Umelý kolenný kĺb

Po autonehode vo februári 2006 som utrpela dve zlomeninky v kolene, mám roztrhnutý predný krížový väz, meniskus, nejaký bočný sval a ešte niečo. Podrobila som sa 2 operáciám a pri poslednej 10/2007 som v papieroch zistila, že to bola revízna operácia. Teda nič mi nerobili, iba zistili to, čo bolo zistené na RTG a MR. Teraz čakám na termín operácie protézy. Aj tak si myslím, že to nevyrieši môj problém, lebo všetky väziva mám stále už druhý rok po úraze potrhané. Pri revíznej operácii v 10/07 však zistili, že čas urobil svoje a všetko zle pozrastalo tak ako bolo a preto mi navrhujú protézu. Kto za to môže? Kto mi spôsobil ujmu na zdraví?Som už dva roky práceneschopná pre bolesti a nestabilitu. Noha sa mi podlamuje a padám. Už neurobím ani krok na chodník, nezvládnem nerovný terén a o schodoch alebo aj miernom stúpaní ani nehovorím. Noha sa mi skladá v kolene ako skladačka. A lekári ma 5 roky liečia a nevedia si rady. Vraj mám koleno podľa nich pevné a plastika, ktorú mi mali ešte v minulom roku robiť, vraj nepomôže. Keď trvám na vyliečení a vrátiť mi koleno do stavu pred úrazom - predtým som problémy nemala - nevedia si rady. Teraz začali hovoriť o totálnej endoprotéze. Nemyslím si však, že to bude riešenie môjho problému. Už dva roky nie som schopná vôbec robiť a pritom tak veľmi chcem, lebo som podnikateľka bez akejkoľvek finančnej pomoci odkázaná na deti, čo mi je ľúto.

Myslím si, že keď máte takto doriadené koleno, nikto ho už nenapraví a nezreparuje a endoprotéza je jediné riešenie, ak chcete ešte niekedy chodiť, sú s nimi veľmi dobré skúsenosti. Kolenný kĺb je nosný kĺb v tele a nesie celú vašu váhu!

Ďakujem Vám za podporu. Konečne som sa dozvedela, že sú s tým dobré skúsenosti. Ešte raz ďakujem.

Moje kolená boli v hroznom stave. Prvú operáciu som odkladala. Druhú operáciu výmenu kolenného klbu už budem urýchlovať a prosiť, aby mi ju v rámci možnosti vykonali, čo najrýchlejšie. PO mesiaci ma zbavili aj paličky a mohla som si sadnúť aj za volant. Ďakujem prim. MUDr. Nečasovi z Martina za to, že mi vrátil chuť do života.

Dobrý deň, mám 33 rokov a som už tri roky po operácii totálnej endoprotézy, nemôžem si ju vynachváliť, ani neviem, že mám nohu. Operoval ma doktor Opatík, ktorý je podľa môjho názoru perfektný lekár s vynikajúcimi skúsenosťami.

Dobrý deň, ja mám ísť na operáciu nohy, nepoznáte nejaké dobrého doktora v Nitre? Že vraj tam je fajn primár. A nejaký doktor Košik, že fakt výborný doktor.

V dohľadnej dobe ma čaká operácia jedného kolenného kĺbu a čoskoro následne aj druhého. Vedel by mi niekto odporučiť dobrého operatéra v nemocnici v Bratislave na Šmidkeho?

Ahoj všetci. Mám 61 rokov a chystám sa na výmenu pravého kolenného kĺbu. Prosím o radu skúsenejších, či je možné po takejto operácii ešte riadiť auto? Mária

Ja som operáciu absolvoval 30. 8. 2010. Včera som bol po 3 mesiacoch na kontrole. Operovali ma v Topoľčanoch, primár MUDr. Hunák. Zahodil som barly, som veľmi spokojný. Mám 53 rokov. Konečne život bez bolesti. Prepustený som bol po 14 dňoch od operácie a na druhý deň teda po 15 dňoch od zákroku som šoféroval auto. Absolvoval som 10 dňovú rehabilitáciu a teraz si vybavujem kúpele. Na prvú kontrolu po 2 týždňoch, teda od operácie po 1 mesiaci, som odšoféroval auto sám tam aj nazad, čo je 320 km, bez problémov. Ja som absolútne spokojný a nemám zatiaľ žiadne problémy. Už ani nekrívam na nohu. Je to naozaj pre mňa malý zázrak. Srdečná vďaka celej ortopédii v Topoľčanoch.

Po rocnom cakani som uz definitivne zapisana na vymenu preveho kolenneho klbu. Doteraz som bola hrdinka, ale ked sa datum operacie blizi - objednana som na 22.2.2011 zacinam mat strach a obavy ako to dopadne. Uz teraz v noci rozmyslam ci to vobec zvladnem a ako to potom bude. Az niekto bol operovany v nemocnici v BB nech mi poradi. Dakujem

Dobrý deň, moja babka 67 ročná menili jej koleno a je už 3 mesiace po operácii a nevie poriadne ohnúť koleno, má ešte palice a nevie ísť ani poriadne po schodoch. Aké máte s tým skúsenosti?

Dobrý deň, mám 16 rokov a už mi hrozí operácia kolena, hrám už 5 rokov basketbal, ale nemyslím, že to mám z toho, lekár ma poslal na reumat. vyšetrenie a magnetickú rezonanciu a povedal keď to neprejde, tak nejaké “prestrihovanie” väzu, strašne sa bojím tej operácie, psychicky som na tom nie nejak dobre, tak stále len plačem, robili už niekomu túto operáciu? Ďakujem za odpoveď.

Treba intenzívne rehabilitovať, žiaľ bez rehabilitácie a cvičenia aj doma, sa stav sám od seba nezlepší. To, že ešte chodí o barliach, mi príde, ako najmenší problém. Podstatneé pre život, je koleno vystrieť, krčiť nohu v kolene cez 100 stupňov z hľadiska bežného života nie je nutné.

Vcera som bol u sukrom ortopeda, ten ma zacal psych. pripravovat na vymenu kolen klbu, ze mi uz nic ine nezaberie a povedal mi, aby som sa poponahlal, lebo nasa nova soc. vlada ide od noveho roku zaviest min. 400 eur poplatok za kazde koleno.