V ťažko prístupných terénoch zachraňujú ľudské životy najmä vrtuľníky

Účastníci ťažkých, život ohrozujúcich nehôd môžu na núdzovom telefónnom čísle 18155 volať o pomoc aj Leteckú záchrannú zdravotnú službu (LZZS). Práve vrtuľníky sú v ťažko prístupných terénoch najúčinnejšou pomocou pri zachraňovaní životov. “Vrtuľníky môžu zasahovať všade a vždy, pravda, ak to dovolí počasie a terén,” uviedol pre TASR hovorca LZZS ATE Poprad Pavol Svetoň



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4715-v-tazko-pristupnych-terenoch-zachranuju-ludske-zivoty-najma-vrtulniky

Mám 45 nových nápadov na záchranu životov ľudí. S toho 4 sa týkajú aj leteckej záchrannej služby. Je tu ale rozpor v zákonoch a to že štát odo mňa požaduje poplatky aby sa mi vrátili vložené financie do nápadov! A tiež ak štát žiada aby som si platil za lekárov ja, nech nežiada nikto odo mňa aby som ja konal proti sebe a svojmu prežitiu! Toto je v rozpore! Mňa nikto nemôže nútiť sa zadlžovať pre iných. A ak mi štát zákonmi nezaručil ani návratnosť za nápady a požaduje navyše poplatky za lekárov, ap. je to protizákonné!
Ja som si splnil povinnosti a informoval som politikov, novinárov, políciu, teraz informujem aj vás že patentové poplatky sú protizákonné ak žiadny iný zákon nezaručuje návratnosť financií a jedná sa o nápady na záchranu životov ľudí.