Upchaty nos, bolesti nosa a tvare, tlak v nose

Poradi mi niekto, co by som mala robit, uz som z toho zufala, mam stale upchaty nos, mam tlak v nosnych dutinach a ukrutnu bolest az kluvanie do nosa a celustnych dutich a do celej tvare. Snimok dutin je dobry, vytery tiez. Od novembra som uzivala antibiotika, ale nic mi to nepomohlo, moje problemy stale pretrvavaju pred 2 dnami som dobrala dalsie antib. Bola som aj na kontrole na krcnom a vsetko mam dobre, co je to? Co mam robit? Aj teraz mam ukrutne kluvanie do nosa a tvare a upchaty nos. Poradte mi prosim. Dakujem.

Tvoje problemy mozu byt alergickeho povodu.

Od tej bolesti zabudla som uviest, ze som absolvovala vsetky alergologicke vysertenia, presla som aj testovanim a vsetko je v poriadku, alergologicka mi nedala lieky, len sprej do nosa, aby som si ulavila /aj ten mi nic nerobi, stale mam upchaty nos aj po uziti spreju/ absolvovala som aj zubne aj to je OK a bolesti stale pretrvavaju /je mi s toho nanic/. Jerry, dakujem za radu, s pozdravom Lenka.

Lenka, neviem odkial si, ale chcelo by to jedno kvalitne ORL vysetrenie.

Som z Kosic. V novembri 2008 som bola na lieceni v Kovaovej a od vtedy mam tieto problemy, nemozem sa z toho dostat.

Mám presne rovnaké príznaky. Ako si na tom? ORL, Alergo, Zubné - všetko mám v poriadku. Musím ísť na neuro a bojím sa, že to je niečo vážne.

Ahoj, hladala som na nete info o upchatom nose a nemohla som uverit, ze som nasla presne niekoho, kto trpi/el presne rovnakymi priznakmi ako mam ja. Brala som uz troje antibiotika, nepomohli, potom som bola na ORL tam mi povedala, ze to bude bud alergia alebo chronickeho razu. Dala mi uzivat protialergicke lieky na pol roka a sprej tiez aj proti alergii do nosa. Spociatku som mala pocit, ze mi to zabralo, ale teraz je to opat rovnake. Velmi pochybujem o tom, ze je to alergia (nikdy som alergiou netrpela ani nikto z rodiny) a teraz v tomto obdobi sa priznaky alergie neprejavuju tak casto, len v ojedinelych pripadoch… Tazkosti mam uz treti mesiac a som uz z toho aj velmi podrazdena, neda sa mi dychat poriadne nosom (niekedy vobec), nemozem sa vysmrkat, boli ma z toho aj hlava a niekedy mi zalhane v usiach. Uz sa z toho asi zblaznim a zacinam mam aj pocit, ze je to nieco vaznejsie, prosim Ta porad, ako si sa z toho dostala ty, resp. co ti pomohlo. Medzicasom som bola aj v ramci alternativnej mediciny na vysetreniach, kde mi naordinovali vitaminy, ktore mi pomohli zbavit sa kasla z velkej miery, ale ten nos nie. Naparovanie mi vobec nepomaha, to je este horsie, nakolko sa nenadychnem. Brala som aj volne predajne lieky ako Olynth a pod. a nic, na minutu pomohlo, co som sa vysmrkala a o chvilku to iste. Uz sa toho vazne bojim, lebo vidim, ze je to horsie a horsie. Uz som marodila tri tyzdne - na PN a priznaky mam tri mesiace, mala som aj zvysenu teplotu, no ale nemozem si dovolit chodit tak casto k lekarke kvoli praci a navyse, ked vidim teda, ze sa neliecim (brala som aj sirokospektralne antibiotika na zapaly nosovych a prinosovych dutin, na priedusky a pod). Z hlboka sa ani nemozem nadychnut, jedine ustami. Pomoz prosim Ta, ak vies ako.

Mam asi podobne priznaky, na ORL som isiel s tym, ze mam neustale upchatu jednu dierku v nose (bud lava alebo prava - striedalo sa to, no vzdy bola jedna upchata) a v pravej nosnej dierke som mal casto suchy zakrvaveny hlien. Beriem lieky uz treti mesiac a moc sa to nemeni, niekedy mam aj taku bijucu bolest z nosa do hlavy a casto aj problemy so sustredenim sa na nejaky bod. Vidim ale velmi dobre aj ostro. Zacinam mat obavy, ci to nie je nieco s mozgom. Uz som sa na ORL pytal aj na CT, ale povedal mi, ze este skusime lieky a potom uvidime.

Ahoj. Chcem poprosiť o radu, stále alebo často mám upchatú ľavú dierku nosa a stalo sa mi to, že pred troma dňami som sa ráno zobudila a nemohla som sa dotknúť kosti nosa. Tá kosť sa mi zapálila a opuchla mi z ľavej strany davala som si na to alpu, mentolovú masť, Olynt1 deň potom som si nasadila Bioparox, dnes druhý deň a pri tom som nebola ani nachladnutá ani nemám nádchu. Akurát mi sem tam vytečie len taká vodička asi mi to vyvolá ten Bioparox a neviem či si s ním viac neublížim. Dierku mám stále upchatú, bolí ma už celá hlava, nosová kosť akokeby mi hnila ani dotknúť, bojím sa ísť na ORL, aby mi to neprepichovali. Zuby mám v poriadku a nádchu som mala naposledy asi pred 2 rokmi. Poradte mi prosím, čo mám robiť, dakujem.

