Totálna gastrektómia

Už 14 rokov nemám žalúdok ani slezinu. Praskla mi cieva a keďže som o tom nevedela, tak mi krv tiekla pomaly do žalúdka a úplne mi rozleptala vnútornú žalúdočnú sliznicu. Až keď som skolabovala, tak ma doktori začali ratovať, no už bolo skoro neskoro. 5 hodín ma operovali a vybrali mi aj rozpadnutú slezinu. To všetko sa stalo pri hospitalizácii v nemocnici - operovali mi ženské veci. No a aby sa mi vplyvom ležania netvorili krvné zrazeniny, tak mi dali liek warfarin a nepoučili ma, že sa s týmto liekom nesmie jesť niektorá zelenina. Pretože to môže spôsobiť vnútorné a veľmi zákerné krvácanie, na ktoré sa dá i zomrieť, ak si to nikto nevšimne. Prejaví sa to veľmi nízkymi hodnotami krvného tlaku. Aj ja som mala pri rannom meraní nízky TK, ale sestrička tomu vôbec nevenovala pozornosť. Myslela si, že som si zle zapamätala nameranú hodnotu TK. Iba poznamenala, že ak by som mala naozaj taký nízky tlak, tak by som už nežila. No a ja som vlastne pomaly a bez akejkoľvek bolesti takmer vykrvácala. Priamo pod nosom zdravotníckeho personálu.
Hľadám niekoho, kto takto prišiel o žalúdok a slezinu. Je tu niekto s touto dg ? Chcem sa s takou osobou podeliť o skúsenosti z praktického života. Alebo poznáte niekoho vo svojom okolí ? Dajte mi prosím vedieť.
A rada pre všetkých: pri tabletkovej liečbe warfarínom sa PÝTAJTE na životne dôležitú formu diéty ! Vtedy sa nesmie napr. kyslá kapusta / mne stačil na spustenie krvácania segedínsky guláš na večeru - a ráno som už mala spomenutý veľmi nízky tlak, čiže som už krvácala ! /