ÚVZ upozorňuje rodičov, aby venovali zvýšenú pozornosť vlasovej hygiene detí

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje verejnosť, najmä rodičov, aby pri osobnej hygiene detí venovali zvýšenú pozornosť prehliadke vlasov a vlasovej hygiene. Robí tak v súvislosti so zvýšeným výskytom vší u detí, ktoré zaznamenali v Bratislave, Prievidzi, Nitre, Trnave a v Leviciach



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/434-uvz-upozornuje-rodicov-aby-venovali-zvysenu-pozornost-vlasovej-hygiene-deti

Syn doniesol zo školy vši.Vyskúšala som všetky prípravky a nakoniec pomohlo aj to že sme ho ostrihali.Problém je ale v tom že od syna som ich dostala tiež a nie a nie sa ich zbaviť.Používam VšiVen,Diffusil a Parasidose.mne nepomáha nič.Dokonca som si aj prefarbila vlasy ale ani to nepomohlo.Neviem čo dalej.Poradte mi, prosím.

tak ja som pocula ze najlepsie je ich vycesat ked su vlasy mokre a tiez je dobre pouzit 2 diely francovky a jeden diel glicerinu potrepat to a naniest to na vlasy, potom vycesat hnidy

A ja opäť zima a my sa “tešíme” zas na ďalšiu sezónu vší, tam odkiaľ sme skoro každý rok je epidémia vší… už overená metóda je liquido duo forte, kedysi sme používali iný prípravok ale po čase zoslabol teraz zatiaľ najlepšie sa nám javí tento liquido