Ahoj. Treba určite ísť na ORL - mala som podobné problémy a až na CT mi zistili polypy v nosových dutinách.

Podobne som mal aj ja, spuchnute a zapchate sliznice. Najprv preplachnut a trosku spriechodnit nos. a potom som nasadil volnopredajny Bioparox (citaj navod! ) , a za 4 dni to preslo. pravdepodobne to bol skryty zapal v dutine nosnej. potom sa mi ulavilo. Spustacom zapalu bol ladovy napoj, trapil som sa cely mesiac.

Ja to mám už roky. Jediné čo odporúčam je Selko. Vydrží to asi rok, možno dlhšie. Inak sú aj injekcie Diprophos, jedna na mesiac a si OK ale nesmú sa brať veľa. Selko je dlhodobejšie riešenie a vôbec ma to nebolelo, lebo to umrtvia tampónom v anestetiku. Elektrokoagulácia (Selko) (výkon, pri ktorom sa elektrokoagulačnou ihlou popáli podslizničné tkanivo zväčšených dolných nosových mušlí, čím sa zmenší ich objem a zlepší sa dýchanie nosom pri chronickej hypertrofickej nádche)

Ja som maval pravidelne upchaty nos v obdobi august-september. pomohlo mi otuzovanie - sprchovanie studenou vodou, najskor nohy do vysky bruccha a potom cele ruky, ramena pazuchey a kratsie krk (pozor dhsie moze sposobit seknute v chrbtici)

Ja som maval pravidelne upchaty nos v obdobi august-september. pomohlo mi otuzovanie - sprchovanie studenou vodou, najskor nohy do vysky bruccha a potom cele ruky, ramena pazuchey a kratsie krk (pozor dhsie moze sposobit seknute v chrbtici)

Http://goodnature.sk/kurkuma-a-zazvor-k16

Ja nezvyknem mávať často upchatý nos, ale keď predsa sa podarí tak kupujem v lekárni Stop nádcha sprej, asi najlepší sprej aký som skúšala. Podľa švajčiarskej receptúry a krásne uvolňuje nos.

Mne pomohol med zmiesany s citronovou stavou a troskou chrenu. Na uvolnenie dutin pomaha nahrievanie infracervernym svetlom. Najvecsiu silu ma paralen 500.

Ahoj Lenka,
presli ti tie bolesti dutin? Ako si to poriešila…

Ja som boal kvoli krivej prepazke a opakovanym nadcham na operacii. Absolvovala som septoplastiku a turbinoplastiku. Dolho som sa operacii vyhzbala, ale teraz nelutujem. Zlepsila sa mi kvalita zivota. Brala som wobenzym a rychlo som sa dala dokopy. Uz o dva tyzdne som bola opat v praci

Ahoj Lenka,podobny problem ako mas ty mam aj ja,a to mi mozno nebudes ani verit,ale mam ho uz 31 rokov.Ako 13 rocny som prechladol v zime roku 1985 a od tej doby akokeby utalo.Sice teraz uz nemam bolesti oci a hlavy take vyrazne,ale problemy s dychanim v noci stale pretrvavaju,rano nie som dostatocne oddychnuty,som nekoncentrovany a v hlave mi neustale sumi,objavilo sa aj,v poslednej dobe,pichanie v srdci.Uz 30 rokov hladam sposob kde a ako sa z toho dostat a dosiel som na to.Podobne ako aj ty aj ja som hladal na nespravnom mieste a doveroval som tym nespravnym ludom,ktori mi nevedeli pomoct a dokonca ma povazovali za simulanta a ze si vymyslam.Velmi som bol z nich sklamany a chcelo sa mi zomriet.Nevedel som sa tesit zo zivota,ale napriek tomu som sa rozhodol bojovat.

A teraz k tomu podstatnemu : Tvojim problemom podla mna,ale urcite nielen podla mna, nebude nejaky obycajny zapal,zdurenie nosnej slyznice,ale dozaista PARAZITY mikrofilarie po slovenski VLASOVCE a ktovie co este.tych parazitov je vela druhov.Ziju nerusene v tele,rozmnozuju sa a mi o nicom nevieme,az jeden KRASNY DEN o sebe po case daju citelne znat. Su lekari/lekarky,ktori sa tym zaoberaju a vedia tieto parazity ucinne zneskodnit.Po ich zneskodneni sa stratia vsetky negativne priznaky tvojej nemoci. Mudr. Maria Falatova je jedna z mala lekarov,ktori sa zaoberaju riesenim problemov,s ktorimy si bezni lekari nevedia dat rady,ba dokonca tvrdia,ze" vam nic neni ".Vraj uz pomohla vela ludom,co mali podobne problemy ako ti.
Adresa a telefon : Mudr. Maria Falatova
Hurbanova 20
Prievidza T.c. : 0905333541
P.S. : Treba robit presne to co ti ona povie.Liecba trva niekedy az 3 mesiace pri vaznejsich chorobach aj viac.Zabudni na klasicke metody,tie ti nikdy trvale nepomozu.Prajem ti vela stastia a TRPEZLIVOSTI.