Union zdravotná poisťovňa, a.s.

Aké sú Vaše skúsenosti s touto zdravotnou poisťovňou?



Návštevníkov bude zaujímať najmä:

  • úroveň zdravotnej starostlivosti
  • komunikácia (telefonická, e-mail, osobný kontakt)
  • ako si plnia záväzky, ak ste poskytovateľ zdravotnej starostlivosti
  • ďalšie užitočné informácie pre návštevníkov

Okrem pravidelného avizovania termínov preventívnych prehliadok by sa mohli uberať aj smerom avizovania povinností a oznamovania zásadných zmien, pretože sa potom stáva, že človek zabudne zaplatiť spraviť zopár odvodov a miesto toho, aby sa mu zaslal email, že na to zabudol, tak mu na konci roka príde pozdrav s pozvánkou na súd, Unioňáci, skúste sa nad tým zamyslieť.

Na zastávke MHD ma zastavil taký milý pán a pýtal sa ma, či už mám zdravotnú poisťovňu vybratú. Tak som sa len zo zvedavosti opýtal, že nie, čo mi ponúkne a on spustil, že prichádza na trh nová najlepšia poisťovňa, ktorá sa bude konečne starať o ľudí viac, ako tie štátne (a podobné dristy). Mňa by strašne zaujímalo, že keď mi on predá / sprostredkuje takéto poistenie, koľko za mňa dostane, a kto vlastne zastrešuje týchto mladíkov. Či sú to samotné poisťovne, alebo sú to nejaké agentúry.

Zdravím, niektoré zdravotné poisťovne využívajú služby maklérskych sietí, ako sú OVB, FinCo a ďalšie a prostredníctvom nich sa dostávajú priamo k ľuďom. Za sprostredkovanie dostávajú sprotredkovatelia províziu, ktorá je odstupňovaná podľa počtu uzavretých zmlúv, podľa mojich informácií sa pohybuje niekde okolo 500-1000 Sk za zmluvu. Veď nech sa vyjadria samotní makléri s presnými číslami… ;o)


Michal, mylite sa…

Cieľová skupina / Výška provízie na 1 osobu (Sk)

Mládež do 18 rokov / 1.000

Osoby vo veku 18-50 rokov / 2.000

Osoby nad 50 rokov / 500

Moje skusenosti su zatial len negativne. Pridem k lekarovi, on mi oznami, ze z Union z.p. nema zmluvu a ak si to zaplatim, tak ma osetri a potom si to mam vybavit s poistovnou, alebo si mam najst ineho lekara. Zatial som sa stretol s jedinym lekarom, ktory ma s Union z.p korektne uzavretu zmluvu (to som navstivil obvodaka, internistu, chirurga a rehabilitacie). Takze velka reklama a skutek utek. Ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju.

Ked som si uzatvarala poistenie s Unionom, vratila som sa po troch rokoch z Ceskej republiky, dostala som referancie, ze je pre Bratislavu najlepsia, a teraz? Si to mozem ist rovno asi hodit z mosta, lebo mat Union je ako nemat poistenie zdravotne a rovno mozem chodit k sukromnikom, mam ist na operaciu, ktora stoji okolo 100 000 korun, a samozrejme Union nema zmluvu ani s takou nemocnicou ako su Kramare, takze si to musim zaplatit sama, a oni mi potom preplatia mozno 70 percent, a to nie je iste, kazdopadne rozhodla som sa podat staznost a radim tak kazdemu, lebo podla zakona ma poistenec pravo na bezplatnu zdravotnu starostlivost!

Moje skúsenosti sú otrasné! Vôbec Ste pri uzatváraní zmúv neupozornili Vami nachytaných poistencov, že majú zamestnávateľovi oznámiť, že sa prepoistili, aby ich títo mohli z pôvodnej poisťovne odhlásiť. Na internete som si zistila najbližšiu pobočku v Žiline, strávila som veľa času telefonovaním, pretože sa mi nedali stiahnuť tlačivá na prihlášky. Jeden odkazovač odkazoval na druhý, poslala som i fax - bez odozvy a obdržania potrebných tlačív. Podarilo sa mi zachytiť nejakú referentku v Bratislave, ktorá sa obťažovala a tlačivá poslala, ale nie v požadovanom množstve, keď chceš, nafoť si … Som zvedavá, ako sa zachovajú tie poisťovne, kde boli neskoro doručené odhlášky … Určite budú penalizovať. Keď Ste nastupovali, ako “super” poisťovňa, mali Ste to robiť dôsledne, aby neboli problémy. Nachytali Ste množstvo ľudí - myslím, že na peniaze, ľudí, ktorí nepoznajú zákon a nevedia, čo majú robiť. A zamestnávateľ tiež nemôže predpokladať, čo sa zrodí v hlave zamestnanca. Nabudúce to zakomponujem do pracovnej zmluvy.

Ja tuto poistovnu neodporucam, dceru som dala do tejto poistovne, lebo mi slubovali, ze jej poistovna preplati 70 percent z ceny vakciny proti rakovine krcka maternice a tak som dceru samozrejme po osobnom overeni prehlasila do Unionu, zial to som robit nemala, ked vtacika lapaju, pekne mu spievaju, nic z toho nebolo a o jednani so mnou ani nehovorim, jednoducho nemam slov a ludia, ktori premyslate nad Unionom, nerobte to, robia si len reklamy, ale skutky fakt ziadne, mali by sa nad sebou zamysliet.

su to skurveny vyjebanci!!! sorry za moj slovnik, ale to aky su skurveny a vyjebany mi zerie s penazenky,,, neodporucam tuto poistovnu!!!!!! v kancelarii vam povie kazdy nieco ine a ak im uverite tak potom exekucia, alebo absolutne poplatky,,, neviem ci otom to nieje ich biznis cim viac ludi nalakat a ojebat,,, v unione tym najvysim prajem aby vas klepalo!!!!!! tak ako slusneho cloveka klepe za vas skurveny vyjeb.