V Železničnej nemocnici v Košiciach začali robiť operácie kŕčových žíl laserom

Operácie kŕčových žíl laserom začali ako prví na východnom Slovensku robiť na chirurgickom oddelení Železničnej nemocnice v Košiciach



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4907-v-zeleznicnej-nemocnici-v-kosiciach-zacali-robit-operacie-krcovych-zil-laserom

Ja som na tejto operácií bola a vôbec nie je pravda, že človek je schopný po 24 hod. nastúpiť do práce. Ešte po 48 hodinách má noha prudko bolela a priebeh operácie bol tiež bolestivý…tak som sa rozhodla, že aj napriek tomu, že potrebujem odstrániť žily aj na druhej nohe už takúto operáciu nepodstúpim.

kto absolvoval “sklerotizáciu” krcových zil s akým vysledkom?

Moja znama absolvovala tuto operaciu jednej nohy - mala stvrtinka laserom a ten cely zvysok operativne… Ked jej previazovali obvazom nohu leukoplastom odtrhli jej kus koze v mieste slabin pri rozkroku … ta sa zapalila. Hned na druhy den po operacii mala teploty (z tej rany) O 3 dni po operacii tam mala vela hnisu. Po operacii jej predpisali injekcie ktore si mala pichat, aby predisla zrazaniu krvi. Po tychto injekciach jej bolo strasne zle. Tak nevahala a zavolala svojej obvodnej lekarke. Pred jej navstevou si tu injekciu pichla. A pred lekarkynmi ocami skolabolava. Nastastie obvodna lekarka reagovala vcas.
Prosim, zistite si vsetky informacie o a v tejto klinike. A 2x si premyslite ci tu operaciu v tejto klinike podstupite!!!

Ja som pred mesiacom absolvovala sklerotizaciu krcovych zil. Mala som uz dost vyrazne. Prvy den mi bolo dost zle. Napichali mi maximum. Mala som aj 2 dni dovolenky, mam niekolko tetovani, takze bolest mi nie je cudzia, ale toto bolo bolestive - nie zakrok samotny, ale nohy neskor a dost dlho. Nehovoriac o noseni kompresivnych pancuch. Ale vidim, ze zmena je viditelna. Uvidime, dokedy to vydrzi. Potrebovala by som to absolvovat este raz, ale uz to tuto zimu asi nespravim, mozno dalsiu. Nie kvoli bolesti, ale kvoli tym pancucham, z toho mam asi traumu. :slight_smile: