Úzkosť, depresia

Dobrý deň, trpím neskutočnou úzkosťou, alebo čo to je. Depka? Nechce sa mi žiť, kedysi som sa vedel radovať z malých vecí a teraz ma nič netankuje, nesmejem sa na vtipoch, filmy ma nebavia, kamaráti ma nebavia už dávno, v práci je nuda, nebaví ma to tam a bojím sa, že bude len horšie, dostal som na prd novú šéfku.

Všetko vidím nejako čierno, niekedy zasa mi je všetko jedno, pritom nedrogujem, s chlastom som prestal, prestalo ma to baviť. Skúšal som aj knihu The Power of Positive Thinking a podobné somariny, ale ja pointe chápe, ráno sa zobudím celkom naladený, ale okolo obeda to na mňa príde a bum, ako keby vymenený, iný človek, nechce sa mi nič.

Viete mi niekto niečo poradiť? Uvedomujem si, že je to problém, ale neviem čo s tým, proste ráno by som to aj riešil, ale naobed už mám v…

Trpíte niekto depresiami? Ako sa to u vás prejavuje? Funguje na to niečo z prírodnej lekárne? Marihuana alebo niečo? Alebo nejaké čaje? Cvičenie? Skúsim niečo, teda ak sa na to zajtra nevy…

Ahoj Milan! Mne pomohla návšteva psychologičky, nie že by mi pomohla v pravom slovazmysle, ale pomohla, reštartovala som sa.

Ahoj, no to sa ja práve neviem dokopať, lebo čo som videl vo filmoch, tak psychológ nechá ľudí samých rozprávať a keď tak sa opýtak, aký mal vzťah s matkou a ocom a hneď sa ľudia rozhovoria, ale ja nie som moc zhovorčivý a skôr by som potreboval niekoho, kto by sa pýtal mňa. Teda neviem ako to funguje na Slovensku, celkovo sa neviem nikde dočítať, ako prebieha vyšetrenie u cvokára a trocha sa obávam, či ma nemôže zavrieť potom niekde do klietky, že som nebezpečný pre seba a ostatných, videl som tiež iba vo filme, ale človek dnes už nevie, komu má veriť.

Ahoj. Ja mávam podobné stavy, dokonca o dosť horšie, takže Ťa celkom chápem. Ja som to zatiaľ neriešila psychológom, lebo som sa tiež k tomu nemohla dokopať. Tiež ma prestalo všetko baviť, kamaráti, filmy, všetko. Vedela by som Ti o mne a o mojich stavoch písať do nekonečna, ale teraz ide o Teba. Tak radila by som Ti tie staré dobré triky, ako ísť športovať, zdravo sa stravovať, počúvať pozitívnu hudbu atď. Ale mne to teda veľmi nepomáha. Píšeš, že pracuješ, tak si dopraj za tie peniažky niečo čo máš rád, čo ti urobí radosť. Nehľaď na nič, rob to ako to cítiš srdcom. Ešte sa Ťa spýtam - začalo to kôli nejakému dôvodu, alebo to prišlo len tak? Je to možno len fáza, ktorá za chvíľu odíde. Možno nie. Neviem. A čaje sú všelijaké, ja pracujem v čajovni a je ich veľa, ktoré sú na úzkosti a depresie. Napríklad skús čaj PuErh. Ten by ti mohol pomôcť ak ho budeš brať pravidelne t. j. 3 krát za deň. Neviem akých máš kamarátov, ale môj názor je taký, že kamaráti pomôcť nevedia. Aspoň mne. Najlepšie je mať jedného najbližšieho kamaráta a jemu sa zdôverovať. Ale keby tak skús vyraziť niekam na disco, nejak sa odreagovať. Existuje toho celkom dosť, jak sa dá odreagovať a zahnať depresiu. Záleží ako to budeš brať Ty, aká bude Tvoja odozva. Veľmi rada by som ti poradila, len takto to ťažko ide keď nič neviem o Tebe. Keby chceš - alenadankova171@gmail.com,

Milan, film je film a realita a ty v nej so skusenostou u psychologa alebo neriesenim situacie je nieco uplne ine. Psycholog posudi spolu s tebou, ci potrebujes aj lieky, ktore predpisuje psychiater, alebo ti postaci psychoterapia. Pocas stretnuti budete spolu skumat priciny, zdroje tvojej sily a sebapodpory aa vsetkeho, co ty potrebujhes auznas zavhodne. Tvoj aktivny pristup k liecbe a tvoja motivacia nieco zmenit v zivote a pochopit spustace tvojich “nalad” je dolezita a pomaha liecit dusu. Je lepsie stav nezanedbat, aby sa depresia neprehlbila a zachytila v skorsom stadiu. Psycholog, psychoterapeut, Rita Svihranova, www.psychoterapeut.zzz.sk