ÚVZ upozorňuje na nebezpečné hrnčeky, kde je kadmium

Úrad pre verejné zdravotníctvo (ÚVZ) upozorňuje na výskyt nebezpečných smaltovaných hrnčekov s rôznymi motívmi. Zistili v nich migráciu kadmia nad prípustný stanovený limit.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1951-uvz-upozornuje-na-nebezpecne-hrnceky-kde-je-kadmium

V predajni TrotuArt, ktorá je v Banskej Štiavnici, sa predávajú uvedené výrobky, bez upozornenia pre zakazníkov.

Je to hrozná sprava pre mňa lebo uvedené výrobky som darovala ako darček pre moju dcéru ktorá žije na New Zealande a ona ich používa ako ja teraz možem si narokovať vrátenie penazí??? V akom svetle budem ja teraz ked im napišem túto správu???
Je to nezodpovedné aj od predajcov a distributorov!!! Aká pokuta ich postihne!!! Je mi z toho zle??? JA som si to prečítala na nete ale kolko ludi to používa a o tom nevie!! A potom sa cudujeme že sa zvyšujú ochorenia na rakovinu. Velmi ma ro mrzí že takéto výrobky a u nás predávajú a nie su to lacne výrobky až predraženééé… som zvedavá aku odpoved dostanem???

Informacia o skodlivosti smaltovanych hrncekov je z roku 2007. V tom case bol aj pozastavený predaj týchto vyrobkov v SR. V tom case sme este len otvarali predajnu Trotuart a uvedene skodlive vyrobky sme ani v predajni nepredavali. V sucasnosti ponukame siroku ponuku smaltov, tieto vsak maju certifikat o nezavadnosti a vyrobcom boli odstranene vsetky nedostatky. Mozeme ubezpecit, ze smaltovane hrnceky, zakupene v predajni Trotuart v Banskej Stiavnici, nie su zo spominanej serie skodlivych smaltovych hrncekov.