Úplatky na Kramároch

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či by mi mohol niekto poradiť, koľko sa cca. dáva všimné na neurochirurgii. Keďže som nedal, tak ma po niekoľkých týždňoch poslali domov s tým, že treba byť trpezlivý. Ďakujem p. “doktorom”, že tak sociálne cítia.

No aspoň ste ušetrili. Prd deravý im treba! Veď majú výplaty za svoju prácu a keď sa im vidí málo, nech idú robiť niečo iné! Som zásadne proti úplatkom a keby sa mi dostal do cesty nejaký takýto jedinec, udám ho! Len mne sa asi vyhýbajú, síce som ešte nič neriešila - so zdravím vďaka Pánu Bohu!

Mila Slavka, bud rada, ze si nic neriesila, no mozno keby islo napriklad o zivot tvojho dietata, si si ista tvojim nazorom?

Čo sa týka úplatku, som si na 100% istá, to si buď istá a je mi jedno, či sa jedná i moje dieťa! Len hyena otŕča vrecká. Pokiaľ budem neplatič, darebák a pod. a nebudem odvádzať do poisťovní, nech sa páči, budem platiť v hotovosti, ale pokiaľ som platič a odvádzam dane, je to len medzi poisťovňou a zdrav. zariadením. Pokiaľ budem chcieť nadštandardné služby, ok priplatím si, ale dostanem potvrdenie za to, čo som platila a koľko! A ako vidím, treba trestať nielen tých, čo berú, ale i tých čo dávajú! Nemám na mysli dezert a kávu za ochotu napr. sestričkám, ale mám na mysli celoživotné úspory nejakej babky, ktorá má nárok na bezplatnú liečbu a “PÁN DOKTOR” jej vysvetlí, že taká operácia v zahraničí stojí i 2000 € ! Tak mu babka v obálke tie peniaze dá… lenže v zahraničí má v nemocnici iný štandard za tie peniaze! Hnus a nemením názor ani v prípade, že by mi išlo o dieťa! Verím, že je dosť lekárov, ktorým stačí i vďačné slovko ďakujem! Mám takú skúsenosť, ked ma sestrička upozornila, aby som dotyčnému lekárovi nedávala peniaze, lebo ma vyhodí a veru dnes je z neho prednosta kliniky! A žije - sranda nie? Neumrel bez úplatku.

Slávka má pravdu, treba trestať aj tých, čo dávajú úplatky, ale to aj vidno ako sme tu na tom, nepočul som ešte o prípade, keby lekár nahlásil pacienta za dávanie úplatku. Bohužiaľ je to smutné, lebo aj takýto exemlpárny trest by bolo potrebné medializovať.

Keby sa bežní ľudia báli dávať úplatky, tak by to bolo jednoduchšie, lekári sa báť nemusia, tí majú “kontrolu” nad zdravím dotyčného, báť sa nemusia, škoda, že to nikoho nenapadlo, zamerať sa na tento problém z opačnej strany.

Realita je krutá, z vlastných skúseností, ak chcete aby sa Váš chorý blízky neodsunul na vedľajšiu koľaj, jednoducho musíte dať obálku. Kamarát dal 500 eur. Na jednej strane je to svinstvo takto podmieňovať ošetrenie pacienta. Je to vlastne vydieranie. Na to je tu úrad pre dohľad, polícia, len sa treba ozvať. Na druhej strane pri tej extrémnej zodpovednosti lekára sa mu nečudujem, že chce kompenzovať ten smiešny plat, ktorý dostáva. Nemocničný lekár ak chce zarobiť aspoň 1500 eur musí makať nonstop, v službách, v porovnaní kamarát elektrikár zarobí 2000 eur za 3 týždne. Je to o našom zle nastavenom systéme. Záver: ak máš niekoho v ohrození života, radšej tie prachy obetuj, sú to len prachy.

Doky, takíto ľudia, ktorí rozmýšľajú o trestnom čine tak beztrestne ako ty, to je najväčší problém Slovenska. Nefunkčná polícia a aplikácia zákonov v praxi spôsobuje práve tento začarovaný kruh, ktorý umožňuje porušovanie zákona každý deň na tisícoch pracovísk po celom Slovensku. Nie je zdravé, aby ľudia obhajovali ešte aj takéto konanie, ty nie si problém, ale výchova spoločnosti. Či je to lekár alebo bezdomovec, úplatok sa nemá dávať, narúša to rovnováhu celého systému, dôsledky si vôbec ľudia neuvedomujú, sú napr. narušenie konkurenčného prostredia, akceptácia porušovania zákona spoločnosťou (plynule zvyšuje kriminalitu a robí z nás národ na úrovni Balkáncov) , korupcia nepriamo predlžuje čakacie doby na operáciu pre bežných poctivých pacientov, zväčšuje rozdiely medzi bohatou a chudobnou vrstvou obyvateľstva (stredná vrstva sa onedlho bude prehliadať) , špičkovo budú ošetrení iba bezdomovci (vďaka médiám) a veľmi bohatí ľudia.

