Union zdravotná poisťovňa, a.s.

(Michal) #1

Aké sú Vaše skúsenosti s touto zdravotnou poisťovňou?

Návštevníkov bude zaujímať najmä:

• úroveň zdravotnej starostlivosti
  • komunikácia (telefonická, e-mail, osobný kontakt)
  • ako si plnia záväzky, ak ste poskytovateľ zdravotnej starostlivosti
  • ďalšie užitočné informácie pre návštevníkov

(Lolo) #2

Okrem pravidelného avizovania termínov preventívnych prehliadok by sa mohli uberať aj smerom avizovania povinností a oznamovania zásadných zmien, pretože sa potom stáva, že človek zabudne zaplatiť spraviť zopár odvodov a miesto toho, aby sa mu zaslal email, že na to zabudol, tak mu na konci roka príde pozdrav s pozvánkou na súd, Unioňáci, skúste sa nad tým zamyslieť.

(Otazka) #3

Na zastávke MHD ma zastavil taký milý pán a pýtal sa ma, či už mám zdravotnú poisťovňu vybratú. Tak som sa len zo zvedavosti opýtal, že nie, čo mi ponúkne a on spustil, že prichádza na trh nová najlepšia poisťovňa, ktorá sa bude konečne starať o ľudí viac, ako tie štátne (a podobné dristy). Mňa by strašne zaujímalo, že keď mi on predá / sprostredkuje takéto poistenie, koľko za mňa dostane, a kto vlastne zastrešuje týchto mladíkov. Či sú to samotné poisťovne, alebo sú to nejaké agentúry.

(Michal) #4

Zdravím, niektoré zdravotné poisťovne využívajú služby maklérskych sietí, ako sú OVB, FinCo a ďalšie a prostredníctvom nich sa dostávajú priamo k ľuďom. Za sprostredkovanie dostávajú sprotredkovatelia províziu, ktorá je odstupňovaná podľa počtu uzavretých zmlúv, podľa mojich informácií sa pohybuje niekde okolo 500-1000 Sk za zmluvu. Veď nech sa vyjadria samotní makléri s presnými číslami… ;o)

(Edo) #5

Michal, mylite sa…

Cieľová skupina / Výška provízie na 1 osobu (Sk)

Mládež do 18 rokov / 1.000

Osoby vo veku 18-50 rokov / 2.000

Osoby nad 50 rokov / 500

(Juraj) #6

Moje skusenosti su zatial len negativne. Pridem k lekarovi, on mi oznami, ze z Union z.p. nema zmluvu a ak si to zaplatim, tak ma osetri a potom si to mam vybavit s poistovnou, alebo si mam najst ineho lekara. Zatial som sa stretol s jedinym lekarom, ktory ma s Union z.p korektne uzavretu zmluvu (to som navstivil obvodaka, internistu, chirurga a rehabilitacie). Takze velka reklama a skutek utek. Ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju.

(Lucia Fabišíková) #7

Ked som si uzatvarala poistenie s Unionom, vratila som sa po troch rokoch z Ceskej republiky, dostala som referancie, ze je pre Bratislavu najlepsia, a teraz? Si to mozem ist rovno asi hodit z mosta, lebo mat Union je ako nemat poistenie zdravotne a rovno mozem chodit k sukromnikom, mam ist na operaciu, ktora stoji okolo 100 000 korun, a samozrejme Union nema zmluvu ani s takou nemocnicou ako su Kramare, takze si to musim zaplatit sama, a oni mi potom preplatia mozno 70 percent, a to nie je iste, kazdopadne rozhodla som sa podat staznost a radim tak kazdemu, lebo podla zakona ma poistenec pravo na bezplatnu zdravotnu starostlivost!

(Božena Ondrejková) #8

Moje skúsenosti sú otrasné! Vôbec Ste pri uzatváraní zmúv neupozornili Vami nachytaných poistencov, že majú zamestnávateľovi oznámiť, že sa prepoistili, aby ich títo mohli z pôvodnej poisťovne odhlásiť. Na internete som si zistila najbližšiu pobočku v Žiline, strávila som veľa času telefonovaním, pretože sa mi nedali stiahnuť tlačivá na prihlášky. Jeden odkazovač odkazoval na druhý, poslala som i fax - bez odozvy a obdržania potrebných tlačív. Podarilo sa mi zachytiť nejakú referentku v Bratislave, ktorá sa obťažovala a tlačivá poslala, ale nie v požadovanom množstve, keď chceš, nafoť si … Som zvedavá, ako sa zachovajú tie poisťovne, kde boli neskoro doručené odhlášky … Určite budú penalizovať. Keď Ste nastupovali, ako “super” poisťovňa, mali Ste to robiť dôsledne, aby neboli problémy. Nachytali Ste množstvo ľudí - myslím, že na peniaze, ľudí, ktorí nepoznajú zákon a nevedia, čo majú robiť. A zamestnávateľ tiež nemôže predpokladať, čo sa zrodí v hlave zamestnanca. Nabudúce to zakomponujem do pracovnej zmluvy.

(Sylvia Kerteszova) #9

Ja tuto poistovnu neodporucam, dceru som dala do tejto poistovne, lebo mi slubovali, ze jej poistovna preplati 70 percent z ceny vakciny proti rakovine krcka maternice a tak som dceru samozrejme po osobnom overeni prehlasila do Unionu, zial to som robit nemala, ked vtacika lapaju, pekne mu spievaju, nic z toho nebolo a o jednani so mnou ani nehovorim, jednoducho nemam slov a ludia, ktori premyslate nad Unionom, nerobte to, robia si len reklamy, ale skutky fakt ziadne, mali by sa nad sebou zamysliet.

(katarina) #10

su to skurveny vyjebanci!!! sorry za moj slovnik, ale to aky su skurveny a vyjebany mi zerie s penazenky,,, neodporucam tuto poistovnu!!!!!! v kancelarii vam povie kazdy nieco ine a ak im uverite tak potom exekucia, alebo absolutne poplatky,,, neviem ci otom to nieje ich biznis cim viac ludi nalakat a ojebat,,, v unione tym najvysim prajem aby vas klepalo!!!!!! tak ako slusneho cloveka klepe za vas skurveny vyjeb.