Unava na materskej dovolenke

Prosim poradte mi, som na materskej dovolenke s 10 mesacnou dcerkou a v poslednom case som dost unavena. Len by som spala a urobim doma toho velmi malo. Prosim poradte mi nejake vitaminy proti unave, ktore sa osvedcili. Aj ked si pospim 2 hodinky cez den, moc mi to nepomoze. Dakujem za rady.

Neberieš antikoncepciu? Aj to by mohol byť dôvod únavy. Skús si pridať Koenzým Q 10 tobolky, mňa to postavilo na nohy a oveľa lepšie som sa cítila.

Dakujem, Zuzka.

Ja by som skor odporucala trosku zmenit zivotospravu. Sama viem, ze ked som doma, a tiez ked vela toho neporobim, som unavenejsia ako ked mam aktivny den. Cize by som pridala viac aktivity a ovocie.

Ja byvam tiez casto unavena, ale vzdy az na vecer, chcem sa ist bavit s priatelom, ale akonahle niekam prideme, zacne sa mi zyvat a spala by som.

Mne takto zacal chronicky unavovy syndrom par mesiacov po porode, dufam, ze to nie je tvoj pripad. Sice je normalne, ze ked sa takto radikalne vsetko zmeni, ty sa nevyspis a si v strachu o male, ale ak to este potiahne dlhsie, urcite to nenechavaj len tak. Ja som sa spoliehala, ze to prejde a ze ved mam starosti, tak co sa cudujem, ale potom som sa z toho velmi tazko vyhrabavala.

Aj ja som bývala takto unavená, až mi zistili, že mám zníženú činnosť štítnej žľazy.