Turnerov syndrom

Vite niečo o turnerovom syndrome?

Mám 24 ročnú dcéru s TS. Od 15 roku bola liečená rastovým hormónom. Vedľajšie účinky žiadne. V 12/008 ukončená právnická fakulta. Čo ďalej?

Ja mám 9-mesačnú dcérku s TS. Tiež by som sa o tom chcela dozvedieť viac, kedže lekári v mojom okolí o tom veľa nevedia - v podstate to ani nepoznajú.

Dobrý deň, mám 22 rokov a aj ja mám TS. Chcela by som sa spýtať, či všetky pacientky s touto diagnózou nemôžu mať deti. Existuje prípadne nejaká iná možnosť? Ďakujem.

Dobrý deň, mám 24 rokov a TS. Chcela by som prispieť a povedať, že TS sa netreba báť, nie je to choroba v pravom zmysle slova. Ak môžem niekomu poradiť, veľmi rada. Ako 9 ročnej mi povedali, že nemôžem mať dieťa, 8 rokov som sa liečila rastovým hormónom a tvrdím, že som v živote šťastná.

Pri klasickom, nemozaikovom TS 45,X sú ženy neplodné. Pri mozaikovom type 45,X/46,XX ak je línia normálnych buniek 46,XX dostatočná tak sa môže stať, že žena začne spontánne menštruovať. Ale obyčajne je potrebné oplodnenie darovaným vajíčkom.

Ahoj Daniela, tak to je super, že si mala možnosť liečiť sa rastovým hormónom. Pre mňa prišla liečba rastovým hormónom neskoro, takže som ho nebrala a preto meriam len 145 cm. Mladšie dievčatá s TS to už majú v živote našťastie oveľa ľahšie vďaka rastovému hormónu. Ja som to šťastie nemala.

Ahoj Michaela, ja si to uvedomujem, že som mala šťatie, ale vonkajšok nie je najdôležitejší, aj keď dnešná doba chce spraviť z každej ženy modelku. Aj keď máme TS, máme svoju hodnotu a kto to nevidí, nám za to nestojí. Určite máš krásne vnútro a srdiečko a to je oveľa viac, ako nejaké centimetre … pekný deň.