Umelé prerušenie tehotenstva - interrupcia - čo hovorí zákon?

Mam 56 rokov,pochadzam z 10 deti.My s manzelom sme vychovali 5 deti a nikdy by som nesla na interupciu.Ved 2 deti to nie je nic hrozne.Uvidite aku Vam to dietatko bude robit radost.Budem sa za Vas modlit kazdy den, aby ste sa spravne rozhodla - pre zivot dietata.Ved ak si myslite, ze to nezvladnete, tak ho nechajte narodit a dajte k adopcii.Kolko manzelstiev tuzi po dietati.Pozdravujem vas a budem velmi na vas mysliet.

Všetko čo som si tu prečítala mi nedáva veľa šancí ale aj tak sa skúsim spýtať. Prosím Vás keď mi niekto viete poradiť. Som asi v 14 týždni.Moja lekárka ale keď som bola na vyšetrení podľa jej výpočtov som mohla byť už v 2 týždni a neprišla na to že som tehotná a teraz zrazu taká vysoká gravidita ked už som to na sebe sama spoznávala. Užívala som veľmi veľa liekov na štítnu žľazu a iné s čím som spájala aj meškanie menštruácie. Prosím Vás je dáka šanca ešte niekde vykonať potrat alebo spôsob.

som 3-nasobna matka,mam 35r.,som tehotna a chcem podstupit interupciu,som po dvoch sekciach,licim sa na vysoky tlak a bola som na RTG,to som este nevedele ze som tehotná.je toto dostatocny dovod na interupciu

Myslím si,že to nieje dostatočný dôvod. Mám známu,ktorá sa lieči na reumu,srdcovú chorobu…a mala ťažký úraz ,ked spadla so schodov tak si zlomila rebrá a bola dva krát na rtg a narodil sa jej zdravý chlapec. Tiež zvažovala. Ak by bolo dieťatko poškodené následkom RTG,ja si myslím,že by ste už potratili. Dajte mu šancu. Aj vám ju dali. Počkajte na dalšie vyšetrenia a uvidíte. Držím palce.

Chcela by som sa opýtať či niekto neviete, aký je postup ak žena odmietne poučenie o možných rizikách interupcie. Môže jej ju lekár aj tak vykonať?

Zdravym, chcem sa Spytat ci sa moze vykonat interupcia
Ak s tym ako otec nesuhlasym?