Tŕpne Vám ruka? Syndróm karpálneho tunela

Čoraz častejšie máte „mravčekov v ruke“? Inak povedané: pociťujete tŕpnutie ruky, stuhnutie zápästia, strácate cit a silu v ruke? Pravdepodobne môže ísť o ochorenie s názvom Syndróm karpálneho tunela.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5221-trpne-vam-ruka-syndrom-karpalneho-tunela

Ja spĺňam len ten posledný príznak, ktorý sa spomína v článku t.j. nestlačím prostredný prst v päsť. Je akoby napnutý a stuhnutý. Chodím od dverí k dverám po vyšetreniach, iba čo zo mňa vyťahujú eurá za vyšetrenia. Neviem, či tie poplatky sú legálne a ani neviem, ako sa im brániť. Už ma to stálo cca 24 € a stále neviem, čo s prstom. Je to na pravej ruke a dosť ma to trápi, lebo ako žena nemôžem mnohé veci poriadne urobiť.

ja som druhý deň po operácii ,mal som tŕpnutie prstov pravej ruky okrem malíčka a nedovrel som 4 prst do dlane. Navštívil som neurológa urobil mi RTG krčnej chrbtice , rtg lakťa . Po negatívnom výsledku mi urobil EMG vyšetrenie je to vlastne elektrické dráždenie nervov ruky a následne meranie vzdialenosti vzruchov v závislosti na čase . Zistili mi oneskorenú reakciu nervu ruky a indikovali mi sin.karpal.tunela. Spočiatku som bral lieky na dokrvovanie končatín, bral som vitamíny radu B chodil som aj na rehab. ale výsledok bol malý a preto som sa rozhodol pre operáciu nakoľko takzvané skákanie prstov do dlane neprestalo navštívil som MUDr.Cigaňáka z PD jeho špecializácia je chirurgia ruky. Operácia bola krátka momentálne mám bandáž ale bolesti pominuli .Doporučujem absolvovať spomenuté vyšetrenia ako aj navštíviť chirurga

zistili mi tiez pomocou emg vysetrenia tuto diagnozu.posledny mesiac sa mam lepsie lebo tie ruky tak nezatazujem ale obavam sa ze ked zacnem znovu normalne pracovat,problemy nastanu znovu.strata citu v prstoch,slabe ruky a hlavne bolesti.som za operaciu ale obavam sa tej nutenej pauzy po nej.som dost aktivny clovek a nicnerobenie ma zabija.dakujem.

Mame zistili syndrom karpalného tunela,nevieme kde sa máme obrátiť,má ísť na operáciu,poraďte dobrého odborníka.Sme z okresu PP,ale môže byť aj z KE.
Ďakujem!

Som po operacii lavej ruky uz mesiac. V oblasti op. rany je to stale bolestive a co ma trapi je to, ze ma ruka boli pri ohybe prstov /do prahu bolesti/ tak isto aj v zapasti a v ramene. Trpnutie mi prestalo. Neviem, ci je to v norme, alebo nieco nie je v poriadku. Operovali ma 25.11. a ja by som chcela ist po novom roku pracovat. Pracujem manualne, chytam do ruky 3 kg material. Kolko by som mala mat ruku nezatazenu? Poradte prosim.

Dobry den! Volam sa Jana Staronova. Som po operacii karpalneho tunela. Operovana som bola 21.4.2011. Presli tri mesiace po operaciii a nastupujem do prace. Moja praca je dost fyzicky tazka na ruky. Preto som do teraz bola na PN. Chcem informaciu ako si mam chranit tu ruku. Este je na dlani dost citliva. Mam pouzivat stahovaciu bandaz alebo mi poradte ako sa chranit. Za odpoved vopred dakujem, je to pre mna dolezite. Jana Staronova

Mal som celkom nevládne a necitlivé zápästie, že som nemohol pretočiť kľúč v zámke. Po rehabilitačke 1-om mesiaci magnetom, parafínom a ultrazvukom ma to začalo bolieť ešte viac. Noci boli len také v polospánku, pre bolesť. Dal som si na to na celú noc ruku do celofánového sačku, v ktorom bola na kašu rozmixovaná žihľava ešte pred kvitnutím a listy skorocelu. Skorocel môže byť aj ten plazivý so širokými listami. Ten rastie hojnejšie než skorocel kopijovitý. Žihľavy som dal 2 diely a skorocelu 1 diel. Premiešať, zabaliť. Na ďalší deň ma ruka záhadne prestala bolieť a cítil som v nej silu a cit. Zopakoval som to 5 krát každý druhý deň a každý druhý som si dával obklad na flanelovú handričku ricinového oleja. Aj po pol roku je to zatiaľ chvála Bohu OK. Nepoužitu rozmixovanu žihľavu a skorocel dať na viac dávok do mrazničky a je to.

Zabrať mohli aj tie predch. procedúry, hovorí sa, že kúpele zaberajú oneskorene, najskôr to bolí a potom prichádza úľava.

Tiez som mal problemy so zapastim a vyzeralo to na zapal karpalneho tunela. Jedna doktorka mi nakoniec odporucila BioAstin prirodny Astaxanthin. Po niekolkych tyzdnoch mi bolest polavila a teraz vyzera, ze nebudem musiet ist na operaciu. Myslim, ze ten astaxanthin naozaj funguje, beriem ho pravidelne a mozem vsetkym len odporucit. Maju ho na bioastin. sk

Dobry den, zistili my sin. karpal. tunela rozhodol som sa pre operaciu. chcel som sa opitat ci ste nemali nejake nasledky po operacii ci ste potom mohol normalne robit to co aj predtym. mam 26 rokov a bojim sa ci budem moct ist zase do prace vykonavam manualnu pracu. prosim poradte mi. vopred dakujem

Dobry den a ake mate davkovanie, teda kolko tabliet denne beriete. Ja mam tiez tento problem, a pocula som o tomto lieku a uvazujem ze to vyskusam. Dakujem

Dobry den, mala som podobné príznaky, kedže dlhé roky pracujem s počítačom. Po návšteve dokora mi bolo povedané, že ide o syndróm karpálneho tunela. Začala som o tom čítať viac a z vlastnej skúsenosti vám môžem povedať, že je dôležité používať prírodné bylinkové maste /kôry vŕby bielej, eukalyptu, mäty a aloe vera, zápastie príjemne schladia/. V tomto článku nájdete ďalšie info o liečbe a prevencii karpálneho tunela. Tak dúfam, že pomôže aj vám.

No ale pokiaľ má človek takú prácu kde to hrozí tak nikto mu nemôže zaručiť, že s amu to vyhne

uz som jeden krat bola na operacii karpalneho tunela a snad sa mi to uz nikdy nevrati… nebolo to prijemne…