Veľkú rolu hrá v tomto aj funkcia médií a to, že v politike nemáme vzdelaných ľudí ale lenivých pokrytcov, ktorých slovo nestojí ani za groš.

Média do veľkej miery formujú národ, naše médiá v réžii nejakých… tov s opratami sa vybrali smerom Rytmus, Mafstory a iné… činy, keď to budem ešte desať rokov vidieť na obrazovke každý deň aj ja, tak ten úplatok asi dám ani o tom nebudem vedieť, lebo to bude národný šport. Netreba si myslieť, že ľudia automaticky rozoznávajú dobré a zlé, 5% inteligencie pochopí, že išlo o poučku, 95% zvyšných ľudí si to zoberie po svojom. Tvorcov TV programu radím, aby pozerali do budúcnosti a ľuďom, nepozerajte TV.

Politici môžu za korupciu takto: Políciu má na starosti Ministerstvo spravodlivosti. Palko, Kaliňák, Lipšic, … nech sa tam vystriedal ktokoľvek, jedna vec je bezpečnosť na cestách, áno je to problém, ale korupcia je problém tiež, v provom rade u radov polície, tam sa to nejako moc toleruje a nevidíme odchádzať policajtov do basy za napomáhanie kriminalite, napriek tomu, že médiá sú toho plné.

Druhá vec, zákony sa nemenia, napríklad prečo nemôžem považovať video alebo tajne spravenú nahrávku ako dôkaz? Do čerta práve na Slovensku by to malo byť samozrejmosťou. Ako potom odstrániť korupciu? Čo tam tí ministri robia? Prečo nie je toľko agentov provokatérov, aby úplatky zmizli? Veď ak by musela osoba, ktorá úplatok dá, zaplatiť napr. 6 mesiacov platu agenta provokatéra, tak by sa nám určite zaplatili. A to mi trvalo 2 minúty vymyslieť toto, ľudia z praxe by vedeli vymyslieť aj priamejší a lepší spôsob financovania týchto úradov a nemuseli by sme to platiť ani my daňovníci.

Lekárom česť za ich prácu, ja si však vážim aj svoju, pracujem až 70 hodín týždenne, vysokú školu mám tiež, pracujem pre štátnu firmu tiež a viem, že kedykoľvek sa mi moja práca nebude zdať zaplatená, môžem odísť.

Prečo neporovnávaš lekárov s tenistami, futbalistami, ich trénermi, hokejistami, moderátormi, modelkami? Niektorí lekári si môžu podať ruky s rímsko-katolíckou cirkvou: od najchudobnejších sa nehanbia zobrať peniaze. Fuj!

Nerozdúchavaj to, veci sa riešia, keď sú aktuálne … Zažila som situáciu, keď staručká pani plakala, že včera dala úplatok primárovi a syn rána nedožil a pani nedopatrením vypočula rozhovor primára so zástupcom, ktorý mu vyčítal, že jej mal povedať o tom, že niet šance. Ale úplatok vzal!

Veru ! Úplatok vzal, aby si užil a bolo mu jedno, že babka sa snažila takýmto spôsobom zachrániť život synovi. I ked vedel, že niet pomoci. Keby mal charakter, tak jej obálku vráti a povie, že tu už pomoci niet.

Plne suhlasim, len sa to tyka priamo mna. Uplatok vzal a nie maly, absolutne nic za to nespravil a este sa mi povyhrazal, ze ak to chcem spat, nech uz od neho nic v buducnosti necakam. Ved ani nemozem, ak budem nutena ist k nemu zas, uz davno zabudne, ze nieco dostal. A vobec ho to netrapi, ze som invalid.

Keď som pred 15 rokmi bola na operácii žlčníka v BA a chcela som dať úplatok pred operáciou, doktor mi povedal " ešte som pre vás nič neurobil", po operácii ho vzal.
V septembri 2015 bol priateľ na operáciu nádoru na mozgu v Nitre, úplatok sme vopred nedali a zomrel. Tak s urobte názor.
Slovenské zdravotníctvo je choré.

každoročne zháňam 2 % pre choré dieťa jednej známej. Keďže rozumiem ekonomike, viem si spätne z údajov na tlačive vypočítať príjem darcu. Lekár zo štátnej nemocnice mal vyšší čistý ročný príjem, ako zamestnanec ozbrojených zložiek.