Únik moču občas...

Mám 50 rokov, posledné týždne ma trápi, že si občas cvrknem do nohavičiek. Som silnejšej postavy. menzes už nemám… podľa mna prechladnutá nie som. Niekedy cítim zrazu taký tlka a neviem tomu zabrániť, aby ked len kvapôčka ale nevyšla. Začala som preštudovať Kegelove cviky a došla som na to, že neviem až tak na stopercent stiahnuť tam tie svaly. Čo by ste poradili, dá sa nejakým výživovým doplnkom posilniť panvové dno či svaly? Dúfam, že sa to nejka dá obmedziť, ten nepríjemný stav aj bez operácie. Každopádne ďakujem za užitočné rady a skúsenosti.

To je normálne buď po porode, alebo po tej 50tke. Mama to tiež mala, skús Ive inkontinstop na to. Je to nehormonálne a ide len o výživový doplnok. Mamina ho užívala a jej pomohol :slight_smile:

Normálne to síce je po 50tke a po pôrode, ale stáva sa to aj mladším ženám, ktoré ešte nerodili. Veľa žien odporúča Kegelové cviky. Je to na dlhý proces ale predsa to pomáha :wink: Záleží aj štádium tohto úniku moču. Ja som s tým mala problémy kvôli prechladnutiu. Našla som si na nete rôzne odporúčania a kegelové som začala veľmi používať. Chce to veľa presviedčania, ale je to super. Musela som obmedziť kávu a začať piť min. 2 litre vody, čo v zime bol dosť problém. Brala som aj tekvicové tabletky a pomohli. Ono fakt veľmi záleží od štádia, lebo sa mi marí, že v jednom článku čo som si čítala, tak hovorili aj o operácii, ale už tých článkov som prešla toľko, že link asi nedohľadám : ( Ale boli tam aj pravidlá, čo je potrebné urobiť pre to, aby sa pohlo s týmto problémom. Tak skús vygoogliť :wink: Článkov je na internete viac než dosť - ver mi :slight_smile:

Urob si kazde rabno cesnakovy odvar alebo cibulovy, preced a stavu vypi. Na lepsiu chut pridaj kvapky citrona a lyzicu medu. Pomaha tiez ranna kava s trochou
kakaa na varenie.

Ahoj, ďakujem za dobre mienenú radu, bohužiaľ nemôžem ani cesnak -tlak, ani cibuľu - chuť. takže preto používam uroval manosa akut alebo tekvicové tabletky. Kegelové už cvičím viac menej zo zvyku a aj to je super, lebo si nahováram, že musím cvičiť kvôli zdraviu. Keby som to chcela kvôli tomu, že chcem spevniť svaly, vydrží mi to tak týždeň maximálne :smiley: V poslednom čase som veľmi lenivá :smiley:

Najllepsie pomaha platok cerstveho zazvoru a zapit cajom.

To je v tom veku úplne normálne no nie?