Urieknutie

Môj manžel je naisto urieknutý, má ako sa hovorí porobené. Už dlhšiu dobu sa mu vôbec nič nedarí, ale tak naozajstne, aj obyčajné banality. Na čo siahne, to je pokecané. Už sa na to nemôžem pozerať. Mám o neho strach a on je z toho tiež hotoví. Poraďte, ak viete niekoho, ale nie tie čarodejnice, Bella, Sofa a pod. to sú zdieračky peňazí.

Ako urieknutie označujú starí ľudia určité psychické javy. Neveril som tomu, ale jednu situáciu som zažil s dcérou, keď bola malá. Skoro nám umrela. Ale neverím, že by pomohli nejaké “bosorky”. My sme použili odvar z čistca, má vynikajúci účinok na nervovú sústavu. A otázka. Nie je manžel moc vyčerpaný? Možno by mu pomohol odpočinok a všeobecná regenerácia - proste relax - nech na chvíľu vypne.

No v nasej rodine vzdy pomahalo, ze nazbieras alebo kupis v lekarni bylinku cistec, ten potom zaparis horucou vodou a precedis a tou vodou sa potom umyjes, tvar, hrdlo, krk, plecia. a naozaj top pomahlao, takze skus, mozes sa na tu bylinu kludne opytat v lekarni, moja mamina ju doterz kupuje, katarina.

A suhlasim si “stark”-om, mozno ze manzel potrebuje vypnut. Psychika je zlozita. Vela sastia prajem.

Urieknutie neexistuje. Existuje len vycerpanost, prepracovanost, nervozita, prilisne sustredenie sa na to, ze sa cloveku nedari - tym ze sa clovek na to zamera, podvedome si pritahuje podobne situacie. Jedina moznost je dostat sa do psychickej pohody. Treba si davat pozor na to, ze clovek zacne verit na urieknutia a podobne “nevysvetlitelne” veci. Mam pribuznu, ktorej to zacalo takymto niecom a nakoniec skoncila na psychiatrii s diagnozou paranoja.

Pises, ze urieknutie neexistuje, to preto, ze si ho nezazil! Ja ano a neprajem to nikomu.

Chapem, ze to musi byt neprijemne. Len si nemyslim, ze je to urieknutie.

A co si myslis, co to potom bolo?

uz som to napísal v prvom príspevku

Nezabudaj, ze urieknute mozu byt aj male babatka 2 - 3 TYZ par mesacne baba, aj tie si myslis, ze mozu byt ako si napisal CITUJEM: vycerpanost, prepracovanost, nervozita, prilisne sustredenie sa na to, ze sa cloveku nedari - tym ze sa clovek na to zamera, podvedome si pritahuje podobne situacie, co si potom myslis o detoch?

vobec nie je potrebne, aby si reagovala podrazdene. ty veris v urieknutie, ja nie. jednoducho mame odlisny nazor a to je vsetko. kludne zastavaj svoj nazor a ja budem trvat na tom mojom. nevidim v tom ziadny problem. o detoch si myslim, ze nebyvaju urieknute, ale dostanu ludovo povedane “z očí” alebo “zočinu”. tento jav vysvetlovali mnohi psychiatri a psychologovia - vacsinou nastava vtedy, ked sa na dieta prudko a priamo pozrie osoba s vyraznymi povacsine tmavymi ocami, co v dietati sposobi silny vnutorny strach a potom sa to prejavuje zdravotnymi problemami (vacsinou zaludocnymi), ktore nikdy netrvaju dlhodobo.

mazo zle si ma pochopi, ja nereagujem podrazdene, len som chcela vediet nazor cloveka, co tomuto urieknutiu neveri a co sa tyka malinkych deti, tak mnohe na to aj zomreli a vlastne nie len deti http://exorcizmus.ic.cz/EX/EXORCISTA%20%20JOZEF%20MARETTA.htm ,skus si precitat toto.

V tom pripade sa ospravedlnujem, mal som pocit, ze tvoje reakcie su agresivne, ked si tam dala tak vela zbytocnych otaznikov. Precital som si to, ale ja tymto veciam neverim. Som presvedceny, ze ide o psychicke ochorenia (pri ktorych jednoducho zlyha biochemia, v mozgu nastanu chemicke reakcie a clovek ochorie)alebo aj ine choroby. Verim, ze tento “exorcista” moze niekomu pomoct, pretoze si myslim, ze psychika hra u cloveka najdolezitejsiu ulohu. Na svete je strasne vela liecitelov a takychto exorcistov. Viem, ze to cloveku moze pomoct, ale myslim si, ze hlavne kvoli tomu, ze clovek uveri, ze mu to pomoze. Je to asi na dlhsie, mame odlisny nazor. Ale aj tak ti dakujem za tento link…mam pribuznu, ktora sa prilis zaoberala magiou, astrologiou, liecitelstvom az to bol u nej taky napor na nervy a mozog, ze z toho vazne psychicky ochorela (paranoidna schyzofrenia). Tiez veri, ze len takyto niekto by jej mohol pomoct, preto jej to dam precitat a mozno sa jej trochu ulavi. Dakujem

Naše manželstvo vraj bolo prekliate hneď na začiatku, staršou ženou s manželovej strany. Teraz viem, že to je jeho sestra hlboko veriaca. V manželstve som nešťastná a smutná. Manžel je strašný nervák, fyzicky neubližuje, ale slovne. Je to možné, aby nás niekto preklial a veriaci?

Nedajte sa ovplyvnovat, ved Vas to pripravi o zdravy rozum. Zajdite za psychologom, psychiatrom, to su ludia, co studovali vedecky dokazane postupy pri psychickych ochoreniach, alebo poruchach. Nedajte so sebou manipulovat nejakymi exorcistami alebo ako ich to menujete.

Suhlasim, ze na urieknuti nieco bude a asi aj vela, pretoze vo mne bolo tolko zlej energie, ze som sa sama zle citila a vôbec som si nevedela s tym dat rady, ale niekto mi pomohol a bolo to v poriadku. A od isteho casu sa to vratilo, asi mi stale niekto nechce dopriat pretoze ako bol prvy prispevok, tiez na co siahnem vsetko sa pokeca, az sa clovek nad tym zamysli.

Neverí, že ešte v dnešnej dobe na takéto niečo ľudia veria a robí sa z toho biznis. Ale dobre vedieť. Niekedy mi pripadá, akoby sa v niektorých vieciach na Slovensku 100 rokov nič nezmenilo.

Tak aby bolo jasne urieknutie a vela inych vplyvov naozaj existuje a nic s tym nenarobi fakt ci clovek veri alebo nie :slight_smile:

Dobrý deň, treba zavolať liečitelovi, ktorý vie a neberie za liečbu peniaze.

Dobrý deň, prosím ak viete o liečiteľoch, ktorí neberú peniaze za liečbu (urieknutie a iné ťažkosti), mohli by ste mi poslať kontakty? Ja o takých neviem, takže prosím o pomoc. Veľmi pekne ďakujem.