Trápi Vás inkontinencia? – diel prvý: Typy inkontinencie

Inkontinencia býva definovaná ako samovoľný únik moču. Vyskytuje sa prevažne u starších žien v období menopauzy, môže sa ale objaviť aj u mladších žien alebo u mužov a detí. Inkontinencia celosvetovo postihuje desiatky miliónov ľudí a má rozsiahly ekonomický a sociálny dopad na celú spoločnosť



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10659-trapi-vas-inkontinencia-diel-prvy-typy-inkontinencie

Tak ja mám určite stresovú inkontinenciu : ( Už dlhší čas si všímam. že s tým mám problém. Začala som nedávno cvičiť a bolo to fakt nepríjemné. Na nete som si ale našla veľmi šikovné kegelové cviky a už som mala kúpený uroval manosa AKUT. Keď som si ale prečítala, že mi to môže začať zaberať až po niekoľkých mesiacoch (cviky) , tak som sa veľmi nepotešila, ale zasa mám pre seba motiváciu, že môžem cvičiť a mám dôvod :wink:

Som na tom rovnako ako katarína, taktiež mám stresovú inkontinenciu. Najprv som nevedela ani, že je to problém a že to má ako reálne svoj názov. Bola to pre mňa novinka. Začala som študovať čo to vlastne je. Najprv som narazila na kegelové cviky a tak som ich aj začala praktikovať. Snažím sa obmedziť alkohol, z čoho sú nešťastní chlapci z partie, lebo piatky boli naše :slight_smile: A teraz beriem taktiež uroval manosa Akut a musím povedať, že sa mi teda veľa krát nechce jednoducho ráno alebo večer vstať z teplej postele, chce to veľa premáhania jednoducho : (

Mne práveže jediné čo pomohlo bolo Ive inkontinstop, videla som reklamu ešte na českej stanici a kúpila si to u nás v lekárni a fakt som spokojná. Iné prípravky boli dosť slabé, necítil som veľké zmeny.

Som čítala na azete, že stresový inkontinenciu má až 49 % ženskej populácie na SK, tak to je ale celkom veľké množstvo. Akurát by ma zaujímalo, či tam rovno započítali aj ženy po prechode a po pôrode. Inak to nie je nič vtipné samozrejme a dosť som sa natrápila, kým sa to začalo meniť. Chce to prinášať pravidelnú obetu a premáhanie sa. V konečnom dôsledku ale je to úplne skvelý pocit a mám zo seba strašnú radosť. Veľmi mi pomohli kegelové cviky v kombinácii s uroval manosa akut. Jasné, že každému zaberie niečo iné, no ja som tá, čo má radšej probiotiká a prebiotiká, než nejaké hormóny alebo nedajbože antibiotiká.

Že by som už v tomto veku mala inko? Fúha, ale sedelo by to na tú stresovú, v poslednom čase mám stresu viac než dosť. Musím vygoogliť tie kegelové cviky, čo tu všetci radíte, však aj rada cvičím, ale očividne nespevňujem dostatočne panvu. No a ten uroval manosa akut to je ako čo? to sú antibiotiká alebo nejaké doplnky? Proti doplnkom nič nemám, sama používam aj C aj Mg, aj D :slight_smile:

Ja som trpela inko po pôrode, ale začala som užívať nehormonálny ive incontinstop a rýchlo to prešlo :slight_smile: