nijakej stranke.

vsak a dake chranice na usi, to ste vobec nedostali? to je potom aj namieste dat nejaky ten podnet inspekcii :slight_smile: to bez debaty.

Podnet môžeš dať, ale následky to istotne mať bude :slight_smile: Proste dlhodobé hlučné prostredie sa na tebe podpíše, to je jasné. Tam môžeš robiť čo chceš :slight_smile: A ak ti zamestnávateľ nedodá nejaké chrániče uší, tak si ich zaobstaraj sám, veď ide o tvoje vlastné zdravie, v tom ti jednoznačne zabrániť nemôže. A ak áno, tak by som sa sťažovala :smiley:

sice som nepracoval v hlucnom prostredi ani raz (vdakabohu, dufam to tak aj zostane :smiley: ), ale to piskanie som mal po covide. tusim, ze aj na druhy den ako mi zostalo lepsie, tak som to spozoroval.

a to ta aj nejako bolelo alebo ozaj ti len piskalo v usiach? nemal si aj take cosi, ze si akoby pocul tep v usiach? ak chapes, co tym myslim :smiley:

toto mavam po nejakej fyzickej zatazi. ked to prezeniem s cvicenim napriklad, inak som to este asi ani nemala.

co nie je, moze byt :slight_smile: pri takejto diagnoze to moze prist zo dna na den a dovod nemusi byt jasne dany.

fuha, tak potom akoze chudaci doktori, ked maju na toto prist, co je vlastne podla tvojich slov prakticky nerealne. mne teda bolo aj u lekara povedane, ze je to jasne a ze to mam proste z covidu. viac som sa nedozvedel, ale tak ako vysvetlenie mi to celkom stacilo. :smiley:

ano, v podstate je to jedno, lebo je asi neskoro plakat nad rozliatym mliekom :smiley: a ovplyvnit sa to taktiez neda :slight_smile: ako to prislo, tak to aj odide.