Trvácnosť farbenia

Chcela by som sa vam zverit s mojim problemom a zaroven poprosit o radu. Asi pred mesiacom som si zafarbila vlasy odtienom do cervena, dlhotrvajuca farba. Prosim vas, ako dlho trva, pokym sa uplne zmyje? Chcela by som zas svoje povodne vlasy. A este otazka, za aky cas sa da naniest hena na vlasy po farbeni chemickymi pripravkami? Dakujem za prispevky do diskusie.

Dlhotrvajúca farba sa obvykle nikdy úplne nevymyje, záleží od kvality vlasov. V niektorých kaderníctvach vedia nejakým prostriedkom farbu z vlasov odstrániť, ale neviem presne ako to funguje. Najistejšie riešenie je nechať farbu odrásť, resp. ak je to možné pokúsiť sa farbu prekryť nejakou farbou podobnej Tvojej pôvodnej farbe (ale nenapísala si či máš tmavé alebo svetlé vlasy, takže neviem či je to u Teba možné). V každom prípade odstraňovanie farby odfarbovačom by som doma neskúšala a nechala by som to na nejakú schopnú kaderníčku.

Ja mam zas skusenost, ze sa mi vymyje aj dlhotrvajuca po case, ale inak plne suhlasim s prvou radou, ked ti zalezi na vlasoch, nerob si to doma. Ale zase ani kadernicky nie su vsetky dobre, po mojich zlych skusenostiach sa farbim sama a zatial ma ani nikto dobre neostrihal, len ja. Teraz chcem si doma skusit odfarbit najprv len pramienky ako som to videla u kadernicky tym modrym praskom, ale mozem si to dovolit, lebo aj ked pokazim, mne velmi rychlo dorastu vlasy a nezblaznim sa z nich, ked nie su superextra. Mne vlasy znicila kadernicka, ked mi davala prvu trvalu spalila mi celu hlavu a odvtedy mam redsie vlasy, ale odvtedy mi trvale urobili dobre. Horsie sa totiz nedalo.

Ja som si zafarbila vlasy na čierno - mala som takú orieškovo hnedú farbu. Neviem, či mi farba dobre nechytila, ale po týždni mi vidieť už dosť hnedých prameňov čo mi vadí. Čo mám urobiť, aby mi farba vydržala dlhšie?